INTEGRA RTA (KLON) [Recenze]

Při dnešní recenzi se podíváme na klon Integry. Běžně klony nerecenzuji a nemám to ve zvyku, ale protože originál Integra se pohybuje cenově okolo 200€, je pořizovací částka klonu o mnoho příjemnější.

Parametry:

  • průměr 22 mm
  • Objem 4 ml
  • single coil

Balení:

Balení klonu je oproti originálu rozeznatelné na první pohled. Co se týče našeho modelu, přišel, jako většina klonů, v plastové krabičce. Originál v tomto případě chodí v papírové krabičce vystlané molitanem, společně s kartou autenticity a balíčkem náhradních dílů. Zpátky k našemu balení, ve kterém najdeme:

  • atomizér
  • balení náhradních dílů

Atomizér

Integra již při prvním prohlédnutí patří mezi ty vzhledné atomizéry, které byste už na první dobrou zařadili mezi first class. Alespoň tedy z mého pohledu. Atomizér vypadá bytelně, ale vzhledem k frosted sklu z výroby působí velmi pěkně. Výrobce jakožto VWM nefiguruje na trhu zase tak moc dlouho, ale má na seznamu nejeden kousek z jejich dílny.

Probereme si tedy atomizér kousek po kousku, pěkně zvenku až do samých útrob.

Integra je ryze MTL atomizér. Sama o sobě se skládá z poměrně velkého množství částí. Začneme samotným driptipem, který má příjemný tvar a není zbytečně velký. Následuje tank jako takový, ke kterému mám pár výtek. První věc. Chápu že to vypadá hezky, ale do tanku z umělé hmoty vyřezat závit, na který se šroubuje topcap? Proboha ne, ne a znovu ne! Představte si, že několikrát denně plníte Integru, protože je to atík, který Vám vážně sednul, a najednou „křup“ a atík má stržený závit. Dál už si asi domyslíte, co s tím.

Tím se dostáváme k airflow. Dvakrát tři díry na vzduch, větší a menší výřez na airflow. Je zde částečná možnost kombinace, ale vzhledem k mé preferenci utaženějšího potahu jsem využíval pouze jednu díru airflow, a to tu nejmenší. Když už jsem u toho airflow, tak další poznatek. Neustálé prosaky v lícování. To znamená, že pánové evidentně špatně zpracovali atomizér, co se týče tvoření kondenzátu.

Poslední vnější část je centerpin a „lock ring“, který zabraňuje otevření základny při našroubování atomizéru na mod. Zase a znovu prosaky mikrokapiček kondenzátu. O centerpinu ani nemluvě. Dotaženo, několikrát zkontrolováno, a při každém odšroubování atomizéru poměrně dost liquidu jak v centerpinu samotného modu, tak i pod spodní částí základny atomizéru.

Základna a buildování

Základna sama o sobě je trochu specifická, k tomu, abychom se k ní dostali, je nutno odšroubovat spodní „lock ring“, což vlastně není nic jiného, než prstenec se závitem, zajišťující právě uvolnění základny. Po jeho vyšroubování a opětovném našroubování atomizéru zpět do 510 závitu, ať už na mod, nebo build deck, jsme schopni se pouhým zatáhnutím dostat k základně. Jak jsem již výše zmiňoval, základna je specifická tím, že má vedle postu takové dvě „vidličky“ pro vedení spirálky do správné výšky a indikaci místa uchycení vaty.

Instalování spirálek bylo jednoduché. Spirálku umístěnou na trnu 2,5 mm jsem jednoduše posadil do vidličky a nožičky spirálky následně délkově zastřihnul. Upravené nožičky ohnul podél šroubku (na každé straně decku jeden) a přitáhnul. Instalace vaty probíhá pouze v místě spirálky mezi vidličkami. Ne jinak, jinak vám to bude protékat jako mně, protože jsem si to neuvědomil.

Funkčnost

K funkčnosti jako takové. Během tří týdnů docházelo k testování v běžném provozu. Tedy během celého dne s občasnými pauzami. Musím pochválit horní plnění, oproti Dvarwu který je plněn spodem, to byla velmi příjemná změna. Za poznámku stojí i testování s plně otevřeným airflow. Poslední den testování jsem schválně nechal naplno otevřený a překvapilo mne, jak dobře docházelo k zásobování skrze vatu. Velmi překvapilo!

Nyní i výtka, tentokrát k juiceflow. Samo o sobě, pokud si neuvědomíte, do které polohy zavíráte, tak to prostě nepoznáte. Žádná indikace, gravírování pod tankem, nic. Tohle by mi ani tolik nevadilo, ale něco chlapcům z Číny musím vytknout: Juiceflow drží na závitu, ale ani trochu pevně, takže při plnění se prostě sloupek, který slouží jako komín a zároveň juiceflow, hýbe a neplní funkci těsnění, ke které je vlastně konstruován. Velká škoda!

Další epizoda je chuť. Veliké, ale opravdu veliké zklamání. Během tří týdnů jsem použil tři buildy a mnohokrát měnil vatu. První build byl nichromový fused clapton 2×0.3 mm s omotem 0.1 mm na průměr 2.5 mm při 5 otočkách. Následně jednoduchá spirála z 0.4 nerezového drátu, totožný setup. Poslední a aktuální build je 2×0.3 mm nichrom a 0.14 mm nerez omot. Ani z jednoho, zdůrazňuji ANI Z JEDNOHO buildu, jsem nedostal chuť rovnající se stejným buildům ve Spice od Siriusu, či Dvarwu.

Závěr

Co se týče atomizéru, byl pro mě velkým zklamáním, vzhledově něco moc pěkného, ale funkčně naprosto k ničemu. Ať jsem se snažil, jak jsem se snažil, nebyl jsem z něj schopen dostat víc.

V závěru bych chtěl poděkovat klukům z redakce a sponzorům z Eliquid-eu za poskytnutí atomizéru do recenze.