Adam’s Vape – 22 [Recenze]

Adam’s Vape přivítal nový rok 2022 s novinkou která nese název 22. A proč 22? Je to první příchuť pro rok 2022, zároveň se jedná o 22. vydanou recepturu z Adamovy dílny. A na rozdíl od jiných příchutí Adam v tomto případě neuvedl žádný popis příchuti. Je tedy na každém, aby příchuť rozklíčoval po svém.

Popis příchuti tentokrát, jak už jsem uvedl, nemáme a tedy si pouze připomeneme klasickou formulku: „Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Před sepsání recenze jsem se celou dobu úspěšně vyhýbal jakýmkoliv informacím o tom, kdo co v příchuti cítí. Jedná se tedy o čistě mé dojmy a poznatky, které nejsou nikterak ovlivněny (přeci jen v mnoha případech může popis příchutě navodit jistou sugesci). Jedinou informaci, kterou jsem od začátku měl je že by se mělo jednat o dezertovou příchuť. Dostaly se ke mně ještě nějaké spekulace o tabáku. Tak uvidíme, co je na tom pravdy.

Dvaadvacítku jsem od Adama dostal už uleželou, ale ještě před odesláním mi příchuť doboostroval a během testování bylo znát, že nikotin v chuti ještě zahrál svůj part a chuť se tedy v průběhu testování lehce měnila.

Do testování jsem se pustil hned jakmile jsem 22 obdržel. Hned od prvních potahů jsem v chuti cítil chuť kokosového krému. Ten mi v tomto případě velmi připomínal Coco by Ivana od AEONu. Chuť kokosu byla v některých potazích lehce kyselejší připomínající čerstvý kokos a měla tedy skoro až ovocný nádech, většinou se ale držela chuti kokosového krému. Při některých potazích pak v chuti prostupovalo něco, co mi připomínalo bílou čokoládu.

Během dalších dnů a s každým dalším tankem se příchuť vyvíjela. Postupně začala ustupovat, resp. zjemňovat chuť kokosu a v chuti se začal objevovat podklad, který jsem pořádně pochopil víceméně až před sepsáním recenze. Tím pokladem je custardová/pudinková chuť. Svým způsobem připomíná Adamův Caramel Pudding, či spíše jeho pudinkový základ, jelikož zde není tak výrazný karamel nebo smetana, kterou jsem právě v Caramel Pudding cítil. Zde bych řekl, že je custard na někde na pomezí vanilkového a karamelového. V jeho chuti je cítit jemnost typická spíše pro vanilkový custard, zároveň jsou zde ale cítit náznaky karamelu.

Ve výsledku se tedy dle mého jedná o kombinaci custardu s kokosovým krémem a trochou bílé čokolády. Na začátku potahu je prominentnější chuť custardu, při výdechu je pak cítit chuť kokosového krému. Při každém potahu však působí kombinace chutí lehce jinak, někdy je výraznější kokos, jindy custard.

A některými zmiňovaný tabák? Ten jsem v chuti upřímně nenašel, ale chápu odkud by ten dojem mohl přijít a to z momentu, kdy chuť custardu přechází v kokosový krém, tedy kdy se projeví lehká nakyslost kokosu.

Celek, který tvoří 22 je příjemná chuť, která zprvu působí nezvykle a potřebuje chvíli na to, aby člověku sedla. Upřímně jsem prvně myslel, že 22 alespoň pro mě nebude kandidátem na celodenní vaping, zvlášť kvůli kokosu. Ale po těch pár dnech, kdy jsem se snažil rozklíčovat, co v chuti cítím, mi Dvaadvacítka nakonec sedla a jsem schopen ji mít v tanku vážně celý den. Chuť je lehce hutnější, nikoliv však těžká a rozhodně není tlamolep.

Každopádně bude na každém, aby příchuť rozklíčoval po svém a hlavně se rozhodl, jestli mu 22 sedí, nebo ne. Mně ve finále sedla.

Jsem tedy zvědav, jak moc jsem se trefil do chuťového profilu, který Adam zamýšlel a zároveň jak chuť rozklíčovali ostatní. Ale to si nechám jako překvapení až po té, co bude tato recenze venku.

Pokud jste Adam’s Vape 22 měli možnost ochutnat, co jste v chuti našli vy? Podělte se o svoje poznatky v komentářích!

Adam’s Vape 22 dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání 22 do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.