Adam’s Vape – Eggnog [Recenze]

Začal advent, Vánoce se blíží a výrobci přichází s vánočními limitkami. Tentokrát se mezi ně přidává i Adam’s Vape s příchutí klasického vánočního nápoje. A není to punč nebo svařák, je to vaječný likér, tedy Eggnog. Pojďme ho ochutnat

Oficiální popis zní následovně: „Vůně hutná a příjemně sladká, při potahu zaplní ústa kulatá chuť zahuštěného mléka s výraznou stopou vanilky a skořice. Oříšek a hřebíček zde doplňují chuťový profil o alkoholový ocásek.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.


Eggnog je limitkou, která jde na trh v množství 1000 kusů, jak jsme u Adama zvyklí. A svým způsobem vychází z řady True Dessert Series, jelikož jsou zde využity dva extrakty, konkrétně True Vanilla a True Cinnamon.

Základem je krémová chuť vaječného likéru. Ta není prvoplánově žloutková, jak by někdo mohl čekat, je spíše mléčná, ochucená vanilkou, kterou již známe z True Dessert Series. Osobně jsem v žloutkovou chuť doufal, základ je ale díky kondenzovanému mléku spíše hutnější variantou/obdobou Vanilla Milkshake.

Byť popis uvádí, že oříšek a hřebíček by v chuti měli tvořit alkoholový ocásek, osobně jsem se s ním v chuti nesetkal. To ale hodnotím kladně, protože v mnoha případech takový ocásek bývá po delší době trochu otravný. Co se týče oříšku samotného, v chuti jako takový znatelný není.

Velmi zajímavá je pak kombinace koření. Na lahvičce je uveden True Cinnamon a hřebíček. Jak už víme z True Dessert Series, True Cinnamon se v chuti neprojevuje zcela jako skořice, jakou známe z jiných aromat. V kombinaci s použitým hřebíčkem tak tvoří dohromady chuť připomínající muškátový oříšek, který byste si na vrch sklenice vaječňáku nastrouhali. Lehce kořeněná chuť, která však není štiplavá, jak byste mohli od hřebíčku očekávat, ale při tom celé chuti dodává říznost. Na někoho by tahle kombinace mohla být trochu silnější nebo trochu nahořklá, mě však do celého konceptu zapadá.

I tak se ale skořice v chuti při některých potazích projevuje, ale velmi decentně a spíše nasládle. V případě hřebíčku je pak potřeba počítat s tím, že prvních pár potahů může být trochu říznějších, postupně si ale na to člověk zvykne, respektive se říznost utlumí.

Kladně hodnotím to, že chuť nenese alkoholový nádech, který umí být v případě některých příchutí až trochu rušivý. Při tom mě ale trochu mrzí, že chuť vaječňákového základu není trochu víc žloutková. Jako celek je ale Eggnog velmi povedenou krémovou peckou a podobně jako True Dessert Series, i tento kousek už působí dospěle. Kombinace koření sice nemusí sednout každému, v chuti je ale velmi zajímavým ozvláštněním a do nastávajícího období je chuť jako dělaná.

Přímo u Adama už Eggnog nekoupíte, jelikož byl během tří hodin vyprodán, je potřeba tak hledat u prodejců. A pokud byste náhodou nestihli, měli bychom podle všeho mít možnost tento kousek sehnat opět za rok.

Adam’s Vape Eggnog dostanete v 120 ml lahvičce s unikátním číslem, která obsahuje 20 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Eggnog do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej však už nezakoupíte, jelikož byl během pár hodin vyprodán. Najdete jej však u všech dobrých prodejců, tak honem, dokud je.