TI Juice – Strawberry Jam (Limited edition) [Recenze]

Dnes se podíváme na velmi očekávaný kousek z limitované edice TI Juice, kterým je Strawberry Jam. 

Na tento kousek jsem se velice těšil, resp. jsem byl velmi zvědav, jak dopadne, jelikož mi v poslední době jahodové liquidy přišly všechny dost podobné, téměř otravné a začal jsem je ze své rotace spíše vyřazovat. Strawberry Jam mě ve finále velmi potěšil a v recenzi si řekneme proč.

Podle popisu výrobce se jedná o Domácí marmeládu z jahod, namazanou na čerstvé pečivo.

Recenzi jsem chtěl napsat v podstatě po namíchání, ale nakonec jsem se rozhodl, že nechám liquid dostatečně zaležet. Odměnou mi byla skvělá chuť.

Už po otevření lahvičky je cítit jahodová vůně s jistou krémovostí. Už při prvních potazích je cítit příjemná chuť sladkých jahod, která je lehce krémová a lehce připomíná džem. Chuť není umělá a především není tuctová, nijak podobná jiným jahodám, které jsem měl možnost ochutnat, především je ale svá a hodně mi zachutnala.

Postupně s odležením se k chuti jahod začala přidávat chuť jemného, lehce máslového a pocukrovaného těsta. Chvíli jsem přemýšlel, k čemu bych ten celek přirovnal. Pomohla mi nakonec Ivy z TI Juice svojí fotografií a blížící se Vánoce. Ta chuť je totiž velmi podobná jemnému lineckému cukroví s jahodovou náplní.

V chuti se nic netluče, je krásně vyvážená, příjemně sladká a jednoduše nadchne. V TI Juice prostě vědí, co dělají a tenhle kousek se jim obzvláště povedl a například Dooo-nut u mě posouvá až na druhou kolej. 

Na rozdíl od klasických aromat tohoto výrobce dostanete Strawberry Jam v celočervené lahvičce o objemu 120 ml. Ta obsahuje 30 ml aromatu, což odpovídá koncentraci 25 %. Výrobce doporučuje tuto koncentraci moc nesnižovat, aby chuť zůstala taková, jaká je zamýšlena.