De La Creme No.2 – čokoláda s karamelem a arašídy[Recenze]

 
Tak tu máme druhou recenzi aromatu od malajského výrobce De La Creme. Moji výtku s naprosto nevýrazným balením již nebudu opakovat, jelikož se týká celé této řady. Ale je to škoda, přeci jen obal občas prodává.?
 
De La Creme No.2 je dle distributora čokoláda s karamelem a arašídy. „Krémově lehká chuť lahodné čokolády s kousky sladkého karamelu a smyslnými arašídy je opravdu vychytanou kombinací pro milovníky neobyčejných druhů čokolády. Výborná příchuť pro to pravé tradiční mlsání z léty ověřené pařížské cukrárny.“ ?
 
Namícháno na přesně doporučených 15 % koncentrace s dobou zrání 5 dnů (dovozce doporučuje 3 dny).
Naboostrováno na 2,1 mg nikotinu, poměr báze 70VG/30PG.
Zkušebním atomizérem je Vapor Giant V5S s nichromovými spirálkami od Stiffa na DL a pak atomizér Skyline s nichromovými spirálkami tentokrát od Braidmana na MTL.
 
Barva aromatu je žlutá. Vůně je čokoládovo-arašídová, škoda, že se nejde zakousnout. ?
 
Při vapování je chuť přesně taková, jak je popsáno výrobcem. Opravdu velice dobrá mléčná čokoláda v kombinaci s velkou porcí arašídových ořechů. I ten karamel je po celou dobu jasně zřetelný.
 
Čokoláda je krásně jemná a krémová. A není ani extra přeslazená, prostě akorát.
 
Arašídy pak čokoládu nádherně doplňují, nejsou nikterak hořké či obdařené jinou pachutí. Zpočátku jsem dokonce měla tendenci konstatovat, že se jedná spíše o arašídy v čokoládě. ?
 
Prostě se celkově jedná o velice vyladěnou kompozici tohoto aromatu. V podstatě mu nemám co vytknout. Výrobce v ničem nelže, ani si nikterak realitu nepřibarvuje. Nicméně opět se jedná o lehce hutný liquid, který mě po počátečním nadšení časem omrzí. Dlouho jsem přemýšlela, proč.?
 
A ono je to vlastně jednoduché. Tento liquid se opět poměrně výrazně napaluje na spirálky. Zejména na ty složitější. A tím i chuť , resp. její věrohodnost se trochu posouvá.
 
Takže pokud milujete čokoládovo oříškové příchutě, běžte do něj. Opravdu je hodně dobrý. Jen je třeba mít na paměti, že po vyvapování cca 10 ml je třeba vypálit spirálku.
 
Zakoupit ho můžete na vaporism.cz za 299,- Kč za 20 ml aromatu.
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 8,5/10