De La Creme No.3 – Schwarzwaldský dort[Recenze]

 
Tak, dnes si dáme poslední recenzi od De La Creme, konkrétně No.3, což by měl být Schwarzwaldský dort. Zní to skvěle, jen už mě nenapadá, kam se vývoj aromat a liquidů může ještě posunout. Že bychom třeba v nějaké brzké budoucnosti měli možnost vapovat nadívané křepelky dle receptu nějaké michellinské restaurace? ?
 
De La Creme No.3 je, jak již bylo výše řečeno, dle distributora Schwarzwaldský dort. „Základní předlohou této příchuti se stal oblíbený dort Forêt Noire, což je jen jiný název pro známý Schwarzwaldský dort. Jeho chuť je lahodnou souhrou kakaového korpusu, jemných čokoládových hoblin, šlehačky a třešní. Pro ještě lepší chuťový požitek byla klasická čokoláda nahrazena čokoládou bílou a celý již tak skvělý dort je posypán kousky lískových oříšků.“ ?
 
Namícháno na přesně doporučených 15 % koncentrace s dobou zrání 6 dnů (dovozce doporučuje 3 dny). Naboostrováno na 2,1 mg nikotinu, poměr báze 70VG/30PG.
Zkušebním atomizérem bude tradičně Vapor Giant V5S s nichromovými spirálkami od Stiffa na DL a pak atomizér Skyline s nichromovými spirálkami tentokrát od Braidmana na MTL.
 
Barva aromatu je tmavě žlutá. Vůni bych popsala jako sladko-alkoholovou, taková pro mě dosti neurčitá vůně.
Ze samotné chuti jsem lehce v rozpacích. Jednoznačně dokáži identifikovat pouze višně. Nejsou nijak intenzivní, ale tak akorát, jak se na podobný typ dezertu sluší a patří.?
 
Ostatní složky se mi mísí do takové nějaké neurčité lehce sladké hmoty. Nestává se mi to často, ale zde skutečně ani při velkém soustředění nedokáži jasně rozpoznat buchtovou složku, uvedené čokoládové hobliny a dokonce ani šlehačku. Všechno mi tak nějak splynulo v jeden celek.?
 
Ale není to špatné, to vůbec ne. Celkové vyznění je docela slušné, příjemné, akorát sladké, vapovatelné bez problémů po celý den. Jen dle názvu jsem si představovala skutečné chuťové porno. Tak trochu smyslné a vzrušující. Ale místo toho jen nějaký lehký soft odvar. ?
 
Možná ještě někdy v budoucnu zkusím vylepšit chuť trochu větší koncentrací než doporučených 15 %. Třeba se projev tohoto aromatu zlepší. Anebo nechám trochu déle zrát. Přeci jen 5 dnů mi přijde dost málo.
 
A abych nezapomněla, chudáci spirálky. Dva tanky a musím je vypalovat. Dvakrát denně přemotávat, to není úplně komfortní. A to je důvod, který nakonec rozhodl, že se aromata od De La Creme nestanou mými oblíbenými. Přeci jen v dnešní záplavě chuťově skvělých aromat či liquidů už koukám i na jiné užitné vlastnosti.?
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 6/10
 
Zakoupit ho můžete na vaporism.cz za 299,- Kč za 20ml aromatu.
Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!