De La Creme No.1 – káva s karamelem[Recenze]

Před cca měsícem se objevilo youtube video, kde aromata De La Creme byla hodně vychvalována. De La Creme je malajský výrobce. Tak se alespoň některým podíváme na zoubek.?
 
Krabičky s aromaty jsou dosti velkým zklamáním, liší se jen dle čísel aromat. Není ani skoro uvedeno, jaká příchuť se má pod konkrétním číslem skrývat.
 
Nicméně No.1 je dle distributora káva s karamelem – čerstvě připravené espresso, ozdobené pěnou a lahodnými kousky najemno nasekaného karamelu. ?
 
Namícháno na přesně doporučených 15 % koncentrace s dobou zrání 4 dny (dovozce doporučuje 3 dny).
 
Naboostrováno na 2,1 mg nikotinu, poměr báze 70VG/30PG.
Zkušebním atomizérem je Vapor Giant V5S s nichromovými spirálkami od Stiffa a Skyline s nichromovými spirálkami tentokrát od Braidmana.
 
Barva aromatu je tmavě hnědá, skoro až černá. No uvidíme. Vůně je ale skutečně perfektní. Krásně kávová vůně s něčím, co bych identifikovala jako intenzivní pralinky či vanilka. Ne, žádné pralinky či vanilka, ale tiramisu, to je to pravé pojmenování vůně. Kávu ve formě espressa miluji, včetně různě ochucených, tak snad nezklame?!?
 
Při vapování už pralinky či tiramisu necítím. Je to chuť poměrně intenzivního, silnějšího espressa, která je lehce dotažena sladkou dochutí. Jestli je to přesně karamel nebo např. vanilka či čokoláda, již určit nedokáži. Nicméně tato sladká složka velice dobře celý kávový liquid zjemňuje.?
 
Celkově bych řekla, že se jedná o velice slušný kávový liquid, kdy na jazyku zůstává po výdechu poměrně intenzivní sladkost. Na druhou stranu je to přesně ten typ liquidu, který se mi po počátečním nadšení hodně rychle omrzí. Celý den bych ho vapovat asi nedokázala.
 
A velkou nevýhodou je, že strašně špiní vatu a napaluje se na spirálky. Po třech vyvapovaných tancích je chuť někde jinde a atík se musí vypálit a nově osadit vatou. Škoda.
 
Zakoupit můžete na vaporism.cz za 299,- Kč za 20ml aromatu.
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 6,5/10