Snowwolf MFeng Kit – Jedno velké zklamání [Recenze]

Jak jsme již zmiňovali v představení novinky, Snowwolf byl dříve značkou, která se chlubila elegantními a funkčními mody, ale to ještě patřil pod Laisimo (nyní spadá pod Sigelei). Ta éra však evidentně skončila a MFeng je toho důkazem. A my se na něj dnes podíváme v recenzi. Pokud jste již vlastníkem tohoto modu a jste s ním spokojeni, tuhle recenzi raději nečtěte.

Snowwolf MFeng nepatří zrovna mezi nejlevnější kity, a tak by člověk očekával kvalitní zpracování a celkově víc, než kit nabízí. Bohužel však působí levně, odfláknutě a rozhodně ne tak elegantně, jak se tváří.

 

Balení

Kit dostanete v celkem standardní, jednoduché krabičce, na jejíž přední straně najdete fotografii modu a logo, které vypadá jak vytvořené ve WordArtu, na zadní straně pak najdete vypsané specifikace, obsah balení a nutná upozornění. Na bočních stranách pak najdeme ještě jednou logo modu a scratch code pro ověření autenticity (jen přemýšlím, proč by se vůbec někdo snažil vytvořit klon tohoto modu).

V balení najdeme mod, pod ním atomizér MFeng Sub Ohm Tank, náhradní pyrexové sklo typu bubble (klasické zde nehledejte), jednu náhradní žhavící hlavu, sadu náhradních o-kroužků a krabičku s microUSB kabelem. Samozřejmě nesmí chybět sada návodů a dalších letáčků.

Vzhled

Co vás určitě na první pohled hned po otevření krabičky zaujme, je celkem nestandardní vzhled modu, který není moc podobný jiným modům na trhu. Co do tvaru se jedná v podstatě o cihličku, jejíž tvar však „rozbíjí“ rámeček, který je dle výrobce ze zinkové slitiny, ale povrchovým zpracováním působí spíše jako plastová napodobenina kovu. Rámeček se však chlapcům ve Snowwolf nepovedl, a to z toho důvodu, že na spodní straně má jakési nožičky. Díky těm není mod při postavení na stůl stabilní, takže pokud máte vratký stůl nebo máchnete pro něco jiného na stole, velmi snadno ho převrhnete.

Přední strana je osazená barevným displejem, pod nímž jsou umístěna dvě trojúhelníková tlačítka v barvě odpovídající rámečku a microUSB port. Rovnou zmíním uživatelské prostředí modu. To stejně jako mod působí odfláknutě. Někomu by mohla jeho jednoduchost vyhovovat, ale i jednoduché UI se dá zpracovat dobře. Použité fonty i nabídky vypadají snad hůř, než u starých MP3 přehrávačů. A to se jedná o velký barevný displej, nikoliv malý, jednoduchý, monochromatický, kterému by to šlo odpustit.

Na boční straně modu najdeme žhavicí tlačítko, které zaujímá téměř celou délku boční strany. To má dvě místa, na kterých ho lze zmáčknout, na jeho středu však ne. Jeho spodní poloha s kombinací s + tlačítkem vám zobrazí stav nabití jednotlivých baterií a jejich napětí. Nic dalšího však, kromě žhavení, neumí.

Zadní strana je pak snad to vzhledově nejhorší na celém modu. Zadní stranu tvoří kryt baterií, na němž je umístěna plastika vlčí hlavy. Ta nejen že není pohodlná do ruky, ale zároveň působí strašně kýčovitě a dělá z modu ještě větší cirkus, než je třeba Bat Mod, a to i bez barevných LED diod. Ani po otevření krytu baterií jsem neměl důvod přemýšlet nad tím, že se výrobce u modu snažil. Slot pro baterie totiž vypadá jako útroby nějaké hračky, je vyhotovený z levného plastu a na dojmu rozhodně nepřidá…

 

Zbývá už jen horní strana, na níž je na středu umístěný 510 konektor. Na mod bez problému nasadíte atomizér o průměru 30 mm (přiložený tank má 28 mm). Center pin je dobře odpružený a je snad jediným prvkem, který na mě na modu nepůsobí levně a nekvalitně.

 

Stejně laciným dojmem jako mod, působí i přiložený sub-ohm tank, který, byť je vyhotoven z nerezové oceli, díky povrchové úpravě opět vypadá a působí plastově. Plnění je řešeno shora, kdy se po odšroubování plastového vršku s resinovým drip tipem (810 s texturou včelí plástve) se dostanete k plnicímu otvoru, který je zde pouze jeden a spíše malý. Což je při velikosti tanku (průměr 28 mm, kapacita 6 ml) celkem malý. Otvory pro přívod vzduchu jsou relativně malé, ale je to lehce kompenzováno tím, že jsou ty sloty na tanku 3. Tank využívá vlastních žhavicích hlav, které však nejsou kompatibilní s hlavami pro nějaký jiný sub-ohm atomizér, což už dnes bývá celkem běžné. Cena nových žhavících hlav není zrovna nízká a sehnat je též není moc snadné, což v kombinaci odradí uživatele od dalšího používání atomizéru po „skončení“ životnosti přiložených hlav.

Ovládání a používání

Ovládání je vzhledem k jednoduchosti UI snadné. Snadno vyberete požadovaný režim, nastavíte preheat nebo vyberete rozložení hlavní obrazovky (vzhledem k nabídce motivů je tahle položka naprosto zbytečná). Víc toho v menu nenajdete. Co se týče režimů, najdeme zde „pouze“ Power režim, TC pro nerez, nikl a titan a TCR. K TC režimu se dostaneme později. Za jednoduchost nastavení však připadá aspoň malé plus. Malé proto, že nastavení výkonu je přeci jen trochu zdlouhavé, při delším podržení tlačítka +/- se sice posouvá výkon rychle, ale ne po desítkách a rozhodně pomaleji, než jsem zvyklý u jiných modů. Minimální hodnota činí 10 Wattů, maximální pak 200, do hodnoty 99,9 lze nastavovat i po desetinách.

Pár slov k atomizéru. Jelikož se jedná o sub-ohm z kitu, tak asi nelze očekávat velké zázraky. A asi už vůbec, pokud je dodáván se dvěma hlavami, jednou o odporu 0,2 Ohmu s doporučeným výkonem 60-150 W, druhá s odporem 0,16 Ohmu a doporučeným výkonem 100-230 W. Dle mého naprosto zbytečné odpory a výkony. Kdyby byl atomizér aspoň vzdušný, tak by mohl být kandidátem na cloud chasing, ale tolik vzduchu dle mého nepobere, a pokud se o to člověk pokusí, musí počítat s nepříjemně horkou párou.

Při použití nižších hodnot z doporučeného rozmezí nebyl problém se zásobováním vaty ani nedocházelo k velkému zahřívání těla atomizéru, ale pokud jsem trochu přidal, abych dostal teplejší páru a zkusil více potahů v řadě, tak bylo znát, že vata úplně dobře nestíhala. Po chuťové stránce není atomizér špatný, byť jsem občas přemýšlel, co mám v tanku nalito. Ale rozhodně se nejednalo o žádnou prokreslenou nebo plnou chuť, při delším používání jsem měl pocit, že se chuť lehce nepříjemně zkresluje. Chuťový požitek zde prostě nečekejte.  Poslední snad zmíním jen hlučnost airflow při jejím plném otevření, která je celkem nepříjemná.

 

TC režim

Zapomenout nesmíme ani na zkoušku teplotního režimu. Jak jsem již uvedl, mod nabízí teplotní režimy pro SS (na výběr máte 304, 316 a 317), Ni, Ti a TCR, kde si můžete nastavit až pět předvoleb.

Po zvolení materiálu se vás mod zeptá, v jaké jednotce chcete nastavit a zobrazit teplotu. Po výběru vás pak přesměruje rovnou na hlavní obrazovku. Teplotu můžete nastavit v rozsahu 100-300 °C. Pokud souběžně podržíte tlačítka + a -, dostanete se k nastavení odporu. Nejdříve je nutné odpor načíst, následně znovu zmáčknout obě tlačítka a odpor uzamknout. Co jsem však v modu nikde nenašel, je nastavení výkonu, který je při TC použit.

A samotná funkčnost TC režimu? Použita byla nerezová spirálka (SS 316) s odporem 0,84, který mod načetl správně, a teplota byla nastavena na 230 °C (výkon si můžeme jen domyslet). Při prvním zažhavení vata zhnědla, při druhém už se začala pomalu připékat. Rozhodně však nedošlo k výraznému pálení. Drobný dryhit byste tak dostat mohli, ale nic závažného. TC tedy není stoprocentní, ale aspoň nějak funguje.

Dojmy a závěr

Jak to celé shrnout? Asi tak, že Snowwolf udělal krok vedle. Respektive, že se vydali špatnou cestou. S touhle recenzí jsem měl trochu problém, jelikož jsem si řekl, že takhle negativní recenzi bych spíše psát neměl, ale pak jsem si řekl, že bude lepší lidi varovat. MFeng mi nezavdal jediný důvod k tomu, abych ho doporučil nebo dokonce vychválil, spíš naopak. Mod není pohodlný do ruky, ani na stole nemáte jistotu, že nespadne… A osobně jsem neměl odvahu s ním vyrazit ven. Ne proto, že bych se bál, že ho poškodím, ale jelikož vzhledově je na tom dle mého názoru dost špatně… Pokud jste o jeho koupi uvažovali, raději na něj zapomeňte, za menší peníz seženete lepší a decentnější kousky. Prostě zklamání.

Myslel jsem, že mizerné mody dokážou vyrobit jen dva nejmenovaní výrobci, ale teď mi k nim přibyl třetí.