Novinky za uplynulé dva týdny (29/4/19-12/5/19)

Zdravím všechny čtenáře. Dnes jsme opět přišli s další náloží novinek a jak je u nás zvykem, servírujeme Vám je na stříbrném podnosu s hromadou užitečných informací. Tak se na to pojďme podívat.


VooPoo ALPHA Zip mini Kit

VooPoo na nás poslední dobou chrlí jednu novinku za druhou. Tentokrát je to ALPHA společně i s novým atomizérem.

Pojďme se nejdříve podívat na zevnějšek ALPHY. Podle popisu VooPoo je mod příjemný na celodenní držení. K výběru bude hned z pěti barevných variant, každý si tedy přijde na své. ALPHA bude disponovat GENE čipem a naprosto jednoduchým nastavením. Tím jsou tři módy. První na výdrž baterie, druhý na chuť a třetí na cloudchasing (velké množství páry). Když už jsem se zmínil o té baterii, mod bude vybaven integrovanou baterií 4400 mAh. Pro některé to může být zklamáním, pro začátečníky jednoduché a bez práce. Překvapila i udávaná váha 186 g na to, že se jedná o nerezovou ocel, zinkovou slitinu a částečně plast.

Vzhledem k tomu že ALPHA je dodávána v kitu společně s RTA, bylo by fajn k němu říct alespoň pár vět. Atomizér ponese název MAAT a bude mít průměr 24 mm. Bude na tovární hlavy, jež v sobě budou ukrývat mesh. Kapacita bude 2 ml, s bubble sklem 4 ml. Plnění vrchem, po odklopení top capu. Ofuk bude za spodu, skrz tři airflow díry. Výměna továrních hlav bude údajně bez zašpinění rukou a to pouze odšroubováním spodní části atomizéru.


AUGVAPE Zoom Pod Starter Kit

V poslední době se rozmohl trh s PODy. Výjimkou není ani Augvape, který přichází s jejich prvním PODem.

Firma vsadila na nevšední design a tak vyslala do světa výrobek se graffiti vzhledem. POD bude napájen 1000mAh baterií a jedním tlačítkem. Podle velikosti se nejedná o úplného prcka. Cartridge s odporem 0,6 Ohmu zajistí dle výrobce příjemnou chuť. Tak uvidíme. Co se týče objemu cartridge, měla by být 3,2 ml. Výrobce udává, že POD se bude nabíjet kabelem s koncovkou USB-C.

Coil Father POP POD System

Výrobce, ještě ne tolik známý, uvedl na trh POD s názvem POP. Tento výrobce už uvedl na trh několik RDA, RTA i starter kitů. K výběru bude hned ze šesti barev. Tento výrobek bude mít baterii o velikosti 600 mAh a spínací tlačítko. Jeho minimalistický styl je moc pěkný a troufám si tvrdit, že i módní záležitost. 2 ml cartridge a odpor 1,6 Ohmu se usměrňuje k MTL.

Hellvape Passage RDA

Passage RDA vznikl ve spolupráci se Suck My Mod alias SMM. Atomizér začal být vyvíjen miulý rok v říjnu a na svět se dostal už nyní. Průměr činí 24 mm. Jedná se o dual coil. Základna je two post deck (dva sloupky). Passage RDA se vyrábí hned v devíti barevných provedeních. V balení prý najdeme i squonk pin a náhradní matný driptip, což je další příjemná věc. Matt z SMM si dal na atomizéru záležet, a proto podle toho ve výsledku i vypadá. Dobrá práce! Airflow má dva vstupy vzduchu a je obrobený stylem honeycomb (připomíná včelí plástev). Uchycení spirálek je další vychytávkou. Některé spirály mohou být výrobcem dodány v rozdílné výšce nožiček. Proto jsou zde v postech pohyblivé bloky, které uchycení usnadní. Další výhodou je velmi hluboký bazének, který zamezí protékání.

THC Tauren Max Mech Mod

ThunderHeadCreations přišli s dalším modem, respektive pokračovatelem jejich původní mechaniky. Tauren Max Mech Mod je mechanický mod s průměrem 24 mm. Bude vyráběn v sedmi barvách, ať už v leštěných, či matných. Je určen pro články 18650/20700/21700. Jeho výhodou je uzamykatelné žhavicí tlačítko, voděodolnost a prachuvzdornost, velmi milé překvapení.

SIGELEI Snowwolf MFENG UX 200W Mod & Exilis Xpod

Sigelei si pro nás připravil dvě novinky. Začneme tedy u té první.

Snowwolf MFENG UX 200W Mod

Mfeng přichází ve své druhé verzi. Po minulé recenzi, kde se bohužel mod moc nevyvedl, přišel Sigelei s novým. Bude se vyrábět v sedmi barvách. Jak už jste mohli zaznamenat, maximální výkon bude 200 W. Rychlost odezvy na žhavení má být ohromující a to 0,0005 s. Velké žhavicí tlačítko na straně modu bude zároveň propojeno s logem svítícím při žhavení na jedné ze stran. Na obrazovce bude k dispozici bezpečnostní zámek z důvodu ochrany dětí. Mod je vyroben především ze zinkové slitiny a je na dvě 18650 baterie. Nový operační systém bude mít jak POWER režim tak i TC.

Snowwolf Exilis Xpod

Poprvé v historii Snowwolf přichází s PODem. Je jím Exilis s novým designem pouze s jedním tlačítkem. Odezva po stlačení 0,006 s, baterie 980 mAh. Kapacita cartridge 2,5 ml, odpor jak pro MTL tak i DL 1,8 Ohmu. Na první pohled fešák. Uvidíme co od něj čekat.

Eleaf iStick Rim & MELO 5

Eleaf iStick Rim

Eleaf představuje další novinku z řady iStick. Malý, barevný mod s integrovanou baterií 3000 mAh a maximálním výkonem 80 W. Na výběr bude ze šesti barev. Maximální průměr atomizéru, který mod pojme, bude 26 mm. Příjemným doplňkem je i lehce pogumovaný povrch modu proti klouzavosti a velké fire tlačítko, stlačitelné pouze na horní polovině. Nabíjení je prý tak rychlé, že k němu dojde během 40 minut.


Eleaf MELO 5

A další bratr k sérii MELO! Horní plnění ochráněné membránou, 26,5 mm do průměru. Žhavicí hlavy 0,6 Ohmu a 0,15 Ohmu. K dostání v černé a stříbrné variantě. Objem 2 ml, s bubble sklem 4 ml. Ne, že by to vypadalo nějak krásně, ale svůj účel to rozhodně splní. Nicméně v tomhle případě jim musíme sklo pro zvětšení objemu pochválit, vypadá moc pěkně. Další zajímavostí je něco jako juiceflow. Totiž při odšroubování spodní části základny se tento otvor uzavře a zamezí vytečení liquidu. Poslední věcí, která zde stojí za zmínku, je mesh uvnitř žhavicích hlav z SS316L, tento materiál snad představovat ani nemusím.