Steam Crave Glaz RDSA [Recenze]

Steam Crave Glaz RDSA

 


Firmu Steam Crave asi není potřeba představovat a asi ani není překvapením, že jsem se recenzování jejich nových produktů chopil zrovna já. Myslím, že není tajemstvím, že jsem si atomizéry z produkce Steam Crave zamiloval, a že vlastním asi nejrozsáhlejší sbírku jejich Aromamizerů.

Ale designerům ze Steam Crave je zřejmě jasné, že ideu Aromamizerů už prakticky vyčerpali a je potřeba jít dál. Jejich novým počinem je právě Glaz RDSA. Ta zkratka RDSA znamená Rebuidable Dripping/Squonking Atomizer (přemotatelný kapací/squonkovací atomizer). Já vím, že mnohým je to jasné, ale jen tak pro pořádek. Toho blbnutí kolem těchto zkratek je vážně víc než příliš.

 

Už podle názvu je jasné, že na designu se ve ve velké míře podílí sklo. Jde o celoskleněný top cap, který má údajně zvládat teploty až do 2710°C, a na rozdíl od Aromamizerů jde o atomizer se spodním air flow. Ano, vzduch do atomizéru vchází spodem. Ale v kotelně už to vypadá jinak. Spirálky jsou ofukovány pod úhlem zhruba 30°.

 

 

Tak jsme si o hlavních rozdílech v designu Aromamizerů a Glaz RDSA řekli asi to podstatné. Takže hrr na recenzi.

 


 

Glaz RDSA přijde v klasické Steam Crave krabičce a obsahem balení je kromě základny atomizeru výměnný kroužek AFC (černý a stříbrný) a náhradní top cap, který je v celku s driptipem zhruba velikosti 810, rozšířením základny o možnost sériového zapojení spirálek podobně jako u RTA Titan a dvěma silonovými návleky na drip tip, už nasazenými na skleněném driptipu top capu.

Pozor při jejich snímání, protože se vám snadno stane, že jej roztrhnete a hned budete mít o jeden méně pro případ, že byste jej chtěli nasadit. A nasadit jej budete chtít u všech větších výkonných buildů. Sklo se opravdu zahřívá. Pro ten případ doporučuji sundávat jej jen z jednoho top capu.

 

Top cap na základně drží pomocí dvou „O“ kroužků, takže doporučuji top cap sundávat opatrně a „O“ kroužky udržovat lehce vlhké liquidem. I když se vstupy vzduchu v základně zdají celkem malé, tak ve skutečnosti je potah celkem volný a ani ne moc hlasitý.

Řekl bych, že ze všech RDAček od Steam Crave asi nejvolnější. I tak se DLkářům, zvyklým například na Aromamizer Plus, může zdát, že atomizer trpí nedostatkem vzduchu. No není to tak, air flow stíhá ochlazovat i dost výkonné buildy a atomizer nepřichází o chuť. Ta je skoro srovnatelná – bohužel ne lepší – než starší produkce RDA od Steam Crave. Tu lze asi jen velmi těžko překonat.

 

Asi vás už napadlo, že použití skla na top cap není nejšťastnější. Pokud máte zkušenost s podobně řešenými atomizéry od jiných výrobců. Tedy, že do kotelny je vidět tak maximálně první tři potahy a pak už top cap vypadá dost nevzhledně díky kondenzátu, co se zevnitř usadí. Nevím jak toho designeři Steam Crave docílili, ale sklo top capu je zamlžené právě jen ty první tři potahy, pokud vůbec, a pak už je celkem čisté.

Jen v horní části pod drip tipem se drží drobné kapičky. Je tedy po celou dobu vidět na build, který v atomizeru máte. Takže dobrá zpráva pro buildery. Už nemusí sundavat top cap, aby se pochlubili, co do atomizeru namotali. Buildy je opravdu celou dobu krásně vidět. No, bohužel i v době, kdy používáte liquidy, které mají tendence z buildu udělat mazutovou nádrž zasypanou kvalitním antracitem. Ale to už je vizitka vapera, že si build dokáže udržet v čistotě, a tady má vlastně i příležitost si to pouhým pohledem na atomizér nacvičit. Celkově tak Glaz RDSA vzhledově vypadá velmi dobře a dokonce z něj opravdu chutná. Jenže…

 

 

Jenže Glaz RDSA trpí celkem zásadním problémem. I přes celkem vysoko položené ofuky spirálek se vám velmi často při zakápnutí povede právě ofuky zalít liquidem, a tak si celou dávku skrz air flow pustit na mod. Zprvu jsem si jen myslel, že jsem jen udělal nějakou hloupost či začátečnickou chybu v uložení vaty, případně si nedal pozor, kam liquid kapu, ale při pátém utírání modu jsem pojal podezření, že je něco špatně.

Atomizér jsem tedy půjčil kamarádovi, který vlastně vůbec nepoužívá tanky a 90 % času vapuje jen z kapáků. Po třech dnech se vyjádřil, že vidí velké špatné, a že normálním kapáním do středu atíku, jak jsme u RDAček zvyklí, si jistojistě pustíme liquid do ruky. Jedinou možností je kapat po stěně top capu přímo na vatu zasunutou do bazénu. Ten ostatně Glaz RDSA nemá nijak velký.

A druhým problémem je, že po výměně kroužku regulujícího AFC, kroužek moc pevně nesedí a celkem snadno se stane, že si AFC zavřete. Sakra, proč si na tohle Steam Crave nedalo pozor? Vždyť to umějí, jak u všech Supreme, u Plus i Titanu dokázali. Tohle je celkem hloupá chyba.

 

Jaké je tedy mé hodnocení Glaz RDSA? Atomizér je velmi dobře zpracovaný. Na to jsme ostatně u Steam Crave už zvyklí, ale vlastní design trpí dětskými nemocemi a není příliš user friendly. Je potřeba si dávat pozor hlavně na to kapání z vrchu. Atomizéru jde ale vyměnit centrpin za BF centrpin, jak už napovídá ta zkratka, a je možné, že RDSA designeři vyvinuli hlavně pro sqounky. Jelikož doma zatím nemám žádný squonk s dostatečným výkonem, abych mohl pohánět buildy, které Glaz RDSA sluší, tak jsem tohle provedení nezkoušel. Jak budu takovým výkonným squonkem vybaven, tak tuhle recenzi doplním.

Jinak mě vapování na tomhle kapáku – chtěl jsem napsat kapáčku, ale pro 30 mm kapák je to trochu nevhodné 😉 – bavilo, a když jsem pamatoval na to, že kapat musím po skle, jako když si z láhve liji pivo do sklenice a nechci z něj mít sklenici pěny, tak mě nerozčiloval. Ale kdo na to má furt pamatovat, když už je léta zvyklej kapat liquid do středu atomizéru. No, celkem rychle si to s tímhle kapákem zapamatujete.

 

 

Teď mě tak napadá, kdo si asi tenhle kapák po takové recenzi pořídí. Ale bylo by škoda jej kvůli jedné, i když celkem hrubé chybě, odsoudit k zapomnění. Ve skutečnosti není vůbec špatný a pro DLkáře jeden z mála Steam Crave RDA s rozumně volným AFC. A navíc je to 30mm RDA a těch zase tolik není.

A má celoskleněný top cap a to také není k zahození. Buildy v něm opravdu vypadají dobře a na rozdíl od kteréhokoli jiného jsou opravdu vidět. Takže pokud vám nevadí dávat si pozor na to jak do něj kapete liquid, tak jde o jeden z velmi dobrých RDA, a to jak na chuť tak i na cloud chasingové blbnutí. Protože do něj namotat opravdu výkonný build není žádný problém.

https://www.youtube.com/watch?v=9wGaUkvpBEc

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!