Halo – Malibu [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek od americké značky Halo. Jedná se o kousek s názvem Malibu, který jasně evokuje, že se bude jednat o koktejlovou příchuť. Tuhle však ocení spíše příznivci chladivých a mentolových aromat. Koktejl je zde totiž doplněn ne o klasickou cooladu, ale o chladivou chuť mentolu.

Podle popisu je Malibu „ letní drink Pina Colada s kapkou chladivosti„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Ve vůni je cítit jemná kokosová šťáva s lehkým náznakem ananasu. Kokosová šťáva (nebo chcete-li – voda) je v chuti cítit už od prvního potahu. Je poměrně věrná, lehká a je v ní cítit i náznak typické kokosové „máslovosti“.

Pod chutí se klube chuť šťávy ananasové, ale ne té sladké, jako když si představíte džus. Tahle je mnohem lehčí, v podstatě není sladká a do celkové chuti přináší velmi decentní exotický ovocný nádech.

Celá chuť mixu je pak zakončena dávkou mentolu, který už se do mixu dostává už hned ze začátku. Ten je v podstatě stejný jako v Subzero, není zde však tolik výrazný, protože ani nemá hrát prim. Není ani tak chladivý, krk vám nestáhne, chuti ale dodává lehce škrábavý hit v krku. Po výdechu vám pak v ústech zůstane svěží mentolový pocit, podobně jako právě u Subzero.

Na Malibu mně překvapilo, že chuť není tak sladká, jelikož obdobné příchutě, které jsem měl možnost ochutnat, byly většinou výrazně sladší, někdy až přeslazené. Stejně tak ale není výrazná i celková chuť. Na rozdíl od aromat s chladivou cooladou dostává Malibu trochu jiný rozměr díky mentolu.

Malibu je tak lehkou, celkem nenáročnou příchutí, kterou mnozí nepochybně ocení v teplých letních dnech, ale jak jsem již psal, bude spíše pro vyznavače mentolových příchutí, protože tahle kombinace asi nebude úplně pro každého.

Halo – Malibu dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 3-7 dní, myslím že v tomto případě však není potřeba.

Za zaslání Halo – Malibu děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.