Dvarw 16mm MTL RTA (klon) [recenze]

Atomizéry Dvarw mnozí dobře znají, neboť získaly výborné hodnocení mezi místními uživateli, a to i přes to, že jsou na českém trhu velmi krátkou dobu. Existují jak ve variantách pro klasické šlukování (MTL), tak či pro přímé vdechování do plic (DL). Atomizéry Dvarw jsou konstrukčně velmi jednoduché a zároveň by se dalo říct, že některé prvky působí tak trochu retro. Na paškál jsem si vzal klon 16mm verze MTLkového Dvarwa.

Po rozbalení atomizéru Dvarw 16mm se na Vás vysype atomizér (překvapivě), sada restrikčních vložek a typický servisní balíček, plný těsnění a dalších nezbytností. Nic extra, ale co více chtít? Možná by se hodilo náhradní tělo. Nejlépe PEI tělo + PEI drip tip. Vůbec by to nemuselo vypadat zle.

Sada restrikčních vložek (pět v balení, jedna nainstalovaná) zde má zastoupení AFC. Atomizér totiž nemá typický regulační kroužek pro přísun vzduchu, tak jak to většina uživatelů zná. Restrikční vložka je umístěna přímo v základně mezi dvěma sloupky. V základně drží pomocí jednoho inbus šroubku. Přiloženým klíčem je možné šroubek vyšroubovat a restrikční vložku vyklepnout. Na každém uživateli je tedy chvilka hraní, kdy si musí každou vložku vyzkoušet. Nejlépe před osazením vlastní spirálky, neboť pak se k restrikční vložce těžko dostanete 🙂
Jak už jsem zmínil, droboučká základna obsahuje dva sloupky a její okraje jsou mírně vystouplé. Zprvu jsem zmínil, že některé prvky působí trochu retro stylem…

Sloupky totiž nemají žádný cover, neboli vystouplou část základny okolo šroubků, o které se opřou nožičky spirálky, v případě že by chtěly vyklouznout při utahování. Při osazování spirálky se vyplatí spíš konce nožiček obtočit okolo šroubku a pak teprve šroubky dotáhnout. Pro méně zkušené uživatele to může být zprvu trochu boj, ale rozhodně se nejedná o nic nemožného a s trochou trpělivosti se dílo nakonec podaří.

Uložení vaty také patří mezi další prvky, které bych řadil ke starším atomizérům. Ne tak obtížností uložení, jako spíš způsobem uložení. Nejsou zde totiž žádné kanálky či jiné zásobníčky, do kterých ukládáte konce vaty. Po protažení vaty spirálkou je třeba si chytit oba konce vaty a provléknout je plastovým capem. Po správném zacvaknutí capu, se konce vaty jednoduše naskládají k otvorům pro e-liquid. Osobně jsem konce vaty jakoby stočil do „eska“ a nakonec vatu přitisknul k otvorům pro e-liquid. Nejlepší na ukládání vaty do atomizéru je to, že ať ji tam dáte skoro jakkoliv, atomizér neproteče a výborně zásobuje. Někteří jistě pamatují, že podobný způsob uložení vaty měla například RBA V2 hlava pro Subtank Mini. Ten ale rozhodně nepatřil mezi ty nejjednodušší atomizéry pro osazení.

Plnění e-liquidem je už tak retro není, ale běžně se používalo u starších atomizérů, či clearomizérů. Plnění je zde totiž spodní. Je třeba nejdříve otočit atomizér vzhůru nohama, odšroubovat nádržku a do dvou podlouhlých otvorů plníte e-liquid. Velmi jednoduché a funkční řešení.


Kapacita 2 ml je na tak drobný atomizér akorát, ale co si budeme říkat, plnit se bude několikrát denně.
Přiložený bílý drip tip k atomizéru vzhledově neladí, osobně by se mi líbil PEI drip tip (s PEI tělem), ale jinak je příjemný pro použití. Hrany má pěkně zaoblené a jeho velikost není přestřelená.

Pro Dvarwa sem si vyrobil Nichromovou (Ni80) spirálku typu Fused Clapton, kdy jsem použil velmi tenký drát pro jádro a ještě tenčí dráty pro omot. Průměr spirálky činí 2 mm a počet otoček jsem stanovil na sedm. Jako vatu jsem chtěl použít svou oblíbenou Fiber Freaks Original 2, ale ta se mi na průměr 2 mm trhala. Sáhl sem tedy vedle a vybral Fiber Freaks Cotton Blend jedničku.
S odporem krásných 0,999 Ω a na 10 W, je chuť e-liquidu výborná; Výrazná a konce jsou zároveň příjemně jednoduché, nikde nic neštípe a chuť se zdá krásně vybalancovaná.

Plusy:

  • Velmi jednoduchý design
  • Jednoduché, byť starší plnění zespodu
  • Velmi dobré podání chuti
  • Velmi snadné uložení vaty
  • Malá nebo žádná šance, aby atomizér protekl

Mínusy:

  • Šroubky/posty bez coverů, je třeba trochu zručnosti při osazování spirálek
  • Kapacita 2 ml

16mm Dvarw je velice drobný atomizér, na který se stěží bude hledat mod. Tím nechci nic vytýkat, spíš se jedná o věc vkusu. Pominu-li tento faktor, jedná se o úžasný atomizér, se kterým je jedna radost pracovat (tedy až po osazení spirálky 😀 ) a chuť je neskutečně perfektní. Nemám sice možnost porovnat s originálem, ale dle mě se jedná o extrémně povedený 1:1 klon, který stojí za každou korunu.

-=[ 90% ]=-

Poděkování

Tímto děkuji e-liquid.eu za propůjčení klon Dvarwa 16 mm do recenze. Bude výtečným pomocníkem pro uchutnávání e-liquidů či vychutnávání si opravdových fajnovek.