Wotofo Recurve V2 RDA [Recenze]

V redakci nám přistála druhá verze populárního RDA od Wotofo a to Recurve V2, na kterou fanoušci první verze dlouho čekali. Oproti první verzi dočkala v mnoha směrech zásadních změn. Jedna hlavní vlastnost ale zůstala – skvělé podání chuti. Stejně jako pod první verzí, i zde je podepsaný youtuber Mike Vapes. Co se tedy u Recurve V2 změnilo a jaká nová „Rekurva“ je, na to se podíváme v této recenzi.

Základní údaje

  • Průměr: 24,6 mm
  • Určení: DL
  • Základna: Postless (Single i Dual coil)
  • Drip tip: 810
  • Možnost použití squonk pinu
  • Barvy: Černá, Stříbrná Gunmetal, Modrá, Zlatá, Duhová

Obsah balení

Obsah balení je v případě Recurve V2 bohatý, ale vlastně takový, jaký byste u RDA atomizéru očekávali. V typicky zelenočerné krabičce kromě samotného RDA naleznete křížový šroubováček, klíč na centerpin, squonkový centerpin, trn na motání spirálek s průměry 3 a 5 mm, či sadu náhradních šroubků a o-kroužků. Kromě toho naleznete v balení rovnou dvě sady spirálek (a vaty v připravených průměrech) – dvě s průměrem 3 mm pro použití na dual coil a jednu s průměrem 5 mm pro použití na single coil.

Recurve V2 využívá na rozdíl od první verze PEEKové vložky pro usměrnění vzduchu a redukci prostoru kotelny (V1 měla usměrnění vzduchu přímo v základně). Tyto vložky jsou v balení dvě, jedna prostornější pro dual-coilové osazení (ta už je osazena v atomizéru), druhá o něco těsnější pro osazení jednou spirálkou.

Konstrukce a osazení

Velké srovnání s původním Recurve RDA se asi moc konat nebude, protože Recurve V2 je už svojí konstrukcí celkem jiný atomizér.
První za zmínku stojí asi vykrojená linie top capu, díky které dostala už první verze svoje jméno Recurve. V případě V2 není toto zakřivení už tak výrazné, zcela ale nezmizelo. Samotný topcap se skládá ze dvou částí, větší spodní se třemi vzduchovými otvory na každé straně, a vrchní, která je vložená do spodní a otáčením této části se pak ovládá přívod vzduchu. Přívod vzduchu v tomto prvním případě nelze omezit úplně, topcap umožňuje zcela nebo částečně přiškrtit pouze horní dvě řady otvorů

Na vrchu topcapu je posazen černý drip tip, který je z vnější strany vykrojený podobně jako samotný atomizér, vevnitř je pak kónický, což by mělo eliminovat množství liquidu který zkondenzuje a zůstane v drip tipu.

Po sundání topcapu se dostáváme k samotné základně. Na té je pomocí dvou kolíčků uchycena vzduchová vložka, která se snadno vyndává. Pod touto vložkou už se dostáváme k samotné základně, která je typu postless. Z vrchu je navíc „kryta“ klenutou destičkou, která je zde pravděpodobně umístěna tak, aby po ní liquid stékal zpět do spodního bazénku a nezpůsoboval tak např. prskání spirálek.

Po bocích této základny jsou prostorné kanálky (resp. bazének) pro uložení vaty, které jsou pod onou zmíněnou destičkou propojené a v tomto tunýlku je ukrytý i vývod squonkovacícho pinu. Další výhodou oné destičky bude zajisté i to, že zabrání přesquonknutí přímo do spirálek.

Objem liquidu, který RDA pojme je úctyhodných 3,5 ml, za což by se nemusely stydět ani mnohé RTA.

Samotné osazení je jednoduché jako facka a v podstatě na něm není moc co zkazit, ohlídat si je potřeba snad jen délku nožiček do postů. Uchycení spirálek je řešeno pomocí křížových šroubků, které jsou umístěny z boku základny a které jsou dobře přístupné. Při buildování doporučuji použít trnu k udržení spirálky v pozici při jejím utahování pomocí šroubků.

S vatou se pak moc trápit nemusíte, stačí si jen ohlídat aby jí byl dostatek ve středu spirálky, měla by zároveň ale dosáhnout na dno bazénku.

Používání a zhodnocení

Začnu asi jednou drobnou výhradou, kterou k atomizéru mám a ta se týká vzduchových vložek. Jakmile máte vložku v atomizéru umístěnou, je trochu komplikovanější dokapávání přímo na vatu a spirálku. Spolehnout se tak člověk musí/může na destičku ve středu základny, která liquid k vatě dopraví. Osobně jsem volil spíše možnost sundání topcapu a trochu krkolomného dokapávání přes vložku na vatu, než kapání skrze drip tip. Vložku je během používání trochu nepříjemné vynímat. Ne protože by se nějak výrazně zahřívala, ale dochází na ní k výrazné kondenzaci a bez ubrousku tak budete mít liquid všude.
Předpokládám, že po tomhle atomizéru sáhnou především uživatelé squonků, kterým tento drobný neduh nepochybně vadit nebude.

Trochu zamrzí i kondenzace liquidu na stěnách topcapu, po kterém pak kondenzovaný liquid stéká a často ho tak po sundání najdete i pod atomizérem na modu.

Teď k samotnému projevu atomizéru. Vzduchově je velmi příjemný při plně otevřeném vzduchu je příjemně vzdušný, nabízí ale díky regulaci i možnost utaženého – RDL potahu.

Atomizér jsem zkusil použít i bez vložky kotelny, ale nebylo to ono. V kotelně v tu chvíli je až zbytečně moc prostoru, což ovlivňuje nejen proudění vzduchu (kterého je v tu chvíli i na potah zbytečně moc), ale negativně to ovlivňuje i chuť, která v tu chvíli začíná značně ztrácet.

Chuťově je Recurve V2 RDA skvělým atomizérem. Samozřejmě, nelze ho asi srovnávat s kapacími atomizéry z vyšších cenových tříd, ale ve své cenové třídě rozhodně svoje místo najde stejně jako jeho předchůdce. Chuť podává věrně, nemá tendence některé složky přepalovat a v testování se mi osvědčil při ochutnávání všech možných liquidů, jak ovocných, mentolových a chladivých, tak i těch dezertových a tabákových. Ostatně, již během jeho vlastního testování jsem ho s klidem zařadil mezi testovací atomizéry pro recenzování liquidů.

Další drobnou výtku bych měl i k drip tipu. I přes to, že je konstruovaný tak, aby se v něm neusazoval liquid, dochází v něm i tak ke kondenzaci a kapičky liquidu na jeho vnitřních stěnách zůstávají. A tak se čas od času stane, že se vám trochu toho liquidu z drip tipu dostane na rty či do pusy. Zároveň by mohl být drip tip o trochu vyšší, jelikož se chtě nechtě dotknete rty i kovové konstrukce topcapu. Během testování se mi však nestalo, že by se top cap zahřál natolik, že by to bylo nepříjemné nebo snad hrozilo „popálení“ rtu. Na tom bude mít pravděpodobně zásluhu i vložka, která přebytečné teplo pohltí.

Vyhovuje mi tedy jak chuťově, tak množstvím vzduchu. Drobné výhrady mám sice k použitým vložkám do kotelny, ale bez nich by atomizér vážně nefungoval tak, jak je zamýšleno. Je to ale ve své podstatě jen drobnost, která v celkovém měřítku nijak zásadně neznepříjemňuje používání.

Jak jsem již psal, tento atomizér si pravděpodobně najde svoje fanoušky mezi řadami uživatelů squonků, ale nepochybně i mezi běžnými uživateli. Po hromadě podů a jednorázových zařízení, které se na nás v poslední době stále valí je fajn mít zase možnost sáhnout po novém RDA.

Nezbývá tedy než říct, že Wotofo ve spolupráci s Mike Vapes opět odvedli skvělou práci a Recurve V2 si pozornost rozhodně zaslouží.

Za zaslání Recurve V2 RDA do recenze děkujeme výrobci Wotofo.