Adam’s Vape – Garden Fruit [Recenze]

Adam nasadil v poslední době úctyhodné tempo a po True Tobacco Series je zpět s novinkou do základní řady příchutí. Tentokrát se jedná o čistě ovocnou příchuť, kterých je (pokud nepočítáme limitky) u Adama zatím málo.

Popis výrobce zní následovně: “Na začátku ucítíte plnou chuť sladkokyselé ostružiny. Spolu s borůvkou a trochou čerstvých malin chutnají tak akorát nakysle, jako pořádná hrst šťavnatého ovoce. Zážitek po chvilce dosladí podzimní tóny jablek a hrušky. Chuť se na patře změní v ovocný džem a ještě dlouho sladce doznívá.”

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jakmile jsem lahvičku poprvé otevřel, vyvalila se na mě velmi příjemná chuť ovocné směsi. Zatímco před namícháním byla spíše bobulovitá, v době psaní recenze (tedy po zaležení 3 dny) převažuje ve vůni spíše hruškovo jablková vůně.

Jako nejintenzivnější složka je na lahvičce označena ostružina. Ta je i to první, na co v chuti pravděpodobně narazíte. Ostružina je dost zrádná složka do liquidů a ani v případě Garden Fruit nemůžu říct, že by to byla jasná a čistá ostružina. Ani po třech dnech ji v mém případě neopustil lehce umělý nádech, ale dá se to ještě jakž takž skousnout. Spíše než čerstvou ostružinu mi připomíná spíše cucavý bonbon.

Pod ostružinou se velmi lehce a nenápadně o slovo hlásí malina, která chuti dodává maličko kyselosti, ve své podstatě jen takové ťuknutí.

Chuť bobulí je celá položena na kombinaci lehce sladké hrušky/hruškové šťávy a zeleného lehce kyselého jablka. Hruška mi v chuti přijde o něco výraznější než jablko, ale tahle kombinace tvoří celkem příjemný podklad pro onu dominantní chuť ostružiny a dovolím si tipnout, že hruška zde má sloužit především pro zjemnění a doslazení celkového mixu.

Borůvku jsem v chuti neidentifikoval.

A můj dojem z Garden Fruit jako celku? Upřímně jsem lehce zklamaný. Při prvním očichání se mi kombinace celkem zamlouvala. Kombinace chutí je celkem příjemně vyvážená, mix není zbytečně přeslazený… Ale ta ostružina, resp. její lehce mýdlový nádech mi to bohužel kazí. Je sice o něco slabší než hned po namíchání, ale bohužel po doporučeném třídenním odležení nevymizel. Třeba mám ale jen divné chuťové buňky, kdoví…

Z prvních reakcí, které již kolují je jasné, že si Garden Fruit velmi rychle najde svoje příznivce, já jej bohužel ale mezi své oblíbení příchutě nezařadím.

Promiň, Adame.

Adam’s Vape Garden Fruit dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.

Za zaslání Garden Fruit do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.