AEON Journey Black – Medieval Pie [Recenze]

Už se blížíme do finiše s příchutěmi z dezertové řady Journey Black od chorvatského výrobce AEON. A v dnešní recenzi se koukneme na příchuť s názvem Medieval Pie, která je i celkem příhodná pro aktuální sezónu. Podle popisu se v podstatě jedná o konkurenci pro všemožné jablečné koláče a štrůdly, které na trhu najdeme. Většinou je v nich obsažena skořice, což mnohé může odradit, tak se pojďme podívat na to, jak obstojí Medieval Pie právě bez skořice.

A co nám říká popis příchutě? „Tento recept trval déle než jsme očekávali, jablečný koláč jsme vyvíjeli přes rok a zabral nám mnoho neúspěšných pokusů. Nakonec se povedl natolik, že dle spousty zákazníků je tento jablečný koláč nejlepší jaký kdy vapovali. Tento koláč je bez skořice.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už po otevření na vás dýchne plná chuť jablek, která je i tím prvním, co v chuti rozeznáte. Chuť jablek bych přirovnal k chuti žlutých, lehoučce kyselých jablíček. Ta jsou lehce povařená a v chuti i „šťavnatá“, prostě jako když si v rendlíku bez ničeho povaříte pár neloupaných jablek, přičemž sladkost zde je jen z jablek a je tak akorát. Jablečná složka je tedy výrazná tak akorát a není přeslazená.

Pod jablky se pak velmi nenápadně klube chuť jemného, pravděpodobně křehkého těsta.

A to je tak nějak k popisu chutě víceméně vše. Ono to vypadá, že se jedná o jednoduchou příchuť, ale kdo už ochutnal více jablečných koláčů nebo štrůdlu ví, že nakombinovat a poskládat i takovouhle, v celku banální recepturu, není úplně snadné.

Za mě se to pánům z AEONu povedlo. Medieval Pie je jemný, nic se v něm netluče, není přeslazený a rozhodně je vhodný i na celodenní vaping.

Absence skořice mi vůbec nevadí, ba naopak, protože v aromatech, ve kterých je skořice obsažena, většinou působí hořce, nebo po delším odležení přebije všechny ostatná složky. To tady nehrozí.

Nedokážu sice říct, jestli je to nejlepší jablečný koláč, který jsem kdy vapoval, ale rozhodně patří mezi ty nejlepší. Takže nezbývá než dodat, že tohle je povedený kousek.

Pokud tedy hledáte chuť jablečného koláče a v minulosti vás u jiných kousků odradila chuť skořice, určitě zkuste Medieval Pie.

AEON Journey Black Medieval Pie dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Black Medieval Pie děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.