Warhead RDA klon [Recenze]

Většina vaperů chce, aby jejich zařízení bylo spíše menších rozměrů, pohodlné do ruky, do kapsy nebo kabelky. Někteří si ale občas rádi pořídí i něco většího, jelikož je to pěkné, a třetí skupina jde vysloveně po velkých a kolikrát extravagantních kouscích. A právě pro ty dvě poslední by mohl být zajímavý Warhead RDA (v překladu hlavice/torpédo/střela). O co se jedná? O celkem neobyčejný kapák s průměrem 30 mm.

Já osobně patřím do té druhé skupiny. Přeci jen mám raději ne vysloveně velké, ale spíše těžší mody, u kterých vím, že je mám v ruce. Tak jsem si pořídil Smoant Cylon. Volba RTA byla celkem jasná, ale chtěl jsem i nějaký velikostně odpovídající kapák. Hledal jsem celkem dlouho, jelikož většina známých 30mm RDA, jako Zephyr Buddha nebo Temple, už se dávno neprodává. Nakonec jsem před časem narazil právě na Warhead RDA, neváhal jsem a objednal ho. A nyní vám ho představím. Warhead se dá sehnat ve dvou variantách – klonech, které se mi do ruky a na mod dostaly obě a tak je v recenzi i porovnám, byť půjde o nepatrné rozdíly. U jednoho klonu není výrobce uveden, v druhém případě se jedná o firmu Kindbright. Pro někoho může být naopak zajímavou alternativou k Vapergate Mason.

 

Balení

Balení je celkem jednoduché, atomizér vám přijde v jednoduché průhledné plastové krabičce, ve které kromě samotného RDA najdete inbusový klíč, náhradní šroubky, o-kroužky a v případě klonu od Kindbright ještě navíc squonkovací pin (jen přemýšlím, na jaký squonk by se takový obr vešel).

Vzhled

Jak již bylo řečeno, jedná se RDA atomizér o průměru 30 mm. Co zaujme hned po jeho rozměrech, je pravděpodobně velký bílý drip tip. Ten je součástí vrchního top capu, je větší než 810 a bohužel není k dispozici redukce, a vlastní drip tip tedy nepoužijete. Co ale potěší, je mřížka zabraňující prskání liquidu do úst. Topcap je dvoudílný a najdeme na něm dvojí airflow, otáčením vrchní části topcapu nastavujete horní airflow, které je řešeno mřížkou, otáčením celým topcapem pak ovládáte spodní airflow, které není nijak dělené. Možností nastavení přívodu vzduchu je tedy dost. Topcapy jsou dodávány ve čtyřech barvách: černá, stříbrná (SS), mosaz a měď. V případě posledních dvou zmiňovaných stojí za zmínku to, že pravděpodobně nejde pouze o nástřik, jelikož se mi nepodařilo dohledat nedokonalosti, které by mohly během nástřiku vzniknout, ale ani se nepovedlo nikde případný nástřik seškrábat. Použití těchto materiálů odpovídá i jejich povrchová úprava, přesněji jejich broušení.


Po sundání topcapu se dostaneme k základně. Ta je třípostová (jeden sloupek, dva krajní posty vychází ze stěny bazénku) se čtyřmi otvory pro usazení spirálek. Při velikosti otvorů není problém použít i brutálnější buildy nebo osadit 4 spirálky paralelně. V případě klonu od Kindbright pak nalezneme ve středovém sloupku otvor pro squonkování. Bazének je celkem hluboký, vaty i liquidu se do něj vejde požehnaně a není tak třeba neustále dokapávat.

 

A v neposlední řadě zmíním ještě centerpin. Kindbright má klasický, vystouplý dostatečně i pro hybridní mechaniky, který je zároveň vyměnitelný za squonkovací pin. V případě druhého klonu je však pin poněkud více vystouplý. Což je vhodné právě pro hybridní mechaniky, ale v případě modů s centerpinem se neobejdete bez podložky, i kdyby měl centerpin na modu dlouhou dráhu. Atomizér vám prostě nedosedne.

 

Používání

Co se týče osazování, je Warhead díky své velikosti v podstatě (hezky česky řečeno) blbuvzdorný. Spirálky se do velkých otvorů umisťují snadno a přístup ke šroubkům je z horní strany, což je rozhodně pohodlnější, než kdyby byly ze strany. Na co je však třeba si dát pozor, je přiložený inbusový klíč. Je totiž o něco větší, než jaké se běžně používají u jiných atomizérů. Celkem brzy jsem však zjistil, že klíče stejné velikosti mám doma již z dřívějška, pravděpodobně od jiné elektroniky nebo nábytku. RDA jsem osadil nichromovými fused clapton spirálkami od Stifa, které mi vyrobil na míru právě pro Warhead na použití na sériové mechanice (Odkaz na Stifa na FB).

Vzhledem k velikosti jsem od Warheadu nečekal po chuťové stránce žádné zázraky, o to víc jsem byl překvapen, že chuť podává velmi dobře a nijak výrazně ji nezkresluje. Airflow je možné si nastavit dle libosti od utaženého DL až po velmi vzdušný potah. Co by některým mohlo vadit je fakt, že při některých nastaveních je potah trochu hlučný, ale nijak nepříjemně. Když k tomu vzduchu přičteme ještě široký drip tip, může být Warhead dobrou volbou i pro cloudchasery.

 

Závěr

S ohledem na fakt, že se jedná o klon, na cenu a na velikost Warhead RDA, jsem nečekal žádné zázraky a po zkušenostech s podobnými klony jsem předpokládal, že se u mě dlouho neohřeje. Rozhodně jsem nečekal, že si ho nechám, že objednám ještě dva kousky, byť ne pro sebe, ale na použití s Falkorovým Plumberem, a že na něj budu takhle spokojeně psát recenzi. Jasně, mnozí uživatelé Masonů a dalších podobných velkých RDA by mi asi za pravdu nedali, ale já jsem spokojený.

Pokud tedy koukáte po větším kapáku, ať už na ochutnávání nebo třeba na honění mráčků, dejte Warheadu šanci. Cena je více než přívětivá (okolo 12 dolarů) a alespoň za zkoušku stojí.