One Vape Lambo Pod [Recenze]

V poslední době roste popularita POD systémů. A my se v této recenzi podíváme na jeden, jehož popularita (nejen) na našem trhu stoupá. Je jím designově zajímavý a elegantní POD Lambo od One Vape.

Pár základních informací:

  • Kapacita baterie: 360 mAh
  • Automatické spínání (potahem)
  • Kapacita cartridge: 2 ml
  • Odpor: 1,6 Ohmu

Balení

One Vape Lambo obdržíte v celkem jednoduché krabičce, na které je vyobrazen samotný POD ve vámi zvolené barevné variantě. V krabičce kromě samotného PODu naleznete náhradní cartridge (jedna je již vsazena v PODu), microUSB kabel pro nabíjení a sáček se záslepkou otvoru pro potah a náhradními záslepkami plnicích otvorů pro cartridge. Samozřejmostí je pak i návod.

Vzhled

Vzhledově je Lambo POD opravdu zajímavý. Základní vzhled je sice nepravidelný, ale je někde mezi broušeným drahým kamenem a klíčkem luxusního auta. Přední straně vévodí logo výrobce One, které zároveň slouží jako led dioda k indikaci nabíjení a potahu. Na přední i zadní straně pak polovinu tvoří karbonový pásek, v případě duhové verze se pak jedná o imitaci resinového vzoru. Na zadní straně pak kromě karbonového pásku najdeme nápis Lambo.

Na boční straně pak najdeme očko pro poutko (například k zavěšení na krk) a microUSB konektor pro nabíjení. Cartridge pak pokračují v nepravidelném ostrém tvaru modu a jsou tmavé, avšak průhledné, a snadno tak zjistíte, kolik liquidu v nich ještě zbývá.

Celkově je vzhled elegantní až futuristický a i přes svoji nepravidelnost a ostré hrany POD skvěle padne do ruky. Zároveň, jelikož se jedná o automatický POD, na něm nenajdeme žádné tlačítko, což čistému vzhledu přidává, resp. nic neubírá.

Používání a zhodnocení

Začneme klasickou přípravou k použití. Kromě nabití je potřeba naplnit cartridge. K tomu je třeba cartridge vyjmout z PODu, jelikož plnicí otvor je umístěn z její spodní strany. Plnicí otvor je pak krytý silikonovým špuntem, který není těžké vyjmout. Při plnění je potřeba postupovat trochu pomaleji, jelikož přímo pod plnicím otvorem je umístěna vata a snadno se vám tak stane, že vám liquid při plnění vyteče. Výrobce doporučuje použít bázi s poměrem 70/30 (VG/PG), což byla i báze, kterou jsem zvolil. Vata sála dostatečně rychle i při delších potazích v řadě za sebou a pokud nebyla cartridge téměř prázdná, nesetkal jsem se ani s dry hitem.

Cartridge sedí v těle pevně, ale zároveň není problém ji z těla PODu vyjmout. Při vkládání pak ani není třeba si ohlídat natočení cartridge, jelikož je možné ji vložit pouze jedním způsobem.

Led dioda má několik barev. První (modrá) se rozsvítí při potahu, červená indikuje nabíjení, zelená plně nabitou baterii a v případě, že byste chtěli používat POD při nabíjení, bude barva při potahu růžová/fialová.

Tím se rovnou dostáváme ke kapacitě baterie. Byť má „pouhých“ 360 mAh, neměl jsem během testování problém s PODem vydržet i celý večer. Výhodou je zároveň to, že POD je celkem rychle nabitý, zároveň je možné tahat i během nabíjení, což u mnoha PODů samozřejmostí není.

Cartridge využívají spirálek s odporem 1,6 Ohmu, díky čemuž jsou vhodné pro použití jak s klasickými liquidy, tak s nikotinovými solemi. Jejich kapacita pak činí 2 ml, což mi opět dokázalo vydržet i celý večer.

A co chuť? Neprošlo mi rukami sice moc PODů, abych byl schopen porovnávat, ale Lambo rozhodně patří mezi ty lepší. Chuť je velmi příjemná a jemná, nejlépe mi pak podal sladší chutě jako dezerty, či sladší tabákovky. Throat hit sice nedodá tak silný, jako třeba klasické tanky, ale pro mě byl dostatečný a nijak přehnaný. Co se týče vzdušnosti, přirovnal bych potah volnému MTL až velmi lehkému DL.

Životnost cartridge je taktéž velmi slušná. Výrobce sice doporučuje vyměnit cartridge po 5 naplněních, já jich však na jedné cartridgi bez výrazné ztráty či změny chuti zvládl minimálně dvojnásobek. Životnost tak hodnotím jako velmi dobrou.

Byť se jedná o POD ve své podstatě neznámého výrobce, je Lambo příjemným překvapením a zájem o něj stoupá právem. Jak designem, tak chutí, se jedná o velmi povedený kousek.