Adam’s Vape – Apple Juice [Recenze]

V tomto roce už jsme se od Adam’s Vape dočkali jedné speciální příchutě, jedné (fakticky dvou) dezertové a jedné tabákové a tak na řadu přichází celkem logicky příchuť ovocná. Tentokrát si pro nás Adam připravil jablečnou nálož s názvem Apple Juice, která má představovat – jak již název napovídá – „osvěžující jablečný džus“.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Chuť téhle Adamovy novinky jednoznačně tvoří jablka, tady není o čem. Převažuje chuť kyselejších zelených jablek, která je částečně vyvážena sladkostí červených jablek. Kyselost zelených jablek je velmi decentní, vlastně jen natolik aby ujistila že se jedná o jablka zelená, při tom je ale trochu sušší, trochu připomínající chuť jablkové slupky. Postupně s tím, jak se ale Apple Juice zajede na buildu, objeví se v chuti trochu více šťavnatosti, lehké suchosti se ale nezbaví úplně.
Jak již bylo řečeno, červená jablka chuti dodávají celkem přirozenou sladkost, rozhodně bych ale neřekl, že se jedná o nějak výrazně sladký liquid. Sladkost celkem odpovídá chuťovému profilu.

I když se má podle názvu jednat o jablečný džus, výsledná chuť to úplně neevokuje. Apple Juice připomíná spíše chuť jablek jako takových, ale nechybí jim šťavnatost. Za sebe bych to ale nepřirovnal k džusu/moštu a tedy ani bych ji nezařadil mezi nápojové (tak, jako je v nabídce AV zařazena).

Bohužel v chuti narážím na něco, na co nejsem u Adamových příchutí zvyklý. Vlastně na dvě takové věci. První z nich je celkem odpustitelná a to že chuť chvílemi trochu přechází do žvýkačkového nádechu. Svým způsobem to považuji za vlastnost jablečných aromat a tady se neobjevuje složka, která by chuť jablek stáhla jinam a žvýkačkovému dojmu zabránila.

Druhá věc ale pro mě moc odpustitelná není a bohužel se mi nepodařilo se jí během testování zbavit – chutí se nese nepříjemný umělý nádech, který mi nedovolí si Apple Juice jakkoliv užít, ani jej kladně zhodnotit. Pachuť se po pár mililitrech sice částečně vytrácí, ale nevymizí úplně a znatelná je především na výdechu a zůstává v ústech i chvíli po výdechu.

Bohužel, Apple Juice je pro mě spíše zklamáním. Jako taková by chuť za mě patřila maximálně k lepšímu průměru, ale zařadit ji kvůli pachuti nemůžu ani tam. Samozřejmě, je to subjektivní věc, třeba ostatní onu pachuť vnímat nebudou, já ji ale v chuti cítím a tak nemohu Apple Juice s klidnou duší doporučit. Snad na tom budou další ovocné příchutě v tomto roce lépe.

Adam’s Vape Apple Juice dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.

Za zaslání Apple Juice do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.