Výrobce Rincoe zatím nepatří mezi ty nejznámější, ale svoje místo na trhu si postupně buduje. Po řadě Manto přichází s dvojicí modů s označením Mechman. Ten první, tedy box mod Mechman 228W, se nám přímo od výrobce dostal do rukou a my se na něj v této recenzi podíváme.
První, co mě v momentě, kdy jsem ještě před vydáním modu viděl název, napadlo, byla otázka, jestli se bude jednat o mechanický mod. O mechanický mod se však nejedná. Sice se jmenuje Mechman, ale název bude vycházet spíše ze vzhledové inspirace u mechanických modů typu Rabox a podobných.
A co Mechman 228W Kit nabízí? Jedná se o mod poháněný dvěma bateriemi typu 18650, s maximálním výkonem 228 Wattů, je dodáván v kitu s meshovým sub-ohm tankem a nabízí i výměnné panely, které si můžete dokonce uzpůsobit dle svého.
Balení
Meshman 228W Kit je dodáván pouze v sadě. Po otevření krabičky na nás hned vykoukne samotný mod a meshový tank. Kromě nich najdeme v balení náhradní meshovou hlavu pro tank (se dvěma meshi, první s jedním meshem je již v tanku), náhradní sklo s o-kroužky a microUSB kabel pro nabíjení a samozřejmě návod.
Vzhled
Již na první pohled působí mod velmi robustním dojmem. Tomu pomáhají především panely, které jsou kovové a vypadají lehce futuristicky. Panely na sobě mají jakési „brnění“, pod kterým se následně skrývá ještě jeden panel s potiskem, který lze vyměnit za vlastní vzor a tím si může uživatel mod přizpůsobit. Jeden z panelů je odnímatelný a je pod ním umístěn slot na baterie, druhý lze odšroubovat.
Na vrchu se nachází vycentrovaný konektor 510 pro atomizéry, který pojme atomizéry do průměru 25 mm, větší pak mají samozřejmě přesah, který však nevypadá nijak extrémně zle.
Jednu z užších stran pak obsadilo žhavicí tlačítko, jednoduchý displej a pod ním dvě tlačítka pro ovládání (+/-). Displej zobrazuje všechny potřebné informace, tedy graficky stav nabití baterií (pro každou zvlášť) nastavený výkon, délku potahu, odpor a výstupní napětí ve voltech. Displej není moc výrazně svítivý a jeho čitelnost je tak třeba na slunci o něco horší.
Dodávaný atomizér má průměr 25 mm (u základny) a využívá dnes mezi výrobci oblíbeného bubble skla, se kterým má kapacitu 4,5 ml. Na jeho spodní straně se nachází regulace přívodu vzduchu, která má zarážky v maximální/minimální poloze. Vršek pak tvoří posuvný top cap, který po odsunutí otevře otvor pro horní plnění. Na top capu je umístěn líbivý, ale přitom decentní resinový 810 drip tip.
Příprava a ovládání
Ovládání modu je jednoduché a v podstatě takové, jaké známe u jiných modů. Klasickým pětiklikem mod zapneme vypneme, trojklikem se pak dostaneme k volbě režimů, mezi kterými se přepíná tlačítky +/-. K dispozici je hned několik režimů, vedle klasického power režimu zde najdeme teplotní režimy pro nikl, titan a nerez, režim TCR a režim bypass. Na režim bypass je potřeba si v tomto případě dávat pozor, protože na rozdíl od mnohých modů v tomto případě nemá bypass omezení a může tak do spirálek pustit výrazně vyšší výkon, než který je pro ně vhodný.
Podržením tlačítek + a – zároveň lze zamknout nastavování výkonu a v tu chvílí funguje pouze žhavicí tlačítko a nestane se tak, že byste si omylem změnili nastavení výkonu.
Příprava tanku je taktéž celkem jednoduchá. Po vložení hlavy do tanku je dobré ji zakápnout z vrchu na vatu a na boční otvory přivádějící liquid. Pak už jen stačí tank sešroubovat, naplnit a nechat chvíli odstát.
Teplotní režim
K teplotnímu režimu pouze krátce. Jeho nastavení je jednoduché: po výběru materiálu a odsouhlasení nové spirálky tlačítky +/- nastavujete teplotu. Ta se při dosažení minima u stupňů Fahrenheita přepne na stupně Celsia a naopak. Zmáčknutím žhavicího tlačítka a tlačítka + zároveň se pak dostanete k nastavení výkonu a zmáčknutím všech tlačítek zároveň zamknete odpor spirálky.
Teplotní režim spíše nefunguje, jelikož do spirálek většinou pustí vyšší teplotu, než na jakou by funkční TC jiné mody stáhly. V testu suché vaty pak Mechman doslova pohořel. Při mnou již v testech dříve používaném nastavení 220 °C a 50 Wattů se vata téměř okamžitě začala pálit, a to až do bodu, kdy začala hořet. Pokud tedy hledáte mod s funkčním TC, na Mechmana zapomeňte.
Zhodnocení
Začneme nejprve tankem. Na sub-ohm tank podává velmi dobrou chuť, lepší je pak v případě hlavy se dvěma meshi. Je dostatečně vzdušný, ale díky regulaci si každý najde to svoje. U obou hlav mi pak nejvíce seděl výkon okolo 70 Wattů. Palec dolů však dávám za bubble sklo, navíc ani přibalené náhradní sklo není rovné.
Co se týče modu, musím říct, že minimálně po stránce provedení je opravdu povedený. Skvěle se drží, není těžký, nic na něm nevrže ani nechrastí. Vzhledově je to něco jiného, než většina ostatních modů, a celkově se mi líbí. Přiložený tank je na něm sice trochu vysoký, ale při použití s RDA pak celý set vypadá skvěle. Jedinou obavu mám o povrchovou úpravu, která bude mít po čase evidentně sklony k tomu sbírat škrábance, tedy minimálně u černého provedení, které se mi dostalo do rukou.
Po stránce funkčnosti mi sice chybí možnost nastavení předžhavení či žhavicích křivek, ale mod má celkem rychlou odezvu a absenci předžhavení jsem tak přestal rychle vnímat. K teplotním režimům jsem se již vyjádřil a je to vada na kráse, která modu v očích některých může hodně uškodit. Já však TC téměř neprovozuji a tak je to pro mě spíše drobný detail, který mi v užívání modu nijak nebrání.
Rincoe Mechman 228W Kit je tak (až na TC) velmi povedený mod, který ocení především ti, kteří chtějí trochu něco jiného, než je běžně na trhu.
Za zaslání kitu do recenze děkujeme výrobci Rincoe!