Tak se ke mně dostala Stifova novinka. Series Fused clapton. Tedy fused claptony připravené speciálně pro atomizéry provozované na sériově zapojených mechanických modech na dvě baterie.
Kvůli mé alergii na nikl a z toho plynoucímu pokřivení chuti při vapování z nichromových spirálek pro mě Stif přichystal nerezovou variantu těhle spirál s více otáčkami… několika více otáčkami 😀
SPECIFIKACE
Specifikace
Materiál: SS316L
Typ: SERIES Fused Clapton
Jádra: 2x 0,3 mm
Omot: 0,1 mm
Odpor dual coil: 0,43 Ohm
Vnitřní průměr spirálek: 3 mm
Vhodné pro: DL/CloudChasing
Použitelný výkon dual: 62-90 W
Spotřeba liquidu dual coil za den: 55 ml
(Spotřeba liquidu je zcela subjektivní záležitost, měřeno bylo jednoduše, nehulil jsem den z ničeho jiného než z testovaného buildu)
Balení je už notoricky známá plastová dózička s šroubovacím uzávěrem, samolepkou s logem výrobce a skladbou drátů. U mě je to bez složení neb je to tak trošku extrabuřt mně na míru.
Tak… půjdeme tyhle potvory osadit do Aromamizeru Plus RDTA.
Jo, jsou poněkud delší, ale řekl jsem si, že je využiju sakumprásk celé, a tak bylo nutno naohýbat nožky trochu do zatáčky, aby se vešly. Jak je možno vidět, tak spirály jsou delší než je šířka základny Pluska.
Nožky naohýbány za použití ohejbáku a rovnáku na ohejbák, ehm. Tedy. Kleštěmi, jsem chtěl říct… Dotáhnout šroubky, modlit se, aby nevyskočily, a je to.
Při vyžhavení není mnoho hotspotů, ale potvory drží a nechtějí táhnout k čertu, a tak není úplně snadné nafotit, jak se nerez, ze které jsou tyto spirály umotány, barví. Proto jsou barvy tak nerovnoměrné.
Osadíme vatou a zakapeme liquidem. Při osazování jsem rád, že spirály jsou pevné a dobře drží tvar. Trochu jsem se bál, že se budou bortit, ale ne, drží dobře a vata je osazena jedna dvě.
Nastavit výkon a vyslat rychlou modlitbu k bohům, a jde se zkusit tahle obludnost a samozřejmě zhodnotit. To však vždy dělám až po nějaké době, co je používám, protože build se musí tzv. zajet. Takže většinou hodnotím až po pár dnech a pak teprve píšu recenzi 🙂
Musím uznat, že po pár potažení jsem se rozhlédl po pracovně (cca Š3xV2,5xH5 m), zadumaným hlasem pravil: „No ty krávo, tady není vidět!“ a rozesmál se jako harant v hračkářství, kde je vše zdarma…
Zhodnocení
+ odparná plocha
+ množství páry
+ hustodémonskykrutopřísné množství chuti
+ díky použitému materiálu funkčnost na TC
+ pevnost spirálek při průtahu vaty
+ použitelnost na sériové mechanice i v SS provedení
– náročnější na osazení vatou
– potřeba výkonu (což je celkem logické)
– spotřeba liquidu (což je taky logické)
Slovo závěrem
Napoprvé jsem sice nevěřil, že by puffka byla ochotná dodat liquid až doprostřed spirály bez toho, abych z ní umotal alespoň Scottish roll, ale dala to, nicméně bylo znát, že se pohybuji na hranici jejích schopností. Vyhodil jsem tedy vatu z fotek a onu Scottish roll stvořil. A ejhle! Ono to bylo hnedle o kus lepší. Určitě to však nejsou spirálky vhodné do RTA vzhledem k jejich délce, zato v kapáku s nimi bude srandy až až. Naložit jim výkon, zalít něčím dobrým, pustit jim hodně vzduchu a na dveře dát ceduli s nápisem „ZAPNĚTE SI MLHOVKY A POJĎTE DÁLE!“