ALD Amaze Combo

ALD není u nás příliš známá firma, což je trošku škoda, protože zařízení, na které se tu podíváme, jsem si naprosto zamiloval. Konkrétně se jedná o ALD Amaze Combo.

Jedná se o neregulovaný mod s integrovanou baterií o kapacitě 1800 mAh, maximálně na něj dostanete atomizér o velikosti tak 21 mm, možná 22 mm, bez toho, aby to nějak výrazně přečnívalo. Výrobcem uváděný výkon nějakých 15–40 W a podporovaný odpor od 0.2 Ohmu po 1.0 Ohmu se mi podařilo vyvrátit jak 0.15 Ohm buildem, kdy teda ale baterka zaplakala a pak sem ji viděl až po půl hodině nabíjení, tak i buildem 1.8 Ohmu, kdy při skoro nonstop užívání tohoto modu jsem vydržel fungovat několik dní.

Co se týče vzhledu, tak je to naprosto jednoduchý a obyčejný design, který pár lidí přirovnávalo k Dicodesům, což nepopírám, jistá podoba tvarově tam je, ale tím to tak končí.

Žhavící tlačítko se nachází pod centerpinem na boku, takže není problém s tím, že by žhavení bylo nějak nepohodlné. Na boku pak jsou 4 diody ukazují stav baterie, zda nedošlo ke zkratu a podobně.

Diody naštěstí nesvítí pořád. Člověk začne žhavit, rozsvítí se ukazující nabití baterie. Pokud svítí všechny čtyři, tak nabití baterie je do 90 %, u tří je to do 60 %, dvě je to už jen do 20 % a u poslední už rychle hledat nabíječku. Pokud člověk má špatně srovnaný build a dotýka se někde, kde by neměl, popřípadě špatně zastřihlé nožičky, tak mod vám to dá najevo třemi pomalými bliknutími. Pokud budete tahat déle jak 10 vteřin, tak po utnutí toku energie na spirálku zabliká pětkrát a pomalu.

Docela zajímavé bylo po rozbalení tohoto módu, že na krabičce stojí Combo Kit a celý tento dojem je podpořený i obrázkem, ale v krabičce není ani náznak toho, že by tam někde se schovával nějaký atomizér, což mě na chvíli zmátlo a přemýšlel jsem, jestli se nestala někde nějaká chyba. Dále také rozdílné hodnoty velikosti baterie, kdy krabička hlásí 1800 mAh a v plánku je uváděno 2000 mAh.

Když to vezmu kolem a kolem, tak tenhle modík mě velmi mile překvapil. Na MTL neskutečná výdrž, řádně fungující ochrany, skvěle padne do ruky, žádný zbytečnosti navíc, jednoduchý design. Prostě za mě naprosto perfektní, když nebudu brát v potaz integrovanou baterku, ale na druhou stranu bez ní by to asi tak malé být nemohlo.

Jestli můžu někomu stoprocentně doporučit tenhle modík, tak to jsou uživatelé iPhonu, protože modík se nabíjí přes ten jejich oboustranný kabel, tudíž jim stačí jeden kabel na nabití jak telefonu, tak i modu, přičemž mod se z počítače za cca 30 minut nabil na nějakou tu hodinu užívání, než se mi pod ruku dostal jiný set a tenhle se mohl hezky nabít do plna.
Dále bych chtěl poděkovat Lukášovi Mrkvičkovi aka Vapetalk s Karotkou za poskytnutí zařízení do recenze. Tu jsou odkazy na jeho YouTube kanály:

Vapetalk s Karotkou: https://www.youtube.com/user/czechcloudchasing

High End Vapetalk s Karotkou: https://www.youtube.com/channel/UCV093_QbM2mWx6cTaRtaF1g