A máme tu další recenzi spirálek, tentokrát od Matese Rychlého!
Nejdříve se spolu podíváme na technologický postup motání téhle zamotané motanice a pak si ji osadíme do atomizéru Aromamizer Plus RDTA a něco si k ní povíme.
Technologický postup slovy výrobce: Nejdříve se na to musí člověk trochu napít, potom obětovat kozu. Dále se to dělá jako jakýkoliv jiný braid, kdy já používám takzvanou loop metodu, kdy kanthalová jádra mám na prostředníčkách a omot na prstech okolo. Pak už je to jen přehazování okolo jader jako klasický Fishtail braid.
No, nevím jak vy ale já skončil u obětování kozy… dál je to pro mě svahilština. Naštěstí tu ale nejsem od toho abych rozuměl všem použitým výrazům, ale pro to, abych spirálky ohodnotil.
Specifikace
Materiál: SS316L/Kanthal
Typ: quad core fishtail braid
Jádra: 4×0.25 Kanthal
Omot: 3×2 0.15 SS316L
Odpor dual/single coil: 0,15 Ohmu/neměřeno
Vnitřní průměr spirálek: 3 mm
Vhodné pro: DL/Cloudchasing
Použitelný výkon single/dual: neměřeno/45-90 W
Spotřeba liquidu single/dual coil za den cca: neměřeno/30 ml
(Spotřeba liquidu je zcela subjektivní záležitost, měřeno bylo jednoduše, nehulil jsem celý den z ničeho jiného než z testovaného buildu)
Tak, máme za sebou specifikace, výrobní postup, koza se peče… Půjdeme osadit Aromamizer než bude hotová.
Osazení
Spirálky dodané Matesem jsem si musel upravit, odmotal jsem jednu otáčku neb se nevešly do základny atomizéru. Teda. Ony by se vešly… Kdyby bylo uchycení spirálek v otvorech pro liquid a ne v otvorech v základně :D. Spirálky jsou příjemně tuhé, nemají tendenci se rozjet a deformovat se. Snesou hrubší zacházení, koneckonců aby taky ne, když je to takový kus železa.
Spirálky máme osazené a nezbývá než je vyžhavit a zbavit je tak nečistot a mikrozkratů mezi otáčkami i samotnými dráty.
Při vyžhavování narážím na nepříjemnou věc. A sice že jedna spirálka žhaví o malinko později než její kolegyně. Zkouším dotáhnout šroubky, přechytit dráty jinak a lépe ale nic z toho. To jsou holt věci mezi „základnou a driptipem“. Inu nevadí…
Vyžhavené spirálky už zbývá jen osadit vatou. Volím svou oblíbenou Puffku. Z vaty ustřihnu cca centimentrový proužek, sloupnu vrchní kůrčičky a víc ji neupravuji. Spirálky při protahování vaty perfektně drží tvar a ani se nehnou.
Zhodnocení
+ ruční výroba
+ zpracování na velmi vysoké úrovni
+ podání chuti
+ množství páry
+ rozumný odpor
+ tuhost spirálek
+ snadné osazení
+ nízký výskyt hotspotů
– nejdou rovnoměrně „za plynem“
– nefungují na TC (což se dá v případě kanthalu čekat takže to ani není plnohodnotné minus)
– déle se zajíždějí
Slovo závěrem
Tak to máme za sebou. Spirálky slouží parádně, škoda jen že se mi do ruky nedostala full SS316L varianta O:) Aby se zajely, bylo potřeba jimi protáhnout poměrně dost liquidu. Pak dokázaly podat chuť parádně a tak, jak mně je libo. Odparná plocha spirálek je velká a tak jsou velká i oblaka páry, často jsem se přistihl že se na ulici otáčím jestli za mnou někdo nejde než jsem si potáhl, protože i mně je nepříjemné, když mi nečekaně vletí do xichtu pět kilo páry, co teprve nějaký cizinec či fešná cizinka? 🙂
Mates si se spirálkami dal hodně práce a já mu děkuji za jejich věnování do recenze.
Teď mě omluvte, jdu si dopít roh kozí krve a zkontrolovat, jestli se maso nepřipaluje v troubě.
1 Response
[…] technologický postup tak, jak mi ho napsal výrobce drátu: Očka místo překládání, jako u fishtail braidu (obyčejného copánku) se očka provlékají a převrací, jinak by se vytvořily 2 miniaturní […]