Dinner Lady – Mango Tart [Recenze]

Výrobce uvádí, že se jedná o exotický koláč ze sladkého manga, který vaše chuťové pohárky zaplaví příjemně štiplavou chutí a při výdechu si užijete hutné máslové těsto.

Jedná se o klasický liquid o objemu 10 ml. Liquid je vyráběn v poměru 70VG/30PG.

Zkušebním atíkem je tradičně Vapor Giant V5S se spirálkami od Stifa Ni80.

Dle vůně by se skutečně mělo jednat o mangový koláč či dort. Dost příjemná vůně. Tak jsem snad konečně narazila na chutné šťavnaté mango zde navíc ve formě dezertovky.

Při samotném vapování jsem byla překvapena. A to jak pozitivně, tak i negativně.

V chuti jednoznačně dominuje mango. Dokonce bych celý liquid charakterizovala spíše jako hezky zralé, šťavnaté, lehce trpké mango s mírnou dochutí jemného dortu. Je to skutečně mango jak ho znám ze zemí, kde se pěstuje a můžete si ho sami utrhnout. Žádné to nedozrálé mango z českých supermarketů. 

Na druhou stranu dle popisu příchutě bych očekávala, že bude mnohem výraznější dortová složka. Ona není chuťově vůbec špatná, ale je hodně upozaděna mangem. Přitom se jedná o kvalitní dortové těsto, jemné, příjemné. Ale musíte se trochu soustředit, abyste ho dostatečně vnímali, jak se vám převaluje na jazyku.

Já mám mango hodně ráda, takže mě tento liquid poměrně vyhovuje. Z hlediska mého vnímání chuti je fajn. Na druhou stranu zákazník, který vyhledává spíše buchtové příchutě a nechá se zlákat popisem výrobce, tak může být trochu zklamán. 

Zakoupeno na www.bomba-cig.cz za příjemných 99 Kč.

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 7/10