Xiaomi Taki Mini – Jednorázová e-cigareta [recenze]

Xiaomi Taki Mini je jednorázová elektronická cigareta o kapacitě baterie 280 mAh. Obsah náplně je 1,5 ml a síla nikotinu je 50 mg/ml ve formě nikotinové soli. Dodává se v pěti chuťových provedení a zakoupit si můžete jeden kus, všech pět e-cigaret obsahující každou jinou příchuť, nebo dárkovou sadu, které je jen hezčí variací druhé možnosti.
Xiaomi Taki Mini neobsahuje žádná tlačítka a ani regulace přívodu vzduchu. Žhavení se aktivuje „potahem“ z e-cigarety. Předností je tedy jednoduchost. Jakmile dojde e-cigareta konci života nabití baterie, nedá se nabít ani naplnit a je možné ji pouze vyhodit (ekologicky, nejlépe).

Xiaomi je čínská společnost, která sice vyrábí, ale zároveň také investuje do projektů, které se jim zdají zajímavé. Takové projekty pak nesou jméno společnosti.
A stejně je tomu tak u Xiaomi Taki Mini.

Balení
Do rukou se mi dostalo dárkové balení, které obsahuje pět jednorázových e-cigaret. Krabička s jednoduchým a moderním vzhledem nikoho neurazí. Její tvrdost pak zajišťuje ochranu obsahu krabičky. Obsah krabičky tvoří pět papírových obalů, ve kterých již nalezneme zmíněná zařízení. Ta jsou samozřejmě ještě hermeticky zabalena v plastovém obalu s datem výroby.

USB Flashka
Po rozbalení na Vás vykoukne malý a lehký přístroj, podobající se spíš balení žvýkaček. Každá z e-cigaret je barevně odlišena, aby se v nich uživatel snadněji orientoval. Na každé naleznete velké nápisy TAKI, sílu nikotinu (5% – 50mg/ml) a na boku i příchuť, která je v ní obsažená.
Velmi jednoduchý a moderní vzhled, který je příjemný, ale zároveň se nesnaží maskovat. Po dobu testování nebylo človíčka, který by se nezeptal, proč cucám tu USB flashku 🙂

Zásobení vzduchem
Barevnější strana obsahuje šipku, která označuje část, vkládající se do úst. Zde naleznete dva poměrně široké otvory pro sání, kdežto na protější straně je otvor pouze jeden a menší. Ten slouží pro zásobení vzduchem, který pak vdechujete. Na potah je Xiaomi Taki Mini poměrně akorát utáhnutá, řekl bych že o trochu více než známé zařízení Juul. Potah je okamžitý, bez zpoždění.

Příchutě
Jak jsem již zmínil, v balení je pět e-cigaret a každá má jinou příchuť náplně: Blueberry Burst,  Ice Litchi, Ice Coffe, Flue-Cured Tobacco, Mung Bean Ice.

Blueberry Burst (borůvková smršť) je velmi příjemná chuť, ve které dominuje borůvka. Příjemná, jemná chuť borůvky, kterou čekáte od jednorázovky. 8/10

Ice Litchi (ledové liči) je v podstatě další povedenou náplní. Poměrně věrná chuť liči s jemnou chladivostí. 7,5/10

Ice Coffee (ledové kafe) patří mezi ty náplně, které se ne úplně povedly. Nalezneme zde chuť kafe, trochu šlehačky a velkou porci chladivosti. To vše by bylo snesitelné, pokud by na jazyku nedoznívala nepříjemná chemická pachuť kafe. 4,5/10

Mung Bean Ice (zmrzlina z ledové Mungo fazole). Tohle je něco, co našinec nejspíš neocení. Jedná se o příchuť „pochoutky“, která byla oblíbená nejvíce mezi obyvateli Šanghaje v sedmdesátých a osmdesátých letech. Už představa, že máte jíst zmrzlinu z luštěniny, je dost zvláštní, a někoho ihned odradí. Doporučuji ale vyzkoušet, není to tak hrozné. Když popis příchutě hodně zjednoduším, jedná se o hrášek s chladivostí. Jako odpočinek od slaďáren to možná bude fungovat, ale tato konkrétní příchuť bude mít větší oblíbenost v Číně, než ve zbytku světa. 5,5/10

Flue-Cured Tobacco. Dle popisu se jedná o druh cigaretového tabáku, obsahující hlavně burley tabáček. Flue-curred je zase metoda pěstování tabáku, používaná hojně na jihu USA. Chuť připomíná sušší a silný tabák s výraznými, pro mě neidentifikovatelnými tóny. Nejsem milovníkem tabákových příchutí a ani tato příchuť ho ze mě neudělá. 2/10

Upozorňuji, že hodnocení příchutí je silně individuální a není možné mít objektivní názor od jednoho testera.  Můj názor na příchutě je tedy subjektivní a je potřeba tak k němu přistupovat („One man’s trash is another man’s treasure“).

Nikotinová sůl
Xiaomi Taki Mini se zatím dodává s náplní o kapacitě 1,5 ml a obsahem nikotinu 50 mg/ml. Nikotin je ve formě nikotinové soli. Co se týče síly nikotinu, měl jsem obavy, zda mě ihned po prvním vdechu nevystřelí z bot na oběžnou dráhu a zbytek života budu sledovat trosky Sputniku. Mé obavy byly ale zbytečné.
Díky použití nikotinové soli, která má nižší PH, bylo pro mě vdechování náplní bez problémů. Skoro bych řekl, že i přes tak vysokou koncentraci nikotinu jsem nepozoroval žádný hit. Možná si ale mé plíce zvykly z dob, kdy jsem pravidelně používal 30mm Mason RDA s dual fused claptony…

Co se týče nástupu nikotinového opojení, ten je poměrně okamžitý. Již po pěti potazích jsem začal vnímat pohyb pixelů, a to i když jsem zrovna nekoukal do monitoru ?
V tomto případě je 50 mg/ml nikotinu určeno pro silnější kuřáky/uživatele e-cigaret nebo pro ty, jenž nemají dostatek času na plné vychutnání si nikotinové slasti. Neboť stačí pár vdechů a nikotin je rychle doplněn. Osobně jsem si dva dny zvykal na celodenní používání Xiaomi Taki Mini a po dvou dnech si tělo trochu zvyklo a já neměl pak obavy, že mě Taki „vypne“.

Baterie
Zmíněná kapacita baterie 280 mAh je v poměru k velikosti e-cigarety v pořádku. Jedna Xiaomi Taki Mini mi vydržela necelé dva dny, což hodnotím jako slušné. Je třeba brát v potaz, že po dobu testování jsem používal pouze Xiaomi Taki Mini a neprokládal jsem to jinou e-cigaretou. Chtěl jsem totiž vědět, na jak dlouho mi 1,5 ml náplně s 50 mg/ml nikotinu vydrží.
Taki používá přímé výstupní napětí, „kouří“ tedy dle stavu baterie. Od cca poloviny kapacity baterie je znát nižší výkon s menším množstvím páry. Ovšem u jednorázovek se nic jiného očekávat nedá.

Plusy

  • Jednoduchost
  • Beztlačítková obsluha
  • Příjemný moderní vzhled
  • Okamžité žhavení
  • Dostačující kapacita baterie a obsah náplně
  • Příjemná cena při využití akce

Mínusy

  • Výběr příchutí by mohl být blíže evropské kultuře
  • Momentálně je k dispozici pouze verze s 50 mg/ml

Xiaomi Taki Mini je jednoduchá a povedená jednorázová e-cigareta. 65 %.
Za sebe byl bych mnohem raději, kdyby byla ve verzi 20 mg/ml a výrobce by přehodnotil použití některých náplní tak, aby vyhovovaly nejen čínskému trhu. A možná příchutě ještě trochu vyladil k dokonalosti. Nejnižší cena je momentálně něco přes sto korun za kus (viz akční balení 3+3), což je cca cena jedná krabičky cigaret. A za tuto cenu Xiaomi Taki Mini poskytne více.
Pro začátečníky jsou jednorázové e-cigarety možná vhodnějším produktem, neboť si mohou e-cigaretu vyzkoušet a to za pár korun. A Xiaomi Taki Mini jde kvalitou na tomto poli trochu výš, než produkty které jsou běžně k dostání.

-=[68% ]=-

Cena jedné Xiaomi Taki Mini je 9,99 USD (cca 230 Kč) a je možné ji zakoupit na stránkách www.smokdaddy.com.
Při použití kuponu xiaomi04 je možné se dostat na cenu 8,99 USD (207 Kč) za kus.
Dárkové balení všech pěti e-cigaret stojí 35,99 USD (828 Kč) a při použití kuponu xiaomi07 cena klesá na 27,99 USD (784 Kč).

Dále tento prodejce nabízí akce:

Při koupi dvou Xiaomi Taki Mini a použití kuponu xiaomi05 dostanete třetí zdarma. Cena za toto akční balení je pak 19,98 USD (460 Kč).
Při koupi tří Xiaomi Taki Mini a použití kuponu xiaomi06 dostanete další tři kusy e-cigarety zdarma. Cena za toto akční balení je pak 27,97 USD (644 Kč).

Děkuji obchodníkovi smokdaddy.com za zaslání Taki do recenze.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!