Wotofo Warrior RDA [Recenze]

Wotofo je známo tím, že vyrábí velmi kvalitní budget zařízení. Dnes se podíváme na jeden z jejich atomizérů, které spoustě lidí mohly proběhnout pod radarem. Konkrétně mluvím o Wotofo Warrior RDA.

Jedná se o čistě dual coil atomizér, pokud nebudete používat single coil ucpávku, která ucpe přívod z druhé strany a zároveň svými rozměry zamezí jakýmkoliv ,,turbulencím‘‘, co se týče vzduchu.

Co se týče decku, tak tu máme dvoupostovou situaci, kdy spirálky drží packy. Podobný deck je u novějších atomizérů snad jen u Guillotine V2 RDA od Wismecu. Velká nevýhoda tohoto decku je, že musíte vlastně donutit packy nahoru, protože povolováním šroubků se nezvedají. Naštěstí mají pomocnou rýhu, která pomáhá s vložením spirálky do decku. Jelikož ale spirálky sdílí posty, tak je potřeba nejdřív osadit jednu spirálku, pokud pruží, tak i vyžhavit, zastřihnout konce, vytáhnout, vložit druhou a proces zopakovat. Potom vložit obě a dotáhnout. To někdo může vidět jako trochu mínus, ale je to dost subjektivní. Naštěstí v balení je poměrně velký šroubovák, kterým jdou hezky utáhnout šroubky na postu, což je příjemná změna od miniaturních T-šroubováčků u každého druhého atomizéru.

Pokud se podíváme na topcap, tak tu mluvíme o něčem, co jen tak neztratíte, jelikož jeho absence vám posune těžiště na setupu úplně jinam, je to prostě kus kovu. Bohužel tím, jak má tlusté stěny, tak po chvilce topí jak rozpálená pánev, a to jsem v něm měl obyčejné fused claptony od Stif Meistra. Normálně bych použil nějaký ten můj braid, ale pokud to tolik topilo s obyčejnými fused claptony, tak bych si pravděpodobně roztavil topcap.

 

Co se týče vzduchu, tak je ho tu požehnaně, možná až trošku moc. Bohužel ani naplno otevřený přívod vzduchu mi nedokázal pořádně chladit topcap, když přibližně polovina vzduchu šla přímo na spirálku a zbytek šel okolo.

Chuťově mě trošku zklamal. Ani pokud jsem přiškrtil vzduch, tak se mi z něho nedařilo dostat tolik chuti, kterou jsem normálně dostat z jiných atomizérů s podobným poměrem velikost buildu/množství vzduchu směřujícího ke spirálce. Tím ale neříkám, že z něj nic neucítíte, jen já bych k tomu doporučil něco výraznějšího, aby to bylo ono.

Když to vezmu kolem a kolem, tak tenhle atomizér je trochu zklamání, i když jsem od něj čekal možná moc. U mě by se ohřál možná tak na focení spirálek, protože na to je ten deck naprosto perfektní. Co ale nepochopím, tak proč někdo vyrobí atomizér se skoro perfektním deckem a pak na něj posadí tak tlustý topcap, který se po pár potazích chová jak topné tělěso po pár potazích. Při přiškrcování vzduchu musíte posouvat spirálky od středu atomizéru, protože se vzduch reguluje de facto otáčením drip tipu. Tohle všechno navíc trochu hraje proti Wotofu, protože pokud tu máme atomizér s výborným deckem, neskutečně tlustým topcapem a relativně nepovedenou regulací vzduchu, tak co přibalíme k zařízení za spirálky? No přece obří a pořádně neformovatelný spirálky jako jsou Juggernaut, které topí podobně jako Mékerův plynový kahan.
Za mě se tohle Wotofu vůbec nepovedlo, ale rozhodně bych kvůli jednomu atomizéru neztrácel víru v tohoto výrobce, když má na kontě spoustu jiných a velmi povedených zařízení.

Zároveň bych chtěl poděkovat Pospimu za poskytnutí atomizéru do recenze.