Wotofo STNG MTL RDA [recenze]

Wotofo STNG MTL RDA je kapacím atomizérem určeným pro vapování pusa-plíce, tzv. šlukování (MTL). Jedná se o spojení nápadů ruského youtubera Vapor Place (Uncle Stas) a známého výrobce Wotofo. Tento malý, ale moc pěkně vypadající, 22mm kapací atomizér, s poměrně zajímavým názvem STNG (STiNG?), je prý určen jak pro klasické náplně, tak pro náplně s nikotinovou solí. Samozřejmostí je i BF pin (squonk).

Wotofo STNG MTL RDA

Vzhled
Vzhledově je WOTOFO STNG moc hezkým kouskem. Povedené zpracování, jemně vybroušený vzhled a příjemné barvy. Všechno ladí, všechno do sebe hezky zapadá.

Wotofo STNG MTL RDA atty

Balení
V balení, krom STNG RDA, naleznete inbus klíč pro výměnu centerpinu a křížový šroubováček pro povolení postů. Dále najdete náhradní drip tip. Dohromady máte k dispozici dva 510 drip tipy. První má vnitřní průměr 5,46 mm a druhý 6,73 mm. Každému co jest libo.
V balení se nachází i dvě předmotané spirálky (1x Ni80 Fused Clapton s odporem 0,8 Ohmu a klasická Ni80 spirálka s odporem 1,2 Ohmu) a balíček o-kroužků, náhradních šroubků a i trocha organické vaty.

Wotofo STNG MTL RDA - drips

Přívod vzduchu
Tuhost potahu lze regulovat otáčením zvonku, který přikrývá kotelnu. K dispozici je jeden otvor. Samotná regulace se dá utáhnout až do poměrně dost utaženého MTL. Jedná se o klasický boční přísun vzduchu, kdy je vzduch z boku naváděn přímo pod spirálku. Tím dochází lepší cirkulaci vzduchu.
Zde nemám co vytknout, přísun vzduchu a jeho regulace je taková, jak bych si představoval.

Wotofo STNG MTL RDA disassembly

Chuť
STNG jsem osadil ručně vyrobeným drátem Superfine Ni80 Fused Clapton (2x 0,24 mm + 0,12 mm) o průměru 2,5 mm a čtyřech otočkách @ 17,5 W. Jako vata byla použita celulóza Holy Fiber. Přibalené spirálky a vatu jsem netestoval.
STNG podává chuť slušně, ale bohužel to není to nic, z čeho bych se posadil na zadek.. Různorodé chutě e-liquidu (Infamous Special – Marshall) jsou lehce tlumené a atomizér by mohl chuť více umocňovat. Pokud srovnám s atomizéry jako je Taifun GTR, Kayfun Prime či Dvarw, podání chuti je na úrovní 6/10 hodnocení. Dle mého je na vině až příliš prostorná kotelna, kde se prostě pára ředí vzduchem, a to i při dostatečném vyhřátí. Výkon modu (Dovpo Topside 90W) jsem hnal až k 21 W a podání chuti zůstalo.

Myslím si, že tomu přispívá částečně i fakt, že v horní části zvonku je příliš mnoho masy kovu, která ochlazuje obsah kotelny. Díky tomu také dochází k nepříjemnosti, která je bohužel problém. A tou je nepříjemná kondenzace liquidu v dripu. Je jedno zda použiji užší či širší drip, kondenzace stále vzniká. Problém, který silně sráží hodnocení.

Wotofo STNG MTL RDA build

Základna
Velmi pěkná a, alespoň za mě, i povedená základna. Posty jsou řádně izolované a uchycení spirálky je, díky pružinám, snadné. Stačí odšroubovat křížové šroubky do potřebné výšky a po instalaci spirálky zase zašroubovat. Základna je konstruována pro jednu spirálku.
Hned uprostřed základny se nachází dva otvory pro přívod vzduchu do kotelny. Za celou dobu testování se mi nestalo, že by se mi e-liquid dostal do přívodů vzduchu a to i po zatopení kotelny.
Hluboká kotelna dovoluje řádné naplnění e-liquidem a nedochází k jeho protékání.

Wotofo STNG MTL RDA cotton

Co se jinam nevešlo
STNG je konstruován jako squonk MTL RDA. ale při rozbalení je nainstalovaný klasický centrpin. Chcete-li si užít výhod squonku, je třeba piny vyměnit.
Pokud nemáte, nebo nechcete squonkovat, stačí osadit, zakapat a vrátit top cap.
Bohužel, do kotelny není možno vidět jinak, než když sundáte top cap. Buď uživatel pozná, kdy je spirálka vysušená a domáčkne si, nebo je nasnadě použití TC, které zabrání přepálení vaty. Osobně jsem jel na režim výkonu a povedly se mi „jen“ dva malé dry hity z nepozornosti.
Do MTL kapáků ale většinou vidět není, takže to nepovažuji za nedostatek.

Závěrem
Wotofo STNG MTL RDA je pěkným MTL kapáčkem, ale nepřichází s ničím novým či zajímavým, aby se o tom mohlo mluvit delší dobu, než je potřeba k vypití malého espressa. Chuťově se jedná o průměr, možná lehký nadprůměr. Ale co je ale horší, nese si s sebou velký neduh v podobně silné kondenzace v dripu. A to se neodpouští.

Plusy:

  • Moc pěkný vzhled
  • Kvalitní základna a snadné uložení spirálky
  • Hluboký bazén pro e-liquid

Mínusy:

  • Kondenzace e-liquidu v dripu
  • Nepřílíš výrazné podání chuti

-=[ 58% ]=-

Poděkování
Tímto děkuji výrobci Wotofo za zaslání produktu do recenze.