Wotofo Recurve Dual RDA [Recenze]

Pokud jste, stejně jako já, příznivci „kapáků“, ideálně těch s BF pinem pro squonk, určitě by vás neměla minout novinka od Wotofo, která je pokračovatelem řady „Recurve“. Na rozdíl od svého staršího bráchy je ovšem už podle názvu jasné, že se jedná o jeho dvoupostovou verzi. Zajímavostí je, že se Wotofo pyšní spoluprací s Mike Vapes při jeho návrhu.

Wotofo Recurve Dual RDA koupíte v poloprůhledné krabičce, která obsahuje samotný atomizér, manuál, dva proužky vaty, předmotané spirálky, křižový šroubováček, náhradní o-kroužky, šroubky, BF pin pro squonk, druhý drip tip a takový podivný nástroj na zastřihování nožiček u spirálek. Ten se vám ovšem bude možná hodit, protože základna Recurve Dual je tzv. postless typu, což znamená, že spirálky se do ní osazují zeshora „na stojáka“ – je tedy potřeba mít nožičky spirálek správně a stejně dlouhé.

Wotofo Recurve Dual RDA se prodává celkově v 6 barevných provedeních – černé, gunmetal, stříbrné, zlaté, modré a duhové.

Konstrukce

Co se týče vnějšího zpracování atomizéru, nemám k němu žádné větší výhrady. Jako u téměř každého atíku to chce lehne „máznout“ o-kroužky liquidem, aby se top cap nasazoval jednodušeji. Mně osobně se dostala do ruky tahle disko-trysko barevná varianta, která zvlášť venku na sluníčku mění barvy jako sjetý chameleon. Každopádně, určitě s ní zaujmete. 🙂 Atty je široký 24 mm, sedne tedy i na některé užší trubky (např. v poslední době dost oblíbený Cthulhu Tube Mod).

Co je ovšem nejviditelnější změnou oproti jeho single-deck verzi, je velikost airflow děr, tedy celkově volnost potahu. Musím říct, že i přesto, že mě původní verze Recurve vcelku bavila, co se týče chuti, přívod vzduchu byl pro mé potřeby nedostačující. U téhle novinky tomu tak není, za mě osobně je volnost vzduchu velmi příjemná, a odpovídá tomu, že do tohohle atomizéru můžete osadit i dost komplikované buildy.

Wotofo Recurve Dual RDA balení

Osazení

Jak jsem psal výše, uvnitř Recurve Dual najdete základnu typu postless pro osazení dvěma spirálkami. Vím, že někomu postlessky nesedí kvůli lehce komplikovanějšímu osazování, já je mám třeba rád, tzn. atomizér byl (navíc s pomocí toolu na zkracování nožiček spirálek) osazený za chviličku.

Největším překvapením byl pro mě výběr předmotaných spirálek, které Wotofo dodává společně s atomizérem – jedná se quad core fused claptony, které mají po osazení obou odpor 0,13 Ohmu, což mi přijde v principu opravdu málo a zbytečné – navíc vyžadovaly kolem 70 W minimálně na to, aby se adekvátně rozžhavily. S tím souvisí druhý problém, který jsem u atomizéru objevil, a to, že se složitějšími buildy velké množství tepla přenáší do modu – po deseti potazích se mi mod ohřál v ruce tak, že bylo používání až nepříjemné. Oceňuji japonskou vatu, která má konce stažené do plastových ruliček, takže první osazení vatou probíhá velmi rychle a snadno.

Wotofo Recurve Dual RDA s dodávanými spirálkami

Nakonec jsem se právě kvůli přemíře tepla rozhodl osadit atomizér osvědčeným buildem – Stifovými Fused Claptony 2 x 0.4 / 0.1, které s oblibou používám do DLkových atomizérů. V dual coilu jim bohatě stačí 50 W a je to extrémně znát na výtopnosti celého atíku. Chuť se nijak výrazně nezměnila, mod se sice stále zahřívá, ale ve snesitelné míře.

Wotofo Recurve Dual RDA se spirálkami od Stifa a Cotton Bacon Prime

Podání chuti

Jak jsem psal už výše, původní Recurve se pyšnil vcelku dobrým hodnocením, co se týče podání chuti liquidů. Zajímalo mě tedy, jak je na tom Recurve Dual. Našel jsem doma zbyteček svého oblíbeného SGT od Paratrooperu (jahodový cheesecake). Ten liquid důvěrně znám, jednu dobu jsem ho měl jako svůj no.1 v DL atomizérech, a můžu říct, že mě Recurve Dual rozhodně nezklamal. Jahodová složka liquidu krásně vystupovala, ten jemný koláček, který je normálně cítit v podtónu jahody, tam byl také. Možná ne tak, jako třeba u V6 S, která mi přijde na koláčky mistrovská, ale rozhodně nemohu říct, že by tam některá z chutí vysloveně chyběla.

Pekelný výkon pro tovární spirálky

Shrnutí

Pojďme se podívat na pozitiva a negativa:

+ postless základna s jednoduchým osazením a křížovými šroubky
+ dostatečně hluboký bazén pro vatu a liquid
+ BF pin v balení
+ dostatek prostoru pro složitější build
+ výrazně více vzduchu než v jeho předchůdci
+ velká škála barevných variant

– vysoký přenos tepla na mod při použití složitějších buildů

Celkově musím říct, že mě Wotofo Recurve Dual RDA velmi příjemně překvapil. V ČR se dá koupit dost pod tisíc Korun, za což myslím svému budoucímu majiteli poskytne věrnou službu.