Wotofo Profile Unity Mesh RTA [Recenze]

Stejně jako RDTA, tak se i mesh po kratší pauze začíná vracet do módy. A to nejen v továrních žhavicích hlavách, ale i pro DIY. Proto se začínají v nabídkách výrobců opět objevovat nové atomizéry určené na osazení meshem. My se dnes na jeden takový podíváme. Je jím Profile Unity RTA od Wotofo a jak už název napovídá, jeho základ je odvozen z Profile RDA od tohoto výrobce.

Balení

Profile Unity RTA vám přijde v celkem jednoduché černozelené krabičce s průhledným vrškem, skrze který je vidět samotný atomizér. Obsah balení je pak celkem bohatý, byť se v dnešní době jedná už o standard, především u Wotofo.

Kromě samotného atomizéru v ní najdeme vyměnitelné sklo společně s adaptérem komínu (vysvětlení níže), service pack s o-kroužky, šroubky a pružinkami, šroubováček, nástroj na úpravu meshe a nechybí ani dva proužky meshe od OFRF (velikostně přesně do atomizéru) a vata.

Vhled

Vzhledově je Profile Unity celkem klasické RTA. Na horním a dolním okraji má pravidelné výřezy, v dolní části pod sklem pak najdeme přívody vzduchu. Ty jsou tvořeny pěti otvory na každé straně. Vzduch pak putuje k meshi přímo ze stran.

Se sklem, které je na tanku nasazeno kapacita činí 3,5 ml a tank vypadá dost kompaktně. Já ovšem rovnou vyměnil sklo za větší, které díky bohu není bubble, ale klasické rovné. Je delší a kromě něj je potřeba na komín našroubovat adaptér, čímž se tank zvýší. Při použití většího skla je kapacita 5 ml a celé RTA působí robustnějším, ale pro mě lepším dojmem.

Plnění je řešeno vrchem a je schováno pod topcapem, který je držen jednoduchým „zámkem“, který se otevře pootočením. Na vrchu pak sedí 810 drip tip, který je celkem masivní a díky své masivnosti pak pocitově působí nízce. Vzhledem k celému je tanku dostatečně vzdušný, ale osobně bych volil spíše jiný.

Trochu jinak je na tom Profile Unity konstrukčně. Přístup k základně je velmi podobný, jako u Aromamizérům. Je tedy třeba nejprve odšroubovat spodní kroužek a následně vyjmout základnu, která má drážky, které zapadají do kotelny a tak zaručují, že povedou přívody vzduchu přímo na mesh přívody liquidu přímo na vatu. Atomizér nedisponuje žádnou regulací přívodu liquidu.

Osazení

Nejprve zkrátka popíši základnu. Ta je velmi podobná jako u Profile RDA. Po stranách jsou dvě destičky, které se pomocí šroubků přitahují ke středu a tím uchytávají mesh na místo. Ve středu je pak bílá vložka, která je na pružince a po osazení drží vatu natlačenou na mesh.

Osazení je jednoduché. Pomocí přiloženého nástroje je nejdříve potřeba ohnout mesh do požadovaného tvaru (širší strana nástroje), umístit do základny a pomocí užší strany nástroje pak mesh jen dorovnat a následně vyžhavit pomocí cca 30 Wattů.

Následně je třeba umístit vatu. Ta, která je v balení připravena přímo k použití mi zprvu přišla zbytečně masivní (velký průměr), ale následně sedla tak akorát. K vložení vaty je potřeba si lehce stlačit vložku, která bude následně držet vatu v kontaktu s meshem. Zastřihnutí je pak trochu jiné, než jste zvyklí u klasických RTA, jelikož je potřeba vatu sestřihnout šikmo (viz. fotografie) a následně její konce zlehka zastrčit do přívodů liquidu. Zbývá už jen vatu zakápnout a atomizér složit a naplnit.

Používání a dojmy

Byť se podle předchozího popisu může zdát, je osazení celkem snadné a to i pro ty, kteří s meshem nemají zkušenosti, a to i díky proužkům meshe, které jsou připraveny přímo k použití bez nutnosti zastřihovat. Samozřejmě je možné atomizér osadit i jednou klasickou spirálkou, s tou si je však potřeba vyhrát.

Plnění je taktéž jednoduché, ale otvory by mohly být větší, aby si člověk nemusel dávat tolik pozor, kam se trefuje. Zároveň se v případě použití lahvičky s větším kapátkem snadno může stát, že vám kromě do tanku poteče liquid i do komína.

Profile Unity je příjemně vzdušný a byť není tak vzdušný, jako jsem zvyklý z jiných atomizérů, neměl jsem za celou dobu testování pocit, že by vzduchu bylo s plně otevřenými přívody málo, zároveň jsem však neměl potřebu přívod regulovat.

A co chuť? S ohledem na mesh jsem očekával o něco lepší podání chuti, než jakého se mi dostalo (minimálně s přibalenou vatou). Chuť je u Profile Unity slušná, ale nepřijde mi, že by nějak vyčnívala nad průměr. Příjemně mě však překvapil hit, který mesh a tank celkově dává, a to i při použití nižších koncentrací nikotinu a nižších výkonů.

Vyslovená negativa jsem na tanku nenašel, pouze drobnosti, které považuji spíše za subjektivní, mezi ně patří masivní drip tip, menší otvory pro plnění a „pouze“ průměrná chuť.

Celkově bych Profile Unity zařadil mezi slušný průměr. Pokud tedy chcete vyzkoušet mesh v tanku a ne jen RDA, je Profile Unity RTA i s ohledem na cenu celkem dobrá volba. Osobně si však myslím, že se dají najít i zajímavější kousky.

Profile Unity RTA do recenze zaslal výrobce Wotofo, kterému tímto děkujeme. // Thanks to Wotofo for sending us the Profile Unity RTA for the purpose of this review.

Odkaz na Profile Unity RTA na stránkách výrobce.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!