Wotofo COG MTL RTA – brčko bledne závistí

Po velmi dlouhé době se mi do pracek dostalo něco na recenzi. Dnes přímo od společnosti Wotofo! Tak uvidíme, jestli ještě umím psát 🙂

Atomizér s velmi zvláštním jménem „COG“ má na svědomí společnost Wotofo ve spolupráci s recenzentem Mattem, kterého znáte z Youtube kanálu „Suck My Mod“. Jak se COG povedl, se podíváme v této recenzi, kde si k němu řekneme vše podstatné.

Balení
Klasická Wotofo krabička, jakou najdeme i u jejich dalších produktů, nám hned ukazuje atomizér uložený v pevném lůžku. Na boku najdeme kompletní výpis všeho v balení a také nějaké ty informace o výrobci.
Takže, co v něm najdeme… Dvě různé spirálky (bohužel nichrom, takže vyhazuji), šroubovák, náhradní těsnění a šroubky pro základnu, kousek vaty, nějaké to psaní a samozřejmě to hlavní. Tedy COG RTA,

Atomizér + build
COG (to je fakt divný jméno…) je lehounký atomizér s plastovým (PCTG) tělem, kovovou základnou s odpruženými svorkami pro uchycení spirálky, zlaceným plusovým pólem u kontaktu 510, vrchním plněním a vlastně dost originálně řešeným způsobem regulace vzduchu.
Ona regulace vzduchu je vlastně dobře vymyšlená. Otáčením airflow kroužku paradoxně neuzavíráte přívod vzduchu z boků tanku, ale otáčíte vnitřním kolečkem s pěti průměry děr, které vám limitují vzduch přímo uvnitř základny. Ono se to hrozně zle vysvětluje, takže pro dobré pochopení se podívejte na web Wotofa, ale pro nástřel stačí obrázek v galerii. Každopádně ještě poznámka k regulaci vzduchu: klikací airflow miluju, označení polohy je pěkně naznačeno symboly na bocích tanku. Co bych ale spíš ocenil, by byla možnost výměnných vložek airflow přímo pod spirálkou. Dávalo by to větší smysl, než utahovat vzduch někde na půl cesty mezi vstupem a výstupem.

Základna samotná je naprosto jednoduchá na osazení, myslím že by to zvládl s klidem i jednoruký člověk. Dva sloupky s odpruženými svorkami jsou fajn řešení, spirálka nemá tendence se při utahování hýbat. Doporučuji ji dát cca milimetr nad přívod vzduchu. Ideální co se chuti týká mi přišla 0,3mm klasická nerez na průměru 3 mm. Fused claptony s chutí už nijak moc nezahýbaly, zato nepěkně pohnuly s něčím jiným. Ale to až v hodnocení. Mimochodem, build na fotce nekomentujte, je to takovej ten „nas*anej build“ dobrej leda tak pro potřeby nafocení.

Dobře musím ohodnotit i vrchní plnění. Otvory pro doplňování liquidu jsou vskutku velké a tedy se do nich liquid snadno dostane i z lahvičky od báze.

Hodnocení
+ design
+ snadnost osazení
+ slušná chuť
+ velké plnicí otvory
+ nízká váha
+ zajímavé řešení regulace vzduchu

– nízká teplotní odolnost plastového tanku
– naprosto brutální tvorba kondenzátu
– pouze nichromové spirálky v balení

Slovo závěrem
Wotofo COG je vlastně dobře nadesignovanej, dobře vymyšlenej, chutnej a příjemnej kousek… kterej bohužel absolutně pohřbila tvorba kondenzátu. Obětoval jsem tomuhle tanku dost svého času a celkem 12 buildů (slovy: DVANÁCT) a u všech jsem, co pár potažení, srkal kondenzát. S jednoduchými dráty méně, se složitými více. Jedno kolik výkonu jsem do buildů (v rámci mezí) pouštěl. Tento problém se nedařilo eliminovat ani různými způsoby potažení. Takže Wotofo, díky za zaslání do recenze, ale zkuste to znovu a líp, protože tenhle kus letí do šuplíku a tam taky zůstane.