Wismec SINUOUS P80 [mini Recenze]

Dostal se mi do rukou tenhle maličký a pěkně se držící modík SINUOUS P80 od Wismecu. A já se rozhodl, že si zaslouží alespoň malou recenzi 🙂
Wismec je značka působící na trhu s e-cigaretami nemalou chvíli a proslavila se například svým Releaux RX200 modem, či jeho vylepšenou verzí RX200S. Kdo mě zná, tak ví, že nejsem na drobotinky. A to platí i pro elektronické mody. Díky, teď už občasnému, ujíždění na CCH jsem si oblíbil tříbateriové mody. Proto mě tenhle modík ani moc nezajímal. Ale to jen do doby, než jsem ho dostal do rukou. Už samotný vzhled a zpracování na mě zapůsobilo, ale ergonomie, neboli to, jak se gripík drží v ruce, to je něco parádního.

Nejen, že se Wismecu povedlo navrhnout gripík na jednu 18650 baterii, který se dobře drží v ruce, ale zároveň i hezky vypadá. Tedy, abych byl přesnější, P80 vzhledově extra nevyčnívá a díky tomu působí trochu konzervativně. Jenže to je právě ta vlastnost, na kterou si nachytá spoustu uživatelů. Jednoduché vzhledové prvky totiž osloví většinu uživatelů.
Ke vzhledu částečně pomohli i JayBo Designs, kteří s společností Wismec nepracují poprvé.

Abych se vrátil ještě k velikosti… Rozměry celého gripu (75 x 33,5 x 28,5 mm) jsou právě jednou z věcí, proč je P80 tak parádní grip. Mezi jednobaterkovými gripy, je opravdu králem.

Jediná věc, která ovšem vybočuje, je provedení hlavního tlačítka. Není klasicky knoflíkové, jako je tomu u většiny gripů, ale naopak celoplošné, jako je tomu například u nechvalně známého Alienu od SMOKtechu. Mě tato varianta tlačítka nikdy moc neuchvátila, ale přiznávám, že při velikosti, jakou P80 má, je to asi nejpraktičtější možnost. A dá se na to zvyknout.
Baterie se do modu vkládá zezdola, kdy stačí otevřít dvířka a baterii vložit. Oproti modu OSUB od SMOKtechu, který trpěl (a dodnes trpí) na závady ve dvířkách, bych se zde neobával žádných problémů, neboť dvířka a zapojení působí bytelně a kvalitně.

Co se týče elektroniky, jedná se o naprosto běžnou variantu elektroniky, používanou ve většině gripů Wismec. Nečekejte tedy ultra přesné TC či moderní výdobytky, patřící luxusnějším zařízením.
Ovšem to ale neznamená, že elektronika je špatná. Vůbec ne. Pokud chcete grip používat hlavně v režimu power, kdy si ručně nastavíte sílu výkonu ve Wattech, grip splní všechna očekávání; Funguje. A o tom to je.
TC je zde sice také přítomno, ale kvalita je stejná jako u většiny běžných gripů do patnácti stovek. Fungovat bude, ale vatu před lehkým osmahnutím neochrání. Osobně je mi to šumafuk, TC (krom testování a recenzí) nepoužívám. Mám rád, když grip dává pořád stejný výkon, jaký jsem si nastavil.
Tedy, krom režimu výkonu a TC (Ni, Ti, SS), P80 zvládá ještě TCR (kdy si tepelný koeficient odporu můžete sami nastavit) a režim Bypass. Standardní výbava.

Další štace ale nastává, pokud si do gripu nahrajete lišku, nebo-li ArcticFox firmware (od NFE Teamu).
Díky přehrání firmwaru se Vám otevřou možnosti, co se týče nastavení softwaru v gripu. Když to zkrátím, tyto možnosti se dají připodobnit možnostem nastavení DNA čipů.

Balení

V balení naleznete akorát modík a dobíjecí kabel. Taková klasika; Nikoho neurazí ale ani nenadchne.

TL;DR

+ Kompaktní rozměry
+ Ergonomie
+ Možnost přehrát firmware na ArcticFox


– Celoplošné tlačítko může pro někoho být nezvykem
– Poměrně obyčejná elektronika
– O nějakém přesném TC nemůže být ani řeč

Jednoduchý, obyčejný, malý, ergonomický a hlavně funkční modík. A za slušné peníze. Určitě si pořídím ještě jeden, sbírka MTL atomizérů se mi začíná rozšiřovat 🙂
Za mě 8,5/10.

Poděkování

Tímto děkuji e-liquid.eu za propůjčení P80 do recenze, byla to dobrá volba 🙂