Wismec Luxotic DF Box – Squonk v těle Reuleaux [Recenze]

Řada modů s označením Reuleaux/RX patřila mezi vlajkovou řadu výrobce Wismec. Tu nyní nahrazuje řada Luxotic. Ale aspoň jeden kousek zůstává věrný původní řadě. Je jím squonk mod Luxotic DF Box. A je to asi první squonk, který mě osobně baví.

Základní údaje

  • 2x 18650 baterie
  • Maximální výkon 200 W
  • Lahvička o objemu 7 ml
  • Teplotní režimy, TCR (se třemi paměťovými sloty), předžhavení, nastavení maximální délky žhavení (až 15 s)
  • Možnost nahrát vlastní logo
  • Již dostupné první verze ArcticFox

Balení

Luxotic DF je dodáván v klasické krabičce, na kterou jsme již od Wismecu zvyklí. Po jejím otevření na vás rovnou vykoukne mod, pod ním pak následně najdeme nabíjecí kabel Avatar, návod a v boční krabičce pak druhou náhradní lahvičku.

Vzhled

K vzhledu asi není potřeba nic moc říkat. Pokud nejste úplnými nováčky, vzhled modu vám bude povědomý. Jedná se totiž o stejně tvarované tělo, jako má RX GEN 3. Na jedné straně najdeme umístěný OLED displej, který je dobře čitelný za všech podmínek, v jeho spodní části tlačítka pro regulaci výkonu a nad ním velké žhavicí tlačítko, která má např. i RX 2, tentokrát je ale bez nápisu JayBo. Na spodní části této strany je pak umístěný microUSB konektor pro nabíjení a upgrade firmwaru.

 

Na protější straně pak najdeme dvířka s výřezem k lahvičce pro squonkování. Skrze ta sice lahvičku nevyndáte, ale dostanete se k ní po otevření spodních dvířek slotu baterií. Ty je nutné vyndat, abyste mohli lahvičku vyjmout, a zároveň abyste se při vkládání lahvičky zpět trefili na konektor. Spodní dvířka pro přístup k lahvičce a bateriím jsou vyklapávací stejně jako u RX GEN 3. Drží pevně, nechrastí a nestalo se, že by se mi nedopatřením otevřela.

Na horní straně pak najdeme celkem nenápadné logo výrobce i modu a 510 konektor pro nasazení atomizéru. Ten je bohužel umístěn tak, že bez přesahu na mod nasadíte pouze atomizéry do velikosti 25 mm. Ale ani s větším Glaz RDSA jsem na modu neměl problémy a přesah mi při užívání nijak nevadil. Závit konektoru je součástí konstrukce modu a nehrozí tak, podobně jako u Predatora a jiných modů, jeho vyskočení.

Celkově je mod velikostí i tvarem příjemný do ruky, pro squonkování není třeba nijak složitě přehmatávat, ale zároveň si lahvičku nechtěně nezmáčknete. Silikonová lahvička není ani zbytečně měkká, ani tvrdá, prostě tak akorát. Pouze při jejím plnění jsem měl občas problém s liquidem, který vylezl okolo závitu jejího uzávěru.

 

Používání

Nastavení modu je jednoduché a celkem rychlé. Klasickým pětiklikem mod zapnete a vypnete, trojklikem se pak dostanete do přepínání režimů. Ty zde najdete celkem 3. Klasický Power režim, TC režim pro klasickou trojici SS/Ni/Ti a TCR režim, ve kterém máte možnost si uložit až tři různá nastavení. Přidržením žhavicího tlačítka a tlačítka + se dostanete do podmenu, kde můžete zapnout zobrazování vlastního loga, nastavit výkon předžhavení či maximální délku potahu. U té máte možnost nastavit rozmezí 5-15 vteřin, po kterých se i při držení tlačítka žhavení ukončí.
Stiskem žhavicího tlačítka a tlačítka „-“ zapnete stealth režim, tedy režim, ve kterém bude mod fungovat s vypnutou obrazovkou, podržením tlačítek + a – pak zamknete tlačítka.

Po nasazení atomizéru mod okamžitě načte odpor spirálek a vám pak stačí jen nastavit požadovaný výkon a můžete fungovat. Displej je přehledný a čitelný snad za všech podmínek. Najdete na něm všechny potřebné údaje, tedy režim, nastavený výkon/dobu žhavení, výstupní napětí ve voltech, odpor spirálky, počet potahů a indikátory stavu obou baterií.

Nástup žhavení je celkem rychlý a za dobu testování jsem necítil potřebu nastavit předžhavení, a to ani u výkonově náročnějších buildů.

 

TC Režim

Nastavení TC režimu je jednoduché. Po zvolení režimu pravým tlačítkem přejdete do výběru materiálu. K dalším nastavením jako je výkon a uzamčení odporu spirálky se dostanete dalšími kliknutími pravým tlačítkem a levým tlačítkem je následně nastavíte. Obdobně se pak postupuje u nastavení TCR.

K vyzkoušení funkčnosti TC jsem opět zvolil test suché vaty. Použitá spirálka byla z nerezu, mod pak odpor načetl jako 0,95 Ohmu. Při prvním pokusu jsem udělal zásadní chybu, a to tu, že jsem si neuzamkl odpor, čímž se mi mod odměnil zapálením vaty. Po zamčení odporu jsem již dostal uspokojivé výsledky. Teplota byla nastavena na 230 °C a výkon na 50 W. Bylo znát, že i přes vyskakování hlášky TEMP PROTECTION mod nějaký drobný výkon pustil, ale výkon velmi redukoval. Ani tak však vata nezůstala po testu čistá, ale nezhnědla natolik, abych TC označil za nefunkční. Co mě však překvapilo, byl fakt, že po nastavení výkonu na 200 W nedošlo k většímu žhavení než u první testované hodnoty, ale dokonce byla vata „poškozena“ o něco méně.

TC tedy není úplně perfektní, ale je funkční a dá se předpokládat, že s ArcticFoxem bude šlapat jako švýcarské hodinky.

Zhodnocení

Luxotic DF Box mi udělal velkou radost, jelikož je to první squonk, který mě opravdu baví používat. Vyzkoušel jsem již několik jednobaterkových, mechanických i regulovaných squonků, ale žádný z nich mě nenadchnul ani výkonově, ani ergonomicky. Luxotic DF Box ale ano. Je pohodlný do ruky, prst se nikde nezasekne, tlačítko je taktéž pohodlné a zároveň je velikost a hmotnost taková, jaká mi u modů vyhovuje Ale především jsou to dvě baterie, které jednak umožňují použít vyšší výkon a tedy i posadit na squonk náročnější buildy, a zároveň vydrží déle, než jedna. U tohoto modu tedy nehrozí, že bych ho po čase poslal dál, jelikož mě baví a za cca měsíc doma zůstal stát, jen pokud jsem byl na dva dny pryč. Pro mě sice nenahradí klasický mod s tankem, ale nemám důvod ho nepoužívat.

Za mě tedy povedený kousek, který bych s klidným svědomím doporučil i těm, kteří ve squonkování nenašli zalíbení.