Waffle Collection – Irish Pastry Waffle [Recenze]

V této recenzi se podíváme na další kousek z nové řady Waffle Collection od TI Juice. A tentokrát půjde o celkem zajímavou a nezvyklou příchuť, která se na trhu moc neobjevuje.

Popis výrobce je následující: Sladká chuť irského likéru v kombinaci se šlehačkou a vaflovým základem.

Než začneme, připomeneme si klasické:  Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Jak již název i popis napovídá, prim zde bude hrát irský likér, tedy něco jako Baileys. Rovnou na začátku můžu říct, že to asi nebude příchuť úplně pro každého a hlavně potřebuje opravdu zaležet.

V chuti je opravdu cítit krémový likér s lehce kávovým nádechem a především s typickým nádechem whisky, která se pro výrobu likéru používá. Na rozdíl od klasického irského likéru však tato příchuť není tak výrazně sladká a je příjemná. Z čeho mám radost je i výraznější chuť opečené vafle, kterou jsem u předchozích dvou kousků postrádal. Vafle je zde cítit už v samotném začátku a postupně je doplňována krémovou chutí likéru.

Rozhodně to není žádná fádní a běžná chuť a s potahy i v rámci potahů se chuť příjemně mění, vystupují různé složky a jedná se tak o skutečně zajímavou příchuť.

Doporučuji však mix nechat odležet minimálně dva týdny a to právě kvůli chuti likéru. Ta totiž po namíchání působí trochu uměle a plastově a lehce mi připomínala jedno aroma Grenadiny, které grenadinu nepřipomínalo ani po zaležení. Po dvou týdnech je v tomto případě chuť dobrá, krémová a celkem prokreslená. Jen každému asi nebude vyhovovat nádech whisky, který je zde přítomný. Při prvním ochutnání jsem byl k Irish Pastry Waffle skeptický, ale ve finále mě mile překvapila.

Irish Pastry Waffle dostanete v 60ml lahvičce s 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem (doporučené poměry PG/VG najdete na lahvičce). Dle doporučení výrobce nechte výsledný mix zaležet 5-7 dní, dle mého však minimálně dva týdny.

Děkujeme TI Juice za zaslání řady Waffle Collection do recenze!