Vzone Preco Tank – Jednorázový clearomizer [RECENZE]

Dnes se spolu mrkneme na jednorázový clearomizer od Vzone. Konkrétně na Vzone Preco Tank, který mi do recenze zaslali ze Smokers.czPreco… Preco.. Prečo? Prečo nie? Tohohle clearu bych si osobně vůbec nevšiml, kdyby mě na něj neupozornil kolega Pospi.

Clear? Jednorázový? Kdo si to proboha koupí?

Odpovědi na ty otázky přicházely samy v průběhu testování. Jaké ty odpovědi jsou, se pojďme podívat.

Balení
Preco tank je možné obstarat buď jeden, a nebo hnedle sadu tří kousků. Vyrábí se ve dvou variantách, a sice „kouřové“ a čiré. Obě provedení mají společný materiál. Plast a nerezovou ocel.  Z krabičky na mě vypadly i náhradní silikonové uzávěry plnicího otvoru.

Co umí a co mu moc nejde

Preco umí velmi slušně podat chuť. To díky velké odparné ploše „spirálky“. Fakticky se však nejedná o spirálku, jak ji známe, ale o cosi, co se dá nazvat Meshcoil, on pro to asi není správný český výraz nebo překlad. Mesh je ukotvený do dvou praporků, vedoucích k plusovému a minusovému kontaktu, a přiléhá k vatě. Ke mně se dostaly tanky z první série a musím uznat, že jsem si s nimi docela užil. V dobrém i špatném slova smyslu.

Ony praporky mi byly zdrojem problémů během doby používání. Dokud jsem je lehce neupravil.
Občas jsem se setkal s tím, že mi grip zahlásil Short nebo Low Resistance.
Proč? To jsem netušil, dokud se problém nezopakoval tak šikovně, že grip s Liškou načetl odpor 0,07 Ohmu a atty se rozsvítil jak žárovka stowattovka.

Chvíli jsem to zkoumal a pořádně si na to posvítil. Doslova. Když jsem mrknul do náústku a zažhavil, všiml jsem si, že se dotkly praporky, co tvoří plusový a minusový pól na „spirálce“. Problému se mi povedlo zbavit elegantně a svižně… a s grácií. Mezi dotýkající se praporky jsem narval pinzetu a zavergloval. A ejhle! Ono to žije a funguje dál! Takže problém vyřešen. Předpokládám, že ono chování bylo způsobené tím, jak se při potazích střídavě vysušovala a nasákávala vata, a tedy tam vznikl i miniaturní pohyb jak meshe tak praporků, který toto způsobil.

Psal jsem o tomto problému prodejci, ten nelenil a prozkoušel atty, které měl skladem, a pokud se dobře vzpomínám, tak podobnou chybu objevil u jednoho. V konverzaci se zmínil, že o tom předal zprávu i výrobci Vzone, který se omluvil za chybu v procesu zpracování u první série. Takže věřím, že tanky z dalších sérií už budou v pořádku. 🙂

Co mě na Preco Tanku hodně bavilo, byla chuť. Tu umí podat velmi dobře. Moc jsem do něj naděje nevkládal, ale hergot, je to fakt dobrý! Meshi chvíli trvalo, než se zajel, cca 4-5 ml, ale pak se vážně předvedl. Podání chuti směle konkurovalo i mým RTA, které používám denně. A to už je co říct, zvláště když se jednalo o Aromamizery!

Co mi trochu pilo krev, bylo plnění. Mám věčně dolámané nehty a vytáhnout tu malou silikonovou… věc… která uzavírá plnicí otvor, bylo fakt za trest, do akce tedy opět nastoupila pinzeta. Tank jako takový má obsah 3 ml a plnění bylo poměrně častou kratochvílí. To jsem Precu však rád odpustil a užíval si hlavně chuť. Svědomitě jsem čárkoval naplnění, ale někde kolem 35. naplnění (cirka) jsem se nějak zapomněl a přestal zaznamenávat. Tzn nějakých 105 ml jsem fakt poctivě zapisoval, ale ani tehdy test nekončil. Aktuálně má jeden z tanků odhadem kolem 160 ml za sebou a chuť pořád stejná, přestože je vidět, že se pod náústkem začínají objevovat první známky usazenin, a to přesto, že jsem do toho lil samé sladší věci.
Co mi celkem vyhovovalo, bylo množství vzduchu, které se atíkem dá prohnat, a které se dá celkem snadno regulovat pootočením střední části tanku. Velmi příjemné DL, se kterým se člověk nemusí prát tak, až se sousedovi z bytu pod ním zaříznou trenýrky do podpaždí. Zároveň mi dělal radost absolutně suchý provoz. Do pusy mi nelítal kondenzát z náústku a tanky neměly tendenci protékat.

Plast?
Nejsem osobně moc velký příznivec používání plastů v tomhle odvětví lidské existence, nicméně ten tank se po vypláchnutí dá hodit do kontejneru na plasty, tak to prosím dělejte, když tank doslouží!
K plastu tady mám jednu výtku a jednu pochvalu.
Plastové tělo tanku mě omezuje v tom, co z něj budu vapovat. Na citrusy a podobné agresivní věci jsem mohl rovnou zapomenout.
A pochvala? Inu váha tanku je jen cca 16 g, jako fakt, cirka šestnáct gramů. A to, pokud jdete na nějakou pěší túru, je hodně znát na zátěži na opasku nebo v batohu.

No jo, ale kdo si to koupí?

Tuhle otázku jsem si chvíli pokládal… Odpověď byla celkem jasná.
Hodně rád se od jara do podzimu potloukám přírodou, lezu po šutrech a tak všude možně. To pak s 20 km v nohách po českých luzích a hájích a horách v batohu cítíte každý gram navíc. Ono je fajn s sebou mít půlkilovej setup, který máte vymazlený, ale po první štrece po horách si rychle ujasníte priority, necháte svůj těžký set doma a do báglu hodíte krabičku se třemi tanky o váze cca 55 g a 100ml lahvičku liquidu a jdete, kam vás cesta povede.
Nebo prostě jen nechcete řešit věčné přemotávání a s tím související tahání nářadíčka. Zároveň se vyhnete stavům „A do háje, spálil jsem vatu a nemám jak přemotat“. Prostě nahodíte nový tank a frčíte dál.

Zhodnocení
 Po prvotních problémech jsem vlastně celkem dost spokojeným uživatelem Preco tanku. Chuťově parádní, prakticky bezobslužný (kromě plnění), recyklovatelný, lehounký, příjemně vzdušný tank.
Jo! Bavil mě a mile překvapil chutí. Doufám, že výrobce už vychytal všechny mouchy první série, jako například příliš blízko k sobě umístěné praporky, co drží mesh, tak i krátkou plošku pro uchycení silkonového špuntu.
Ještě jsem v rychlosti nahlédl do poznámek a uvědomil si, že jeden z čirých tanků trpěl poněkud „plastovou“ chutí, která se projevila v podání chuti. To však zmizelo někde ve 3/4 prvního tanku. Takže žádná tragédie.

Mile mě překvapil přístup k trablům, co mě potkaly. A to jak přístup výrobce tanku, tak i prodejce, který mi jej zaslal do recenze. Výrobce slíbil nápravu a prodejce nestrčil hlavu do písku, ale živě komunikoval. Tak to má být!

Děkuji Smokers.cz za zaslání tanku do recenze, až pojedu zas někam šplhat nebo pobíhat po krásách krajiny české tak vím po čem sáhnout 🙂