Voopoo Vinci Mod Pod – Mod nebo Pod? [Recenze]

Trhu s elektronickými cigaretami v současnosti dominují především PODy. Jejich řady se velmi rychle rozšiřují a my se dnes podíváme na nový kousek od Voopoo s názvem Vinci, který do recenze poskytl obchod Vape centrum.

Základní informace

  • Výkon až 40 Wattů (v závislosti na použité hlavě)
  • Kapacita baterie 1500 mAh
  • Kapacita tanku 5,5 ml
  • Gene AI čip
  • Tovární hlavy s odporem 0,8 a 0,3 Ohmu v balení, 1,2 Ohmu lze dokoupit
  • Možnost manuálního i automatického spínání
  • Možnost DL i MTL

Vzhled

Mod Voopoo Vinci přináší trochu jiný vzhled, než u PODů známe. Jedná se už o poměrně větší kousek na tomto poli a podobný vzhled najdeme jen u konkurenčního RPM40 od Smoku. Tvarově se jedná o cihličku, na jejíž přední straně najdeme barevný displej, žhavicí tlačítko a tlačítka +/-. Boky jsou osazeny líbivým resinem se síťkou, na zadní straně pak najdeme jen logo Voopoo. Port pro nabíjení najdeme na spodní straně, a byť se dnes přechází ke konektoru USB-C, Voopoo se stále drží klasického microUSB.

Na vrchu pak najdeme pod/tank s poměrně velkou kapacitou 5,5 mililitru. Ten je kromě výměnných žhavicích hlav zajímavý jednou věcí, a tou je nastavení vzduchu. Jeho pootočením o 180° lze nastavit množství vzduchu přiváděného k hlavě. POD má na sobě i náustek, který může mnohým přijít zbytečně široký, ale i tak je celkem pohodlný. Pro výměnu hlav i plnění je potřeba pod z modu vyjmout, oba úkony jsou však velmi jednoduché. Hlava se nijak nešroubuje a stačí pouze vyjmout starou a vložit novou, plnění je pak schované pod silikonovou zátkou, která je k PODu uchycena a neztratí se.

Tělo modu je vyrobeno ze zinkové slitiny a s ohledem na velikost je přiměřeně těžký (nepatří mezi nejlehčí), pohodlně se drží, tlačítka jsou taktéž pohodlná a nijak nevržou.

Ovládání

Ovládání modu Voopoo Vinci je ve své podstatě takové, jaké známe z jiných modů. Pětiklikem mod zapnete, trojklikem pak přepínáte mezi režimy. Na výběr je zde ze tří režimů. Nehledejte zde ale režimy jako u klasických modů, zde se jedná o režimy potahu. První je režim P, tedy manuální spínání, dále pak Auto, tedy automatické spínání při potahu a režim P+A, který oba režimy kombinuje.

Ve zvoleném režimu pak pomocí tlačítek +/- nastavujete výkon, který mod pustí do žhavicí hlavy. Mod nejprve nastaví doporučený výkon v závislosti na hlavě, který si pak doladíte dle svého, zároveň je pro každou hlavu v modu strop, přes který se výkon nedostane, např. u hlavy 0,8 je to 18 Wattů.

Podržením tlačítek + a – se dostanete ke grafu potahů, který eviduje vaše potahy za posledních 14 dní, přičemž mezi jednotlivými dny se pohybujete tlačítky + a -. Podržením žhavicího tlačítka a tlačítka + zamknete a odemknete tlačítka, podržením žhavicího tlačítka a tlačítka – pak vynulujete počet potahů. Ovládání je tak snadné a ne tak (dle mého) zbytečně složité, jako tomu je u klasických modů od Voopoo.

Používání a zhodnocení

Jak jsem již psal, příprava PODu k použití a nastavení modu jsou jednoduché a zvládne je každý pravděpodobně bez použití návodu. Zbývá tak jen ohodnotit potah a hlavy.

U hlavy 0,3 s volnějším vzduchem se jedná o celkem pohodové DL, v případě hlavy 0,8 i s utaženým vzduchem o volné MTL a byl bych raději za více utažený potah. Chuťově se sice nejedná o žádnou hitparádu, ale i tak bych POD zařadil mezi ty lepší.

Hlavy zvládají i poměr 70/30 ve prospěch VG a kromě jednoho momentu se mi nestalo, že by se u poměru 50/50 hlavy „přechlastávaly“. Zatímco pro hlavu 0,3 bych s ohledem na odpor i využití doporučil koncentraci nikotinu do 3 mg, u hlavy 0,8 lze použít i nikotinové soli, ale nebude to úplně pro každého. Právě pro nikotinové soli bych volil spíše hlavu 1,2 Ohmu, kterou jsem však neměl možnost vyzkoušet. Co bych zároveň uvítal a bude záležet na výrobci, zda něco takového vydá, je POD s utaženějším vzduchem pro ty, kteří mají raději utaženější MTL.

Po stránce výkonové mám jen jednu poznámku a to že jsem si u obou testovaných hlav výkon vytahoval nahoru oproti tomu, co nastavil mod automaticky, což je u mě normální u všech automaticky nastavených výkonů. Výdrž baterie je velmi slušná, což se dá s ohledem na její kapacitu předpokládat.

Výčtem pozitiv se asi ani není třeba zatěžovat, jelikož za ně lze považovat prakticky celý výčet základních informací na začátku této recenze. Negativa jsem žádná výrazná nenašel, snad jen to že pokud necháte POD nějakou dobu stát, sám přenastaví výkon na původní (automatickou) hodnotu, za druhé pak, že v případě spínání potahem je občas odezva žhavení trochu delší.

Každopádně se mi Voopoo Vinci během testování zalíbil a bavil mě a můžu ho doporučit jak začátečníkům, tak těm, kteří hledají POD, který v sobě zkombinuje DL i MTL a automatické i manuální spínání. Prostě takový ideální kompromis téměř pro všechny.

A odpověď na otázku z titulku? Vinci je prostě kombinací obojího. 🙂

Za poskytnutí modu Voopoo Vinci děkuji prodejci Vape Centrum, kde jej můžete zakoupit.