VooPoo Finic Fish POD [Recenze]

Voopoo je značka, která se rozhodně představovat nemusí. Už skoro každý, kdo nějakou chvíli vapuje a je minimálně součástí nějaké facebookové skupiny, tak slyšel o mnou ‘‘nenáviděných‘‘ modech Drag, Drag Mini a Drag 2 (na který tu máme recenzi), protože jsou prostě všude a jednu chvíli sem se bál otevřít i lednici, jestli tam náhodou na mě jeden nevyskočí. Dnes se ale nebude příliš rozebírat moje neoblíbenost těchto produktů a podíváme se na POD.

PODy nepatří mezi mé nejoblíbenější zařízení už jen proto, že do spousty se nedá motat, a i chuťově to mnohdy není úplně ono. Za to ale svou roli malých kapesních zařízení, které slouží k rychlému nic fixu a nezabírají skoro žádné místo, plní bravurně.

Finic Fish zde není výjimkou, ba dokonce naopak, velmi mile mě překvapil. Tvar má teda trochu podivný, ale zase je placatý, takže skoro nikde nepřekáží a vejde všude. Akorát úplně nemusím psychedelní barevnou variaci, která se mi dostala pod kudlu, ale darovanému PODu na podtlakové spínání nekoukej.

Jak jsem již ale zmínil, tento POD funguje na principu podtlakového spínání, čili začnu tahat, začne žhavit, přestanu tahat, přestane žhavit. Že se POD nabíjí nebo žhaví indikuje obří dioda uprostřed celého PODu na konci ‘‘zářezu‘‘. Dokud bliká zeleně nebo modře, tak je všechno v pořádku, červená ale znamená konečnou a je potřeba ho připojit na nabíječku.

Samotné nabíjení PODu je pomocí MicroUSB portu, který se nachází z boku. Nabití pak trvá z úplného vybití, kdy nechce žhavit, až po úplné nabití, kdy dioda svítí nepřerušovaně zeleně, cca 45 minut přes laptop, což je poměrně akceptovatelná doba na to, že při poměrně častém používání odpracuje skoro polovinu dne, což je s 350 mAh velmi úctihodné.

Celé zařízení se skládá pouze z dvou částí, samotného PODu a potom cartridge. Cartridge má plnicí otvor na boku pod silikovou zátkou a podle výrobce pojme 1.7 ml liquidu, ale to tam museli mít pořádnou bublinu, protože bych přísahal, že se mi do toho vešlo lehce přes 2 ml. Bohužel nemám po ruce stříkačku s jehlou, abych to ověřil. Pokud se ale rozhodnete plnit cartrigde Gorilla lahvičkou, tak počítejte, že to bude podobný porod jako snaha mužské populace přežít rýmičku. Otvor je poměrně malý, ale se zobáčkem, který mají Emporio liquidy, tak to jde bez problému.

Samotné provozování Finicu je poměrně jednoduché. Dám do PODu cartrtidge tak, aby se magnety chytly a potom tahám. Toť vše. Cartridge nemá přesně danou orientaci, prostě dokud se to tam nesnažíte narvat vzhůru nohama nebo pootočené o 90 stupňů, tak se vám to vždycky podaří dát dohromady a bude vám to fungovat.

Co se týče množství vzduchu, tak je to podle mě poměrně volné MTL, ale nedokážu to přesně přirovnat k nějakému atíku nebo PODu, protože mi to nic nepřipomíná.

Podání chuti není nic extra, ale rozhodně poznáte, jestli máte ovoce, buchtu, jestli tam je víc jak jedna složka a podobně, ale nečekejte perfektní prokreslenost, to ani smykem.

Když to vezmu kolem a kolem, tak Finic Fish POD je velmi povedený kousek a určitě bude patřit mezi věci, které budu používat párkrát do týdne. Akorát mě teda trochu štve jakákoliv absence nějakého pevného vypínače jako je třeba u Suorin Air PODu, kdy se dá cele zařízení vypnout a nemá šanci samo od sebe začít bezdůvodně žhavit. Dále bych se bál, že se po chvíli uvolní MicroUSB port, nebude držet a nepůjde nabít. Ale asi jako největší mínus beru, že v balení není druhá cartridge. Prostě pokud plánuju prodávat něco, co není DIY, tak bych tam měl přihodit ještě jeden kousek, aby potenciální zákazník nemusel do týdne letět do obchodu, že to nepodává chuť a je cítit spálenina.

Jo a ještě jedna na závěr. Finic Fish POD není jediné zařízení od VooPoo s Finic ve svém názvu, ale o víc nebudu říkat. Více se o dalších produktech této řady dozvíte v článcích, které se blízké době objeví na našem webu.

Závěrem dopisu bych chtěl poděkovat prodejci E-juice.cz za poskytnutí tohoto PODu do recenze.