Voopoo Finic 20 AIO Kit [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek z řady od Voopoo, kterým je Finic 20 AIO Kit, který se nám do recenze dostal od prodejce eJuice.cz. A o co se jedná? Jedná se o začátečnický All-in-one kit, který lze použít jak na šlukování, tak na přímé potahování do plic.

Základní specifikace

Jak již z názvu vyplývá, má kit průměr 20 mm. Baterie má kapacitu 1500 mAh a tank nabídne 2 ml objemu. Výstupní výkon je pak v rozmezí 6-22 Wattů (v závislosti na zvolené žhavicí hlavě).

Balení

Obsah balení je celkem jednoduchý a pro AIO naprosto dostatečný. Kromě samotného kitu v něm najdeme dvě žhavicí hlavy (jednu s odporem 1,2 Ohmu na MTL, druhou s odporem 0,6 Ohmu na DL), náhradní sklo tanku s o-kroužky a microUSB kabel pro nabíjení.

Vzhled

Voopoo Finic AIO je celkem kompaktní prcek a to nejen díky průměru 20 mm, ale i celkové výšce, která činí 117 mm. Mod tak rozhodně padne do každé ruky.

Tank, který je pevnou součástí kitu, využívá klasického rovného skla a nabídne objem 2 ml. Na samotném vrchu se pak nachází topcap s pohodlným drip tipem, který je pevnou součástí top capu a nelze jej tak vyměnit. Po odšroubování topcapu se dostaneme ke dvěma plnicím otvorům, které jsou relativně malé, ale poradí si i s lahvičkami typu unicorn.

Po odšroubování celého tanku se dostaneme k základně baterie, na kterou se šroubují žhavicí hlavy. Ty jsou taktéž poměrně malé, ale do kitu se umisťují velmi snadno.

Pod tankem na baterii najdeme po stranách dvě „sady“ přívodů vzduchu, které však nejsou regulovatelné. Na přední straně pak najdeme žhavicí tlačítko, okolo kterého je umístěn LED kroužek pro indikaci stavu baterie a žhavení. Na zadní straně pak nesmí chybět microUSB konektor pro nabíjení.

K dispozici je 6 barevných variant, ze kterých jsou 3 klasické a 3 trochu divočejší. Nám se do rukou dostala varianta Toxic, která ale vůbec nevypadá špatně. Povrchová úprava je příjemná do ruky, je lehce náchylná na nepatrné oděrky, ale neměla by se snadno poškodit ani loupat.

Používání a zhodnocení

Příprava je velmi jednoduchá, ostatně jako u všech podobných kitů. Stačí tedy vložit vybranou žhavicí hlavu, naplnit tank, nechat chvíli odstát, aby vata dostatečně nasála liquid. a začít používat.

Hlava na klasické šlukování s odporem 1,2 Ohmu (výkon 11 Wattů) podává celkem slušnou, byť lehce tlumenou chuť a podává spíše slabší hit, ale příjemně teplou páru. S ohledem nemožnosti regulace přívodu vzduchu je pak potah volnější, čemuž se dá lehce pomoci zakrytím přívodů prstem, ale je to spíše krkolomná (prstolomná) možnost. Co mě však zarazilo, že je hlava se schopna relativně rychle zahřát, byť ne nijak extrémně.

Druhá hlava s odporem 0,6 Ohmu by měla být určena na přímé potahování do plic a pracuje s výkonem 16 Wattů. Množství vzduchu je ale velmi malé, jedná se tak o velmi utažené DL a měl jsem tendence spíše šlukovat. Spíše bych ji označil za hlavu na MTL pro ty, kteří mají rádi vlažnější páru, jelikož ani množství páry není moc velké. Výkonově evidentně baterie (a ani přívod vzduchu) na DL, dle mého, nestačí. Podání chuti je dokonce o něco lepší než u první hlavy. A pochopitelně se o něco rychleji zahřívá. Pokud si však chce někdo vyzkoušet potahování do plic, nebo kouká po volnějším MTL, bude tato hlava vhodnou volbou.

Mod je ale celkově příjemný do ruky, nikde nic nechrastí, i s malými otvory je plnění jednoduché. Obě žhavicí hlavy fungují celkem dobře, nenatahují zbytečně moc liquidu, ale ani se nedostávají do bodu, kdy by nestíhaly sát, a zároveň si obě poradí i s hustšími liquidy. Celkově Finic 20 AIO nijak neurazil, ale ani výrazně nenadchnul.

Kit bude vhodnou volbou pro začátečníky, kteří hledají kompaktní sadu, která jim nabídne možnost provozovat MTL i (či vyzkoušet) DL. Pro ty zkušenější pak ale bude spíše nedostatečná, jak co se týče chuti, tak výkonu.

Za zaslání Voopoo Finic 20 AIO Kit děkujeme prodejci eJuice.cz, u kterého můžete kit koupit.