VINC – Coconut Cracker

Na stole máme další kousek z řady VINC od Opičáka, kterou vydává společně s TI Juice. A tentokrát se z ovoce přesuneme zase spíše směrem k dezertům. Na scénu totiž přichází Coconut Cracker, tedy kokosová sušenka s kávou. A tahle příchuť si zaslouží pozornost. Proč? To se dozvíte v této recenzi. Pojďme na to.

Popis výrobce zní následovně: „Kokosová sušenka s lehkým nádechem kávy. V popředí je výrazný kokos s přiznanou sušenkou. Káva je čistě v podkresu.

V první řadě musím říct, že až u tohohle kousku jsem si konečně řekl „Jo, tohle je Opičákovina„. Tohle je ze všech doposud vydaných příchutí z řady VINC první, ve které jsem hned na první potah zřetelně poznal Opičákův rukopis, který znám ještě z jeho „undergroundových“ dob. A to díky použité kávě. A rovnou si dovolím nesouhlasit s oficiálním popisem, protože zatím co ten uvádí, že káva je v podkresu, pro mě káva hraje jasný prim.

Káva je to první, co v celé chuti cítím. Je to velmi věrná kávová chuť – hořká, ale po opičákovsku sladká, s lehkým náznakem kyselosti. Někde v chuti kávy je pak cítit lehký náznak alkoholu, možná likéru. Jestli je to něco jako Kahlúa či jestli je to kapka burbonu, to bude na určení pro každého, kdo tuhle příchuť ochutná. Každopádně je to typická káva, u které si jasně řeknu „tohle dělal Opičák„.

Do chuti kávy se pak především při výdechu začíná přidávat chuť kokosu. Spíše než jako sušenku bych tuhle chuť označil za jemný, ale velmi dobrý kokosový krém. Sušenku ale v chuti moc nenacházím. Chuť kokosu ale kromě toho, že doplňuje chuť kávy hraje v tomhle spojení ještě jednu roli, a to že kávovou chuť zjemňuje, především její hořkost.

Mně osobně sice Coconut Cracker tolik nesedl, možná kvůli lehké kávové kyselosti, ale upřímně nejsem velkým kávovým fanouškem. I přes to se jedná o povedenou příchuť. A pokud bych měl z dosud vydaných příchutí doporučit tu, která člověku ukáže zač je toho Opičák, byl by to právě Coconut Cracker, protože (budu se opakovat) v téhle příchuti je zatím Opičákův rukopis nejzřetelnější a tahle příchuť si zaslouží pozornost.

A ještě bych zapomněl jednu poznámku: počítejte s tím, že tuhle kávu ucítíte v tanku ještě i po pár tancích dalšího liquidu.

VINC – Coconut Cracker dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání řady VINC do recenze děkujeme Opičákovi a TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.