Vaporesso XIRON POD Kit [Recenze]

Od Karotky se nám dostal k recenzi POD kit od firmy Vaporesso s názvem XIRON, který má co nabídnout jak příznivcům volného, tak i utaženějšího DL.
Kovové tělo ve spojení s líbivým designem, rychlonabíjení, GTX hlavy. Tohle všechno je XIRON.
Pojďme se na tenhle povedený designový POD kit podívat.Balení


POD KIT od firmy Vaporesso je dostupný v pěti barevných provedeních. Mně se dostala do ruky zeleno-černá verze. XIRON je také dostupný ještě v černé, stříbrné, červeno-černé a modro-černé barvě.

V balení najdete:

1 x XIRON mod
1 x XIRON POD
1 × GTX 0.3Ω MESH žhavicí hlavu
1 × GTX 0.8Ω MESH žhavicí hlavu

1 x Náhradní hranatý driptip
1 x USB-C kabel
1 x Manuál
1 x Záruční listVelikost, konstrukce a design


Vaporesso XIRON působí trochu jako větší POD nebo menší mod, záleží jak se na to koukáte. Ale jako cestovní nebo pracovní společník se hodí celkem ideálně. Tělo je kovovo-plastové. Vzhledu dominuje šedý kovový kříž ve tvaru X, který vypadá opravdu povedeně a společně s designovou strukturou mřížky je tento POD mod opravdu líbivý. V ruce mi seděl dobře a z materiálů jsem měl dobrý pocit. Dílenské zpracování je taky kvalitní.

Vadila mi regulace přísunu vzduchu. AFC je na můj vkus příliš mělký a měl jsem problém jej otáčet. Také se stává, že XIRON chytíte do celé ruky a airflow si přikryjete prsty nebo dlaní. Na tohle se ale dá zvyknout a po chvilce jsem si na to už instinktivně dával pozor a nemusel na to myslet.


Cartridge a plnění


Cartridge s objemem 5,5 ml je praktická a jednoduchá. Design téhle, na POD poměrně velké cartridge, se povedlo začlenit na jedničku, a přesto mám možnost vždy vidět množství liquidu v ní. S podem ji spojují 3 magnety, takže jsem se nebál, že by se cartridge samovolně vytáhla nebo odklopila v kapse. Žhavicí hlava je zasazena ze spodní strany. Pro výměnu ji stačí vytáhnout a nacvaknout novou. Jednoduché a nejde se splést.

Otvor pro plnění je na vrchní straně zasouvací cartridge. Plnicí otvor je dostatečně velký, takže při plnění s lahvičkami typu Gorrila nebo Unicorn nebudete mít nejmenší problém. Z lahviček twist už se XIRON plní hůře. Jde to, ale počítejte, že liquid bude nejen v cartridgi. Otvor uzavírá gumové těsnění, které jde jednoduše odklopit nehtem a po uzavření sedí dobře. Nestalo se mi, že by tudy liquid protekl.

Zatímco u těsnění se protékajícího liquidu nemusíte bát, pozor si dejte pod cartridge. Kondenzát ze spirálky volně stéká dolů a je potřeba ho občas  vytřít kapesníkem, podobně jako u ostatních podů. Stějně vám může liquid vytéct, i pokud cartridge naplníte „pod tlakem“. Nicméně vrchní prostor modu je z jednoho kusu kovu a veškeré prostupy jsou dobře utěsněné. Není se bát zatečení liquidu do modu.


Žhavicí hlavy


V balení najdete dvě žhavicí hlavy. 0,8Ω mesh hlava pro výkon 12-20 W s utaženějším DL potahem (s utaženým AFC skoro i MTL) a 0,3Ω mesh hlavu pro 32-45 W pro plné DL. Obě hlavy mě překvapily svým podáním chuti, nicméně preferuji spíše přímé DL a 0,3Ω mesh hlavu jsem si oblíbil víc, i tím že mi z ní chuť přišla výraznější.


Systém hlav GTX, který je kompatibilní mezi několika Vaporesso zařízeními a nabízí široký výběr z toho, co vám sedne. Není tak problém volit mezi továrními hlavami s meshem [0,2-1,2 Ω], stejně jako hlavu s dualcoil [1,2 Ω] a dokonce i RBA hlavu v případě, že jste hračičky a DIY vám nedělá problém.Možnosti modu


Mod umožňuje regulaci výkonu od 5 do 50 W. Do menu se dostanete podržením tlačítek + a –. Najdete tam nastavení a vyberete si ze tří různých režimů. Na výběr je chytrý VW režim, který nastaví výkon podle odporu spirálky, klasický VW režim a režim napětí. Chytrý režim oceňuji pro začátečníky, kteří třeba ještě netuší jaký výkon nastavit, nebo i pro ty, kteří to nechtějí řešit. 


Baterie a výdrž


XIRON nabízí vestavěnou 1500mAh baterii s podporou rychlého 2.0A nabíjení přes USB-C. Na plné nabití mi stačilo 45 minut. Pokud spěcháte, tak 50 % baterie se nabije za 15 minut. (testováno s 2.0A rychlonabíječkou telefonu se systémem Android).

Přes den vape prakticky neodložím z ruky, a tak šestihodinová výdrž s 0,3Ω hlavou na 35 W je pro takhle malý POD mod úplně akorát. Nevydrží sice celý den, ale stačí chvíle, aby byl XIRON zase v plné síle a mohl jsem vapovat vesele dál.

Zhodnocení


Vaporesso XIRON je příjemný malý POD mod, který si u mě určitě najde místo na chvíle, kdy se mi hodí mít po ruce něco menšího.
Líbí se mi, že díky velkému výběru žhavicích hlav si přijdete na své, ať  už máte rádi volnější DL jako já, utaženější DL, nebo dokonce MTL.

 
Pokud tedy hledáte podobný nenáročný POD mod, Vaporesso XIRON vám můžu rozhodně doporučit.


Karotkovi děkujeme za zaslání do recenze.