Vaporesso Sky Solo Plus [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na celkem výkonnou AIO trubku pro přímé potahování do plic od výrobce Vaporesso. Její jméno je Sky Solo a dělá se ve dvou verzích. První varianta nabízí baterii s kapacitou 1400 mAh při průměru 26 mm, nám se pak od prodejce eJuice.cz do rukou dostala větší varianta Plus, která má kapacitu celých 3000 mAh a průměr 30 mm.

Kromě velké kapacity baterie nabízí Sky Solo Plus i tank o objemu 8 ml (3,5 ml v menší sadě) , který využívá žhavicí hlavy GT Mesh s odporem 0,18 Ohmu.

Balení

Obsah balení je jednoduchý a v podstatě takový, jaký byste u podobného kitu očekávali. Kromě samotného modu s tankem v balení najdete dvě žhavicí hlavy, nabíjecí microUSB kabel a sadu náhradních o-kroužků, a to včetně barevných, díky kterým si můžete alespoň trochu celý kit přizpůsobit. Samozřejmostí jsou i nezbytné návody.

Vzhled a příprava k použití

Vzhledově se jedná o celkem jednoduchou trubku s velkým žhavicím tlačítkem, pod kterým najdeme název kitu, z druhé strany pak nabíjecí microUSB konektor.

Na vrchní části je pak umístěn tank, který je součástí modu a nelze jej vyměnit za vlastní. Pod sklem najdeme otvory pro přívod vzduchu, které však nenabízí možnost regulace. Mnohé by mohla zamrzet přítomnost bubble skla (klasické v balení chybí), díky kterému však kit nabízí kapacitu 8 ml.

Na vrchu tanku pak sedí široký náustek, který zároveň tvoří i top cap a kryje horní plnicí otvor. Možnost vyměnit si drip tip za vlastní tak odpadá.

Nyní k přípravě modu k použití. Prvním krokem je umístění žhavicí hlavy do těla kitu, následně je pak potřeba hlavu zakápnout. Našroubování hlavy není zrovna jednoduché a osobně mi přišlo jednodušší hlavu zakápnout, našroubovat na komín tanku a pak tank našroubovat na baterii.

Po našroubování tanku už jen stačí odšroubovat topcap, tank naplnit a následně nechat zhruba 10 minut odstát, čímž předejdeme spálení vaty hned ze začátku.

Ovládání samotného modu je velmi jednoduché. Klasickým pětiklikem se mod zapíná a vypíná, pak už zbývá jen žhavit. Nic víc, nic míň. Pod samotným tlačítkem je umístěna dioda pro indikaci nabití baterie, která má tři barvy podle stavu baterie: zelenou, modrou a červenou.

Sky Solo disponuje čipem OMNI Board Mini, který kromě ochran (třeba i detekce špatně našroubované žhavící hlavy, ochraně proti nízkému napětí apod.) nabízí velmi slušný výkon a velmi rychlé žhavení.

Používání a zhodnocení

Jak jsem psal již na začátku, jedná se o sadu pro přímé potahování do plic. Potah je příjemně vzdušný, ale přívody vzduchu jsou při potahu trochu hlučnější.

Chuťově se díky meshovým hlavám jedná o velmi slušný průměr, chuť je celkem vyvážená a jemná a podání chuti lepší spíše u ovocných liquidů. Hlava stíhá dostatečně zásobovat a ani při více potazích za sebou jsem neměl pocit, že bych se měl dostat do dry hitu.

Zpracování je kvalitní a čisté a sice může někomu přijít těžký, což je však s ohledem na použité materiály a kapacitu baterie omluvitelné. Mod se celkem příjemně drží a jeho tlačítko padne pod palec, neklade žádný velký odpor a zároveň při zatřepání nijak nechrastí. Náběh žhavení po sepnutí tlačítka je překvapivě rychlý a není tak potřeba dlouho čekat, než se hlava zahřeje. Tvorba páry je taktéž velmi slušná

Co je však drobnou nevýhodoui je fakt, že se horní část baterie po několika potazích začne zahřívat. Avšak nijak nepříjemně a nedostal jsem se do bodu, kdy by mi mod přišel vysloveně horký a nešlo ho držet v ruce.

Druhou nevýhodou je pak absence náhradního a především klasického skla tanku v balení. S klasickým sklem by celý kit dle mého vypadal o poznání lépe. Ke sklu si dovolím ještě jednu drobnou poznámkui a to že je třeba si dát pozor na jeho dotažení, protože pokud není sklo/tank zcela dotažen, může lehce protékat.

Celkově se však v kombinaci velké kapacity baterie (která vydrží téměř celý den), slušného výkonu, rychlého žhavení a velké kapacity tanku jedná o velmi povedený kousek vhodný jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří hledají jednoduché a kompaktnější zařízení třeba na cesty.

Za zaslání kitu Vaporesso Sky Solo Plus děkujeme prodejci eJuice.cz, u kterého sadu můžete zakoupit ve čtyřech barevných variantách a to i v menší verzi.