Vapor Giant V6s [Recenze]

HA! Tak se mi do pazour dostal další Hi-end… Všichni, kdo čtete moje recenze, tak víte, že jsem na ně pes. Vapor V6s je relativně novinka, tak uvidíme, jak moc budu štěkat.
Každopádně velmi děkuji obchodu Cigareta-shop za poskytnutí Vapora do recenze. Takže díky! 🙂
Jo a varování předem… tohle bude dlouhý…

Balení
Balení V6s je zvenku hezky nápadité. Krabička se honosí částečným „technickým“ výkresem. To se přiznám, že jsem ještě u jiného zařízení neviděl. Na zadní straně krabičky jsou vypsána různá upozornění a doporučení, o obsahu balení ani slovo…
Po odpečetění pečetí zapečetěné krabičky na nás vykoukne samotný atomizér a k němu ultemové tělo. V suterénu už je to zajímavější. Poměrně obsáhlé manuály, forychtung na povolení těla atomizeru, náhradní těsnění, šroubky a nesmí chybět ani červíci pro utažení vzduchu přímo v základně atomizéru a také se tu nachází náhradní pružinka pro pojistku proti otevření atomizéru dětmi.

Atomizer
Vapor V6 se od svých předchůdců poměrně hodně liší. A to nejen plněním, jehož uzávěr je jištěn dětskou pojistkou, ale také tím, jak je možné upravit si průtok vzduchu základnou, anebo tím, že ultemové tělo je už v balení.
Kapacita liquidu je nějakých 5,5 ml což je poměrně slušná zásoba pro tento atty. Není to totiž volné DL, které je stavěné na velké spirálky, ale jedná se spíš o pohodově DéeLkový atty, který je primárně určen pro flavourchasing, tedy pro nejlepší možné chuťové podání. Opět se tu setkávám s Vapor Giantím uzavíráním přísunu liquidu a singlecoilovou základnou.

Základna samotná je poměrně jednoduchá, avšak co se týká své konstrukce, tak je vlastně jedinečná. Najdete v ní devět otvorů pro vzduch, z čehož jde šest kompletně uzavřít přiloženými imbusčervíky. Šikovný. Co se vzduchu v plně otevřené konfiguraci týká, tak bych řekl, že je to něco mezi Vaporem V4 a V5. Takový něco mezi.
Základna je u V6s řešena velmi odlišně oproti V5. Pokud mi paměť slouží (ha ha ha), tak u V5 bylo vše řešeno dvojitým šroubením pod základnou. Zde je vnitřní kontakt 510ky napojen přímo na plus pól základny. Takže zas o chlup lepší průchodnost proudu ke spirálce.

Záměna ultemového těla za kovové s vsazeným sklem je otázka rychlého přešroubování ve stylu „kus za kus“. Osobně nemám moc v oblibě závitové napojení kov/plast, ale co už. Snad v budoucnu nebude dělat problémy při častějším sundavání a nasazování. Nicméně všiml jsem si, že při uzavření přívodu liquidu na způsob „jak to nejvíc jde“, vzniká s ultem tělem cca 1mm fuka u juiceflow a liquid tedy může volně prolínat do kotelny. Takže koukat, jak uzavíráte.

Airflow ring.. Ten mě trochu zlobí v tom, že nemá zarážku, takže se točí a točí a točí a točí a točí a…. prostě dokolalala. Myslím, že by stopka vůbec neškodila. Nejen, že by pak bylo sundání tanku ze základny víc na pohodu, ale i sešroubování atty z gripu.

Build
Pro osazení Vapora V6 jsem zvolil Fused Clapton od nadějného motače, Dušana Maliny, alias Limbo Coils. Jádro je nerez, omot kanthal.
Osazení V6s je jednoduché, jsem rád, že výrobce konečně opustil imbus červíky a použil šroubky se zářezem pro plochý šroubovák. Takže hurá! Konec strženým imbusům!
Uchycení spirálky tam, kam patří, je fajn, snadno se uchycuje a nemá tendence vyskakovat zpod šroubků díky hrance v průřezech základny.
Vyplatilo se mi nechat spirálku trošku výš nad přívody vzduchu. Lépe se mi ofukovala a byly využité všechny přísuny vzduchu.
Založení vaty je u V6 poněkud méně záludné, než bylo u V5, není jí třeba tolik. Nemá tendence při menším množství vaty prolejt skrz airflow na grip.

Zhodnocení
+ výborná chuť
+ snadné osazení
+ promyšlené vedení vzduchu a jeho úprava v základně
+ plastové tělo v balení
+ velká kapacita
+ design
+ zpracování


– nesedící juiceflow s plastovým tělem
– občas člověk hádá, kolik ml liquidu už nalil
– dětská pojistka (no, zkuste si ho naplnit, když řídíte…)

Slovo závěrem
Vapor V6s je diametrálně odlišný od svých předchůdců ve spoustě věcí. Tvůrce se asi hodně zamýšlel, jak tu co udělá. Pokud bych měl ale vypíchnout jednu věc, co mi fakt vadí, tak to bude dětská pojistka. Jako dobře, já chápu, že TPD, ale prostě… 🙂
Každopádně velmi dobrý atty, co si skvěle rozumí hlavně s koláčovkami. V ovoci zůstává spíše průměrným a tabáky ze zásady na DL nezkouším.
Takže milovníci buchet! Hrrr na něj! 🙂