Vapor Giant Mini V2.5 Mod – klon [Recenze]

Vapor Giant Mini V2.5 Mod – klon

Jako první článek na Vapemagazínu jsem se rozhodl, že zrecenzuji Vapor Giant Mini V2.5, mechanický mod v klonu.
Poslední dobou jsem poměrně dost zlenivěl a mechanickým modům se dlouho vyhýbal. VG Mini V2.5 byl dárek a to mě přinutilo podívat se mu na zoubek.
Předem upozorňuji, že se nejedná o srovnání klonu s originálem – originál jsem neměl možnost mít v ruce.Jedná se o poměrně jednoduše konstruovanou mechaniku na jeden článek 18650, nebo dva články 18350. Díky tomu se hodí spíše pro MTL použití. Průměr 23 mm mi osobně přišel jako velmi vyhovující, neboť většina zajímavých MTL atomizérů se průměrem pohybuje v rozmezí 22-24 mm. A jeden milimetr sem nebo tam už nehraje tak velkou roli. Výška 99 mm je také velmi příjemná a nijak nepřekáží.

Jako materiál byla při výrobě použita poměrně kvalitní vybroušená nerez. Ani po delším držení v ruce není cítit ani známka po kovovém zápachu. Použitý materiál se ale také podepisuje na váze. Váha 146 gramů není málo ale zároveň se časem „nepronese“. Osobně mi zvolená gramáž vyhovovala po celou dobu používání.
Ani po pár menších pádech jsem nezaregistroval žádné škrábance či jiné poškození. Asi se budu muset snažit víc…

Tlačítko. Zprvu jsem si na něj asi dva nebo tři dny musel zvykat. Vůbec mi nesedělo do ruky. Tlačítko je totiž položené v dolní části mechaniky a mačká se z boku.
Ovšem, zvykl jsem si velmi rychle; Stačilo pár dní a nyní perfektně sedne k mému způsobu držení. Nejlépe se mi mačká buď prsteníčkem nebo obráceně, o plochu dlaně. Působí velice přirozeně a ergonomicky nikde netlačí.


Příjemné překvapení bylo postříbření nejdůležitějších částí modu. Postříbřený je jak kontakt tlačítka, tak osička a stejně tak i kontakt 510 závitu. Stříbro je velmi dobrým vodičem proudu a jeho použití snižuje výskyt přechodových odporů. A přechodový odpor není nic žádoucího.
Tlačítko je také nastavitelné. Lze nastavit jak hloubku zapuštění tlačítka a zároveň hloubku stisku tlačítka. Ve spodní části mechaniky nalezneme krom odvětrávacích otvorů i otvor s možností dotáhnutí kontaktu baterie.

  

Jak už jsem zmínil, 510 závit má kontakt. Nejedná se tedy o klasickou díru s vývodem přímo na baterii, ale 510 závit je od baterie oddělen postříbřeným kontaktem. A ten je navíc plně štelovatelný, takže kontakt s atomizérem a baterií bude tak vždy perfektní.

Co mě ale trochu zaráží, je provedení kontaktu tlačítka s osou, které se dotýká mínus pólu baterie. Jak tlačítko, tak ona osička jsou tvaru válce a při spojení není styčná plocha tak velká, jak by se mi líbilo. Ovšem, po delším testování zjišťuji, že i tak dochází k velice dobrému přenosu energie a jde jen o mé zdání.

Mechanika má krásný hit – reaguje skoro okamžitě po stisku tlačítka. To poukazuje na vhodný výběr materiálu.

TL;DR

+ Kvalitní vybroušená nerez
+ Nastavitelný kontakt mezi 510 závitem a atomizérem
+ Nastavitelné tlačítko
+ Nastavitelný dotah baterie

+ Použití postříbřených kontaktů pro lepší hit a zamezení přechodových odporů
+ Pěkná vzhledovka

– Váha 146 g může být pro někoho víc než dost na jednu trubku ale vzhledem k použití kvalitní nerezové oceli, nemůže být pro zkušeného uživatele překvapením

Finální verdikt

Osobně se mi Vapor Giant Mini V2.5 Mod – klon velice zalíbil a zařadím ho do své sbírky – momentálně v kombinaci s klonem Kayfun Prime. Za mě moc pěkných 85%.

Poděkování

Vapor Giant Mini V2.5 Mod – klon jsem dostal jako dárek od e-liquid.eu, čímž tímto děkuji. Bohužel, prodejce se rozhodl tento mechanický mod neprodávat.