Vapor Giant Go Professional [RECENZE]

Jméno Vapor Giant může často evokovat opravdu drahé a „luxusní“ atomizéry typu V5s, V5m, M5s a jejich speciální edice, u kterých jdou ceny do tisíců korun za kus. To si vážně člověk dvakrát rozmýšlí než ho koupí.
 Naštěstí Vapor Giant myslel i na lidi méně majetné, a tak vyrobil verzi Go Professional, na kterou se dnes podíváme. Do recenze mi jej věnovalo vedení obchodu Vape Centrum a já jim za to děkuji.


Nuže, pojďme se podívat na balení, příslušenství a samotný atomizér.

Balení
Samotné balení je v případě stříbrného atomizéru černá krabička (u černé varianty je bílá) se zavíráním na magnet, které je zapečetěno holopřelepkou od výrobce. Na zadní straně najdeme pár slov o tom, že atomizér nemáme dávat dětem na hraní, a také něco o tom, kdo a kde atomizér vyrobil. Stručně řečeno…

Obsah balení je naštěstí zajímavější než krabička. Po jejím otevření na nás vykoukne Vapor Giant Go Professional v námi zvolené barevné variantě. Za chvilku se na něj podíváme blíže, teď ještě zkoukneme příslušenství, které k němu je.
 V balení nalezneme dva manuály, jeden psaný němčinou a druhý obrázkový s anglickými popisky. Takže se snadno zorientují i neněmčináři. Vše je popsáno a poznačeno velmi jednoduše, takže to pochopí opravdu i člověk neznalý.
 Jako další na nás čeká balíček náhradních dílů, ve kterém najdeme všechna potřebná těsnění, imbuskličku a náhradní šroubky do velocity základny atomizéru.

Tak, to bychom měli a můžeme se podívat na zoubek samotnému Vaporu.

Atomizer
Tady by se dalo říct, že láska na první pohled. Když jsem před delší dobou na svém YouTube kanálu točil video na Vapor Giant Kronos, tak se mi strašně líbila klec, která chrání sklo před úrazem při pádu. Jaká byla moje radost, když jsem podobnou klec objevil i zde, si zajisté dovedete představit. Je to prostě krasavec odshora až dolů!
Náústek, kterým je atomizér osazen, je typu 510, takže nic širokého, už to samo svědčí o tom, že tohle není mrakostroj. Díl, v němž je náústek nasazen, slouží jako uzávěr otvorů, které slouží k plnění Professionalu. Jednoduché a efektivní. Závit není nijak dlouhý a perfektně se chytá i poslepu.
Na kleci kolem skla se nachází z jedné strany logo Vapor Giant a z druhé strany nápis VAPOR GIANT GO PROFESSIONAL a v druhém řádku Designed in Austria, takže je nám hned jasné, že atomizér byl stvořen v Evropě, konkrétně v Rakouském Innsbrucku (aspoň se to tedy říká na krabičce).
Na spodní části tanku najdeme čtyři otvory pro přísun vzduchu do základny. Atomizér není nijak extra vzdušný, přesto jsem si celkem rychle navykl na utaženější DL, než běžně preferuji. Regulaci airflow doporučuji lehce přimáznout liquidem, jinak jde poměrně ztuha.
Po rozšroubování atomizéru na nás vybafne velocity základna, která rozměry otvorů pro drát přímo vybízí k instalaci nějaké větší spirálky, ale o tom později. Drát je zde uchycován imbusovými červíky ze stran sloupků. Otvory pro vzduch mají oválný tvar, a tak umožňují důkladně ofouknout spirálku proudem vzduchu.  No. dost řečí a popisů, od toho jsou tu i fotky. Jdeme se podívat na…

Build
Pro Vapora jsem po prvním potažení bez buildu měl vcelku jasno. Zvolil jsem osvědčený build pro nízký výkon. Tedy nerez 316L o průměru 0,4 mm namotaný na 3mm trn. Devět otáček mi přišlo tak akorát. Vzhledem k tomu, že je to dual coil atomizér, tak je nutností mít obě spirálky stejné.


Osazeno, vyžhaveno a teď už jen protáhnout a usadit vatu.

Ejhle! Nedošla mi zásadní věc. A sice, že vzhledem k tomu, že kanálky pro vatu se tváří jako velké, jsou vlastně poměrně malé. Takže nezbývalo než důkladně vyčesat a sestříhat vatu tak, aby se mi vešla do kanálků a nevyskakovala ven, protože zde není prakticky žádný kroužek nebo zapuštění základny, které by vatu drželo tam, kde má být. Pokud by se to stalo, tak si ji při prvním zavření a otevření přívodu liquidu vytáhnu ven a bude se žvejkat mezi kotelnou a základnou. A to nechce nikdo.

První dojmy
Tak, osazeno a naplněno máme, tak jdeme trochu zabafat…
 Tak jo, po prvním potažení musím uznat, že tohle je vyloženě flavourchasingový atomizér. Chuť liquidu mi podal parádně. Hezky ukázal všechny složky tak, jak jsem chtěl. První tank proběhl velmi uspokojivě a tak jsem neváhal, vytahal vatu až do sucha, respektive do chvíle, kdy mě stoplo TC, a nalil svůj prověřený cheesecake, který znám skrz naskrz.
 Opět podal chuť tak, jak jsem doufal. Teď jen doufat, že jsem si to v hlavě nepřikrášlil tak, aby mi seděl perfektně. Ale to odhalí vždy až několik dní testování, kdy opadne prvotní nadšení z nové „hračky“.

Trvá nadšení i po několika dnech provozu a různých buildech?
Musím (teda nemusím, ale chci a můžu) s potěšením zkonstatovat, že nadšení neopadlo. Tenhle atomizér mi sednul velmi pěkně.  Nakonec jsem zakotvil na stejném buildu, jako je popsán výš, pouze jsem změnil průměr spirálek na 2,5 mm. No, každopádně myslím, že tahle recenze je už teď dlouhá jako týden před výplatou, a tak se můžeme posunout k…

Zhodnocení
+ krásný oldschool design
+ precizní zpracování
+ výborná chuť i na jednoduchém drátu
+ příjemný rozměr náústku
+ dojem z prémiové značky (tedy pro někoho…)
+ nastavitelný a dobře zatěsněný centrpin

– usazování kondenzátu v náústku a jeho následný průsvit přes bílý materiál
– zpočátku velice tuhý pohyb airflow regulace, ale to se vyřešilo pár kapkami liquidu

Slovo závěrem
Jak je o mně známo, jsem na prémiové značky trochu dost pes. Hledám u nich chyby, a to až téměř fanaticky.  U Vapor Giantu Go Professional jsem také nějaké našel, jedná se však o absolutně kosmetické věci, které jsou snadno řešitelné a nekazí dojem ze zařízení jako takového.
 Každopádně chuť z Professionalu si člověk užije a rád mu odpustí to, že musel namáznout jednu část atomizéru liquidem, a že trošku prosvítá v náústku kondenzát. Můžu ho s klidem doporučit lidem, kteří mají rádi lehce utažené DL, a kteří se nelekají nějaké té laborace s vatou při osazování. Ten výsledek a chuťový požitek za to prostě stojí.

Ještě jednou díky vedení obchodu Vape Centrum, že mi Vapor Gianta věnovalo do recenze J Díky!


Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!