Vapocket Basic [Recenze]

Fakt, že Adam Pastyřík v rámci (nejen) českého vapingu posouvá hranice, už asi nikoho moc nepřekvapuje. Tentokrát ale Adam přišel s něčím, co by od výrobce aromat asi jen tak nečekal. Na trh totiž vypustil novou značku Vapocket a její první sondu s označením Basic. Vapocket Basic je kožené pouzdro, nebo kapsa, chcete-li, na lahvičky. A svým způsobem je tenhle kousek pro Adama jakožto výrobce aromat příznačný. A my se na tuhle prvotinu podíváme v dnešní recenzi.

Jelikož se nejedná o kousek typu aroma či hardware, který by se běžně recenzoval, bude recenze tak trochu pojata i jako fotorecenze.

vapocket basic

Představení

Značka Vapocket Original vznikla ve spolupráci Adam’s Vape s designerským studiem Atelier Petr Stark. První Basic je vyrobený z pravé italské hovězí kůže, což poznáte dle vůně už po rozbalení balíčku, ve kterém vám Vapocket Basic přijde. Jedná se o čistě ruční výrobu, proto je i každý kousek opatřen svým „sériovým“ číslem. Do série Vapocket (dle odezvy trhu) chystá Adam i další produkty, které mezi sebou budou kompatibilní – je zde tedy příslib modulárního systému.

Vapocket Basic je v krátkosti pouzdro na dvě 60 ml lahvičky, které je opatřeno magnetem a nejlépe tak funguje v páru, kdy vám vznikne pouzdro na 4 lahvičky. Díky magnetu si tak najde i další způsoby využití, přičemž bude na každém uživateli, jak se rozhodne jej využívat.

Basic vám přijde se dvěma vsazenými Chubby Gorrila lahvičkami, které chrání pouzdro při přepravě, aby nedošlo k jeho deformaci. A jelikož se jedná o plnohodnotné lahvičky, můžete je pak použít i pro svoje míchání.

Pouzdro má samozřejmě i svoji „etiketu“, která kromě základních informací nese i varování k použitým magnetům. Ty jsou totiž poměrně silné a mohly by snadno poškodit platební karty, případně může ovlivnit fungování kardiostimulátorů či jiných zařízení. Toho, že by mohlo dojít třeba k poškození telefonu se tolik bát nemusíte, jelikož v dnešní době i telefony obsahují magnety a paměti už fungují na jiném principu než staré disky.

Na vnitřní straně pouzdra pak najdete vyražené sériové číslo, které je pro každý kousek pochopitelně unikátní. Přední vnější strana nese logo Adam’s Vape a Vapocket Original, ta spodní pak již známé logo Born to Vape.

Hned jak vám Vapocket přijde, je jeho barva světlá, ale postupně, jak jej budete používat, bude se jeho barva a vzhled vyvíjet, bude chytat svoji patinu. A ta bude u každého jiná především v závislosti na jeho používání, každý tak bude mít svoji unikátní patinu a osobitost. Je však potřeba počítat i s tím, že je to stále kůže, která má svoje limitace a tak budou některé stopy (i kapky) permanentní, což však každému kousku přidá na jeho osobitosti. Já osobně jsem například lehké ztmavnutí kůže zaznamenal již po dvou týdnech používání.

Zprvu je Basic sice trochu tuhý, používáním se však lehce uvolnil a lahvičky z něj jdou vyndat snadněji, při tom ale v pouzdru neplavou. Zároveň je dle výrobce celé pouzdro dimenzované tak, aby k většímu uvolnění ani po delším užívání nedošlo.

Použití

A teď k samotnému použití. Jak jsem již uvedl, bude na každém, jaký způsob využití si pro Vapocket Basic najde. Díky magnetům je možností použití nespočet, včetně umístění například na lednici, ale není třeba se vázat jen na magnetické použití.

Já osobně mám pro Vapocket jedno hlavní využití a to je jako organizér v mé brašničce, kterou s sebou nosím každý den. Osobně nerad opouštím dům bez několika lahviček liquidů, ale i v malé brašně jsem díky nim měl neustále bordel. Dva spojené vapockety se do ní vejdou akorát a já se tak v tašce nemusím přehrabovat, abych našel ať už pouzdro s doklady nebo nějakou lahvičku liquidu.

Další využití jsem pro něj našel i doma u pracovního stolu. Na tom jsem měl vždy nespočet lahviček (především těch, které jsem zrovna testoval). Vapocket po příchodu domů postavím na stůl a na něm tak mám větší pořádek. Zároveň mám stůl s nadstavbou s kovovými deskami, na které Vapocket rád umisťuji, protože pak působí stůl ještě organizovaněji. Zde musím ocenit to, že magnety drží dobře, takže lahvičky je pak z pouzder možné vyndavat i jednou rukou, aniž byste s lahvičkou táhli celé pouzdro.

Basic najde své využití i v autě, kde zabrání tomu, aby vám lahvičky cestovaly po celém autě. A ani tam se možnostem meze nekladou. Já ho dávám do držáku nápojů, je možné ho dát samozřejmě i jiných prostor. A pokud nemáte ve středovém tunýlku držák nápojů, můžete ho zkusit umístit i do držáků na telefon do větrání, nejlépe bude fungovat pravděpodobně s magnetickými držáky, ten jsem po ruce při testování bohužel neměl.

Zhodnocení

Když se mi Vapocket Basic dostal do ruky, tak trochu jsem nevěděl, jestli pro něj najdu použití, jestli mi nebude stát jen na stole. Velmi rychle jsem se ho však naučil používat a tahat ho s sebou téměř všude.

Na mysl přišla i možnost využití Basicu jakožto pouzdra na mod. Spousta modů by se do něj pohodlně vešla, včetně větších kousků jako je můj Gaur-21. Jelikož však používám mody používající čipy, neměl jsem odvahu do pouzdra nějaký vložit. Přeci jen po tom, co mě v minulosti stál magnet v blízkosti foťáku 5 tisíc, mám k magnetům jistý respekt. Tenhle test tak nechám na někom jiném. I přes to mám ale mod a další věci v tašce hned vedle Vapocketů a na žádné problémy jsem nenarazil. Jen bych si v případě takového použití dal pozor především na karty. Já osobně používám ochranný držák karet, takže tenhle problém úplně neřeším, i tak však pouzdro na karty nenechávám v přímém kontaktu s Vapocketem.

Osobně si dokážu takové pouzdro představit s použitím poutka na pásek místo magnetů, ev. doplňkové poutko s magnetem na pásek, na který se Basic chytí. To už si ale budeme muset na to, s čím dalším Adam v rámci Vapocket přijde.

Takže jak to celé shrnout? Asi jednoduše – Vapocket Basic je vychytávka, o které jsem nevěděl, že ji potřebuji a využití pro ni jsem našel hned. Je to samozřejmě poměrně specifický produkt, takže asi ne každý pro něj najde využití, ale původně jsem ani já sám nevěřil, že jej najdu.

Jen tak mimochodem, Vapocket mě stál pár desítek tisíc, jelikož jsem se kvůli němu rozhodl upgradovat svoji techniku a pořídit si nový foťák.

Vapocketu tak nezbývá než popřát hodně úspěchů, protože pokud se uchytí, máme se nepochybně na co těšit a já sám se těším na to, co tahle značka přinese dalšího. A jak Adam nastínil, nezůstane jen u kůže, ale dočkáme se i dalších materiálů.

Já děkuji Adamovi za zaslaní Basicu do recenze a za to, že se mi vůbec něco takového mohlo dostat do ruky. Adame, díky!

Vapocket Basic můžete samostatně i v sadě dvou kousků (doporučuji) zakoupit přímo na stránkách Adam’s Vape.