Vapefly Pixie RDA [Recenze]

Malý, ale šikovný. Bohužel mě nenapadá méně otřepaná fráze, nicméně na tento malý atomizér dokonale sedí. Příjemná pořizovací cena, jednoduché osazování, dobré zpracování. Nejen tyto vlastnosti mu hrají do karet.

Výrobce nám do krabičky přibalil jednoduše vše potřebné a možná i o trochu více. Nalezneme zde, krom samotného atomizéru, náhradních O-kroužků a šroubováčků, také squonk pin umožňující spodní vstřikování liquidu, redukci pro airflow a balení se dvěma spirálkami a vatou s návlečkami pro snadnější osazování. Tato kombinace je na rozdíl od většiny výrobků Vapefly opravdu použitelná, nicméně bych polemizoval o kvalitě dodávané vaty.

Co se samotného uživatelského zážitku týče, řadím Pixie do kategorie ,,Za málo peněz hodně muziky“. Jednoduchá singlecoil základna, jednoduše nastavitelné airflow od volnějšího MTL po volnější DL, možnost pro squonk, minimalistický design, prokreslená chuť a mnoho dalšího z něj dělá jasnou volbu těch, kteří nepotřebují a/nebo nechtějí u osazování a udržování atomizéru trávit mládí.

Atomizér mě celkově velmi mile překvapil a vlastně v tom pokračuje dodnes. Prcek, který na první pohled nevystoupí z řady, ale na první potah už ano. Názor některých, že se dá použít na volné MTL, kvůli široké kotelně nesdílím, nicméně to bych nechal na preferencích jednotlivých uživatelů.

Závěrem už snad jen dodám, že málokdy se stane, abych nový atomizér používal tak dlouho, jako právě Pixie. Většinou ho používám dva týdny, odložím ho, vrátím se k něčemu, na co mi nějakou dobu doma sedá prach, a třeba na něj zapomenu. Pixie se však stal mým spolehlivým parťákem.