Vapefly Nicolas [Recenze] – Milé překvapení

Vapefly je poměrně nová značka, ale už si stačila vydobýt relativně dobré jméno napříč vapery.
Po úspěších atomizerů Pixies a Galaxies jsme se dočkali něčeho, co konečně nekončí na -ies 😀
Dnes koukneme na MTL atomizér s výměnnými žhavicími hlavami, který mi do recenze věnovalo vedení obchodu Vape Centrum – Vapefly Nicolas (-ies)


Vapefly Nicolas je celkem novinkou na trhu clearomizérů na tovární hlavy, přesto však rozhodně stojí za to. Ale nepředbíhejme a pojďme se spolu podívat na to, co na nás čeká po/při koupi.

Balení
 

Hezky čistá krabička s vyobrazeným atomizérem na straně jedné a popisem obsahu balení na straně druhé, je rozměrově celkem hezky malá, zatavená ve fólii s páskem na její otevření, takže už žádné kuchání nožem nebude.

Po roztržení fólie zjišťuji, že přes samotnou krabičku je vlastně přetažen jakýsi rukáv, který je vidět pod ní, a ve kterém je schovaná krabička s atomizérem.

V samotné krabicčce už na nás čeká 22mm atomizér Nicolas s náhradním sklem, servisním balíčkem, manuálem a jednou náhradní žhavicí hlavou.

Hlavy najdeme v balení hned dvě. A sice s odporem 0,6 Ohmu a 1,8 Ohmu, přičemž obě jsou čistě na MTL a v obou je vertikální spirálka umotaná z Nichromu (Ni80). Hlavu s odporem 0,6 Ohmu máme předinstalovanou v tanku, a tak mi výrobce usnadnil výběr první hlavy, kterou použiji. Pro to, abych ji mohl zakápnout liquidem, ji potřebuji dostat z tanku. Odšroubuji základnu atomizéru a jsem příjemně překvapen tím, že hlava samotná, ač nemá na těle žádný závit, drží v tanku tak akorát přesně a jde vyjmout poměrně lehce. Není to jako u Uwell crown 3, kde jsem při vyndávání hlavy musel použít kleště, protože jsem si serval nehty.
Další věc, co se mi na samotných hlavách líbí, je meshové „sítko“, které by mělo zabraňovat prskání žhavého liquidu do úst. Přiznám se že Nicolas mi neprsknul ani jednou, za což jsem rád.

Po prvotním zakápnutí stačí trošku namáznout o-kroužek na hlavě a do tanku jde skoro sama, stačí jen slušně poprosit. Dotáhnu základnu, nastavím vzduch a od prvního potahu musím zkonstatovat tři věci…

Tou první je, že hlava s nižším odporem jde okamžitě za plynem už na 13 W, přestože doporučené rozmezí je 18-25,W.  Tady musím přiznat, že hlava má podobně volný průchod vzduchu jako hlava BF 0,6 Ohmu pro eGo Aio. Hlava s odporem 1,8 Ohmu mi přijde příjemněji utažená, a tak nějak jsem si ji více oblíbil.

Druhou věcí je, že umí parádně podat chuť hned od začátku.

A tou třetí věcí je pro mě snadno rozpoznatelná chuť nichromu. Výrobce se jaksi zapomněl kdekoli zmínit, že drát, ze kterého jsou spirálky, je nichrom. Sednul jsem k PC a hledal informace, abych svou domněnku potvrdil, a ejhle! Opravdu nichrom. No nevadí. Běžný vaper to nepozná, možná jen lidé s alergií na nikl budou v ústech a na jazyku cítit pachuť drátu.

Protáhl jsem hlavami všemožné liquidy, od čistě tabákových přes tabákovky s příchutí, buchty až po ovoce a musím uznat, že Nicolas si vedl parádně. Nicméně nejvíc mi v něm jely tabákovky s příchutí.

Pojďme se však podívat i na samotný atomizér, ať nezůstáváme jen a pouze u hlav.

Nicolas má horní plnění, velkou variabilitu úpravy množství vzduchu jdoucího do hlavy, 3ml obsah a snadnou výměnu hlav. A to je hodně fajn kombinace.
Plnění je snadné a pohodlné, akorát při prvním a druhém naplnění se mi povedlo povolit horní víčko s částí, na kterou dosedá, a to nebyl moc příjemný pocit. Naštěstí neštěstí v podobě protečení liquidu do airflow se nekonalo a oprava byla velmi jednoduchá, stačilo vše kromě topcapu pořádně dotáhnout a bylo po problému. Od té doby je plnění pohodová věc. Frk, frk a je naplníno.

Co se týče airflow tak jsou zde dvě možnosti nastavování.  Buď otevírání a uzavírání vzduchu tak, že vždy při pootočení airflow kroužku přidáme či ubereme o dírku. A nebo můžeme vždy izolovat jen jeden otvor a ostatní nechat zavřené. Druhá možnost mi vyhovovala víc, neb mám rád utaženější potah, se kterým je třeba se trochu poprat.

No a pokud se vám chce jen koukat na obrázky, které jsem nafotil, a jste líní číst, nebo na to jen nemáte čas, tak si můžete přečíst jen…

Zhodnocení
+ velice příjemný 510 náústek
+ chuťové podání
+ snadná obsluha (tedy vrchní plnění a „vycvakávací hlavy“)
+ možnosti nastavení vzduchu
+ dvě varianty hlav (utaženější a volnější MTL)
+ výměna hlav bez ušpinění rukou liquidem

– nichromové spirálky v hlavách
– nutnost kontroly dotažení vršku před prvním plněním

Slovo závěrem
Vapefly Nicolas je pro mě milé překvapení. Myslím, že může směle konkurovat stálicím v podobě různých Nautilusů a jim podobných záležitostí. Dokonce bych řekl, že je lecčíms i sestřelí. Spotřeba liquidu u obou variant hlav byla naprosto pohodová, celkově jsem z něj za den byl schopný vytahat cca 5 ml, a to mi rozhodně nepřijde nijak strašlivé. Rozhodně mohu říct, že začátečník z něj bude nadšený, a pokročilý zas mile překvapený. Aneb, laik žasne a odborník se diví. Jo! Tohle se zatraceně dobře povedlo!

Ještě závěrem znovu poděkuji vedení obchodu Vape Centrum za věnování Nicolase do recenze. Díky moc!

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!