Vapefly Galaxies MTL Squonk RDTA [Recenze]

V návaznosti na nás předchozí článek vám přináším recenzi tohoto nového atomizéru z dílny Vapefly. Úvod k němu najdete v již zmiňované novince, a tak se pojďme vrhnout rovnou na recenzi

V balení kromě návodu a dalších doprovodných knížek a kartiček nalezneme klasický pytlík s náhradními díly, šroubovákem, squonkovacím centerpinem, třístranným šroubovákem, náhradními O-kroužky a šroubky, náhradní sklo a 510 driptip. Sympatickým gestem od výrobce je také dodání dvou spirálek z nichromu o odporu 1 Ohm a vatou s pomocnými návlečkami. Je mi líto, že už takto brzo přichází má první výtka. Návlečky na pruhy vaty jsou, stejně jako vata samotná, příliš široké a její použití v dodaných spirálkách je takřka nemožné. Uchýlil jsem se proto pro zbytek testu ke své osvědčené Puff vatě.

Zatímco výrobcem poskytnutá vata příliš neposloužila, nichromové spirálky ano. Ačkoliv jsem v rámci porovnávání vyzkoušel i můj go-to MTL build (9 otoček z 0.3mm SS316L), rád jsem se k nichromu vrátil. S tímto buildem atomizér jednoduše funguje. Podává chuť poměrně jasně a naráz. Pokud jste příznivci vychutnávaček s komplexním podáním chuti, toto RDTA zřejmě nebude přímo pro vás. Další vlastností, kterou zcela postrádám, je throat hit, kterého se mi přes veškerou snahu nepovedlo dosáhnout. Atomizér je velmi flexibilní co se množství vaty týče. Během celého testu s různým množstvím vaty jsem neměl ani jednou problém s protečením, nebo naopak nedostatečným zásobováním liquidem.

Po sundání topcapu se dostáváme k samotné základně, pod kterou nalezneme ještě 2ml tank na liquid. Základna samotná může působit na první pohled lehce chaotickým dojmem. Její dominantou jsou rozhodně dva protistojné póly pro uchycení spirálky spolu se šroubky pro jemné nastavování airflow. Toto je funkce velice zajímavá, pro mě však krajně zbytečná, neboť jsem si tak či tak vystačil s nastavováním proudu vzduchu pomocí otáčení topcapu. Vedle jednoho z pólů se jako tovární komín tyčí otvor pro plnění tanku s ventilkem, který se po zmáčknutí uvolní a umožní proudění liquidu. Dle mého názoru je toto skvělé řešení pro plnění spodního zásobníku bez nutnosti zasahovat do buildu (např. plnění po vatě) nebo atomizér jinak rozebírat.

Suma sumarum jsem s tímto RDTA spojoken. Záměrně nezabíhám do nějakých superlativů, protože v celkovém pohledu ani žádné nenacházím. Atomizér neurazil, ale rozhodně ani nenadchl. Jako parťák do zaměstnání na celodenní vaping je rozhodně vhodný, ale pokud budu po příchodu domů chtít nějaký chuťový zážitek, musím sáhnout po něčem jiném. Jako klady bych ale uvedl velmi snadné osazení, velkou kapacitu pro liquid v kombinaci se squonkovacím modem (v mém případě Vandy Vape Pulse 80W s 8ml lahvičkou) a pohodlné kónické driptipy.