Vapefly Brunhilde Top Coiler RTA [Recenze]

Do rukou se mi dostal nový kousek od výrobce Vapefly, který vznikl opět ve spolupráci se skupinou německých designerů German 103. Kvalitní konstrukce, poutavý vzhled a trochu retro systém. Proč tak trochu retro? Jelikož k vedení liquidu využívá ocelová lanka. Pojďme se na Brunhilde podívat.

Základní údaje

  • Průměr 25,2 mm
  • Kapacita 8 ml
  • Snadné plnění
  • Dual coil základna
  • 810 drip tip
  • Materiál: SS (německá)

Vapefly uvádí, že vývoj tohoto atomizéru byl zdlouhavý, došlo k několika nezdarům a bylo „vyhozeno“ více než tisíc sad hrubého materiálu, než se došlo k výsledné podobě. A za sebe musím říct, že výsledek je povedený.

Balení

Brunhilde RTA je dodávaná v krabičce s potiskem připomínajícím pergamen. Uvnitř balení nalezneme samotný atomizér, náhradní sklo, spirálky a vatu (Firebolt), service pack, redukci na 510 drip tip a jedno náhradní ocelové lanko a návod. Samozřejmě nesmí chybět ani kartička se jmény všech 103 členů designerského týmu German 103, kteří se na vývoji podíleli.

Vzhled

Vzhled celého RTA vás zaujme již na první pohled. Začněme odspodu. Tělo skleněného tanku je vsazeno do kovové konstrukce, ve které je vyryta helma valkýry Brunhildy.

Následuje dvoudílný topcap, v jehož spodní části najdeme nápis Brunhilde a přívody vzduchu. Ty jsou zde dva (respektive tři): na každé straně jedna sada otvorů pro přívod vzduchu z boku, na boku pak jeden malý, který má však dvojí využití. V jedné poloze přivádí vzduch do středu základny, po otočení o 180° pak odkryje otvor pro plnění liquidu.

Vrchní část topcapu pak slouží k regulaci bočních přívodů vzduchu, po obvodu je zdoben drobnými důlky a zároveň je lehce tvarován jako heatsink. Na jeho vrchu pak sedí resinový 810 drip tip v pěkné barvě, který je zároveň dostatečně široký a příjemný do rtů.

Vzhledově je Brunhilde RTA opravdu povedený kousek, konstrukce je navíc kvalitní a nepůsobí levným dojmem. Atomizér je možné na čištění kompletně rozebrat.

Osazení a příprava

Základna je prostorná a snadná na osazení. Co se týče přívodu vzduchu, je řešena velmi obdobně, jako základna u Core RTA, jelikož mezi samotnými posty najdeme středový přívod vzduchu.

Jak jsem již napsal, základna je snadná na osazení a pojme i větší spirálky. Osazení vatou však nebude tak snadné především pro začátečníky. Vzhledem k tomu, že liquid je veden k vatě pomocí ocelových lanek, je trochu těžší vychytat její množství a usazení tak, aby dostatečně zásobovala.

Našel jsem však jeden trik, který pomůže s vedením liquidu po lankách: lanka stačí před osazením vaty z vrchu trochu prošťourat pinzetou či šroubováčkem. Lanka jsou silná, takže se nemusíte bát, že by došlo k jejich poškození.

Po osazení už zbývá jen tank před použitím naplnit. K tomu stačí po jeho nasazení otočit top cap na plnicí otvor (značen třemi kapičkami) a pomocí lahvičky naplnit. Otvor není malý, avšak s lahvičkami s větším hrdlem jej téměř nenaplníte. Nejlépe se mi plnil s lahvičkami typu Unicorn.

Po naplnění je už jen potřeba nechat tank chvíli odstát, aby lanka dostatečně natáhla liquid, který následně transportují k vatě.

Používání a zhodnocení

Začněme vzdušností. Díky přívodům vzduchu, které přivádějí vzduch ke spirálkám z obou stran, je atomizér příjemně vzdušný, ale není problém si vzduch přizpůsobit svým potřebám, a to i díky tomu, že boční přívody vzduchu mají v podstatě 8 stupňů regulace. Osobně mi však vyhovovalo mít vzduch plně otevřený.

Po chuťové stránce jsem s Brunhilde velmi spokojený. Chuť je plná, dají se snadno rozeznat jednotlivé složky chuti a zároveň je pára příjemně hutná a teplá, což požitek umocňuje.

Atomizér bych zcela nedoporučoval začátečníkům, a to kvůli osazení vaty, jelikož i já sám jsem s ním měl ze začátku drobné problémy. Jakmile jej však člověk vychytá, může si užít Brunhilde naplno. Trochu jsem se bál, že lanka budou zásobovat pomalu, ale celé to bylo v podstatě jen o vatě. Po správném osazení bylo zásobování liquidem perfektní.

K Brunhilde mám snad jedinou výtku a tou je otvor k plnění, který neumožní plnit z lahviček se širším hrdlem, ale není problém si pomoci například stříkačkou.

Celkově jsem s Brunhilde RTA nadmíru spokojený a hlavně mě baví. A to jak po stránce vzhledové, tak po stránce osazení i chuti. Nebál bych se označit Brunhilde za high-endový atomizér. Je vidět, že spolupráce výrobce s vapery, a konkrétně spolupráce Vapefly a German 103, je opravdu přínosná. Za mě palec nahoru.

Brunhilde Topcoiler RTA do recenze zaslal výrobce Vapefly, kterému tímto děkujeme.