Vandy Vape Pulse Dual Kit [Novinky]

Firmu Vandy Vape zná snad každý, kdo kdy buď začínal se squonkováním s Pulse mechanickým squonk boxem na jednu baterii, popřípadě Pulse 80W Box Modem. Jiní si je zase vybaví pro jejich atomizéry jako Kylin RTA, Berserker MTL RTA a RDA, Pulse 22 RDA, Pulse 24 RDA, Govad RTA nebo Bonza RDA. Jak to ale vypadá, tak větší bratr Pulsu 80W, Pulse X 90W Box Mod, podporující i 21700 baterie, nestačil, rozhodl se Tony B o další kousek z řady Pulse, konkrétně o Pulse Dual a Pulse V2 RDA, na které se dnes podíváme a slibuji, že po přečtení tohoto článku si budete připadat, jako kdybyste stetoskopem poslouchali vlastní srdce, protože tady padne slovo Pulse tolikrát, až to nebude pěkný.

Pulse Dual Kit se skládá z dvou věcí, a to konkrétně z Pulse Dual Box Modu a Pulse V2 RDA. Nejdříve se zaměříme na samotný mod, pak až RDA, takže koho bude zajímat jen samotný atomizér, nechť se vypraví do hlubin tohoto článku.

Pulse Dual Mod

Samotný mod je na 2 baterie typu 18650 a rozměrově není nijak velký, ba dokonce i naopak. Tady bych si dokonce dovolil říct, že se chlapci v VV inspirovali Wismecem s jejich REULEAUX Gen3 řadou, kdy nejvíc místa v celém módu zabírají baterky a chipset, ale jinak žádný zbytečný materiál navíc. A když už to tu zmiňuji, tak i tvarově vypadají podobně. Teď už jen doufat, že do ruky padne podobně skvěle.

Co se týče chipu, tak je zde použit originální chip z dílny VV, který zvládá 220 W, Bypass (mod se začne chovat jako SÉRIOVÁ MECHANIKA s tou výhodou, že zůstávají všechny ochrany spojené s chipem), Temperature Control s nerezí, niklem a titanem. Dále tu je i Voltage mode, kdy se místo klasických Wattů upravuje výkon přímo přes Volty, což ale není tolik používané, jelikož klasický Power režim umožňuje lepší kontrolu nad tím, kolik energie jde na spirálku. A tentokrát již nepřipomíná chip z námi všemi známého a mnou nepříliš oblíbeného modu Drag od VooPoo nebo jakéhokoliv modu s Gene chipsetem.

Samotný design Pulsu nevypadá nijak revolučně, spousta černé a pak vyměnitelný barevný kus, který má zároveň i otvor pro squonkování. Dohromady s pozicí žhavicího tlačítka ale bude umožňovat relativně pohodlné zacházení se samotným zařízením. Čeho bych se ale trochu bál, je to, že tlačítka na úpravu výkonu budou u displaye, který pravděpodobně bude na úplně druhé straně. To může zapříčinit, že si z ničeho nic upravíte výkon, pokud nebudou tlačítka dostatečně tuhá.

Dvířka od baterek budou, alespoň podle mě, jeden z největších kamenů úrazů, jelikož jsou na klasickém principu, kdy se musí kryt povysunout, zvednout a v opačném pořadí zavřít. Pokud se najde někdo nešikovnější, komu to bude padat, tak to bude jen otázka času, než odejdou dvířka a i kryt u squonk lahvičky.

Už jen poslední dodatek k Pulsu Modu. Nevím, jak je na tom celkově Vandy Vape s firmwarovými updaty, ale slibují podporu a možnost provádět update firmwaru, kdy, pokud si dobře pamatuju, tak u Pulse 80w Box Modu z počátku bylo celkem dost změn a i pár větších, které nakonec srovnaly i TC, aby fungovalo normálně. Jo a squonk lahvička má 7 ml, alespoň podle výrobce.

Pulse V2 RDA

Tady se budu spíše snažit o porovnání s první verzí tohoto kapacího atomizéru, jelikož mi obě verze prošly rukama.

Výrobce se zde drží jakéhosi postless designu, co se build decku týče. Co je ale výhodou oproti první verzi, tak je pod samotnými posty dost místa na odštípnutí přebytečné části nožiček u buildu.

Největší změnou oproti první verzi tak je samotný přívod vzduchu. Ten se u této verze bude regulovat pomocí PEI vložek, a že ty budou hrát dost velkou roli u Pulse. Nejen, že budou trochu upravovat množství vzduchu, které jde k buildu, ale taky umožní si užít i single coil, kdy to pořádně zmenší kotelnu a půjde větší množství vzduchu pod spirálku.

 

Co se týče squonkování, tak tady si chlapci v Vandy Vape vyhráli. Přívod liquidu ústí přímo pod buildem. Zato úplně vespod pod samotným build deckem je další otvor, který by měl bezproblémově stáhnout přebytečný liquid zpátky do squonk lahvičky. 

Samotný atomizér není nijak inovativní, nepřináší nic, co by tu už nebylo. S podobným řešení odtoku liquidu přišel již Jai Haze a jeho 502 RDA, a co se týče PEI vložek, které silně ovlivňují chod atomizéru, tak od stejného amerického youtubera Jenna RDA (ničeho jiného jsem si nevšiml, že by mělo natolik ovliňující chod atomizéru a bylo potřeba použít vložky pro usměrnění vzduchu).

Když se to vezme kolem a kolem, tak si myslím, že by tu mohl být docela zajímavý kit, který bude určitě vhodný pro začátečníky, co se týče motání, ale ani by neurazil pokročilejší vapery. Za mě je snad mínus dveře od baterek, které po pádu můžou úplně odejít, to stejné i o barevném krytu na squonk lahvičku. Pak teda ještě barevné možnosti, které jsou podobně pestré barevně jako černobílé televizory, ale to už je spíš můj osobní názor.