Vandy Vape Pulse 80W BF mod [Recenze]

Vandy Vape Pulse 80W BF mod

Něco málo úvodem, než se podíváme na samotný grip.

Recenze moc často nepíšu, spíš je točím pro svůj kanál na Youtube, takže prosím za prominutí případných stylistyckých chyb (nebo jak se jim nadává).


Vandy Vape před celkem dlouhou dobou udělal parádní mechanický squonker. není tomu tak dlouho co světlo světa spatřila jeho elektronická mutace. A sice Pulse 80W BF Box.

Podívejme se na jeho vlastnosti, míry, váhy a obecně specifikace.
Tenhle plasťáček je lehounký, to je první věc která mě mile potěšila. Není to žádný těžký hovado, přestože není úplně malý. Na výšku má 82 mm, šířku 56 mm a „hloubku“ 27 mm, tzn že to fakt není prcek.
Co se týká výkonu tak se můžeme těšit z rozmezí 5-80 W, což je pro jednu baterku víc než dost, a disponuje všemi dnes již standardními TC režimy pro Nerez (SS), Nikl (Ni) a Titan (Ti). Samozřejmostí je možnost doladit si TCR, které je zde ovšem vedeno v jiných hodnotách než jsme zvyklí.
Ad baterie, ty Pulse pojme hnedle ve dvou provedeních, a sice 20700 a 18650. Pro použití s 18650kou najdeme v balení adaptér.
Kapacita lahvičky v těle gripu je 8 ml, je silikonová a na můj vkus tedy příliš měkká. Oblíbil jsem si spíš plastové, ale ty výrobce v balení nedodává.
Líbí se mi možnost nabíjet baterie přímo v gripu, k čemuž slouží microUSB konektor, nabíjecí proud až 2 A zajistí svižné nabití baterie.

Teď se ale přesuneme už k balení.

Jak můžete vidět tak Pulse docestoval do mých rukou v klasické modré Vandy-vejpí krabičce. Na její čelní straně vidíme průhledem už samotný grip. Po obrácení krabičky se na nás vyvalí nějaké ty informace o produktu a o tom co najdeme v balení a nějaké ty informace i o výrobci.

 

 

 

Po otevření a vykuchání krabičky na nás vybafne grip, USB kabel pro nabíjení a upgrade FW, manuál, záruční kartička (ta je nám celkem k ho..ničemu), certifikát o kontrole kvality a ještě jeden, tentokrát zkrácený manuál.

 

 

Nyní se podíváme už na samotné zařízení.

Jedná se o elektronický squonker, tzn mod s průchozím centrpinem, flaštičkou na liquid v těle gripu a plnohodnotnou elektronikou.
Závit 510 je zde odpružený celkem tvrdě a výrobce se chlubí perfektním zatěsněním (aby taky né, když už je tam elektronika). Přiznám se, nesebral jsem dost kuráže kuchnout zařízení, abych zjstil, jak je to zatěsnění provedeno. Konektor je zvrchu uchycen dvěma šroubky, takže tady se potíže s uvolňováním 510ky konat nebudou. Šroubky jsou dostatečně zapuštěné a atomizér dosedá tzv. „na drc“. Bočnice drží na slušně silných magnetech a mám radost že nemají žádný vakl do stran.

 

Baterie se v Pulse 80W dají použít hnedle ve dvou typech a sice 20700 a 18650 (za použití adaptéru).

Na první fotce můžeme vidět perfektně viditelné označení kde má přijít + a kde – baterie. Skoro bych řekl, že to pochopí a uvidí i jednooký poloslepý člověk s pěti promile v žíle v temné místnosti.

Na druhé a třetí fotografii je vidno použití adaptéru pro baterie 18650. Ten je silikonový s kovovým vkladem pro zajištění dobrého kontaktu. Co se mi líbí, tak je opatřen dírou pro případnou ventilaci baterie.

 

Ad elektronika. Je zde použit Vandy chip, který mi víc než nápadně připomíná čipy, které používá Voopoo. Vzhledem k tomu, jaké problémy byly chvilku před tím, než šel grip do výroby, bych se nedivil, kdyby to bylo z větší části obšlehnuto. Čip disponuje nabíjecím okruhem s propustností až 2 A. Při nabíjení se celkem zahřívá a teď se nám hodí celkem 10 otvorů na spodní straně gripu, jež slouží pro odvětrávání elektroniky. Co se týká displeje tak tady musím velmi chválit, je skvěle čitelný i na ostrém světle, bohužel, možná bohudík, se jas nedá nijak ovlivnit.

Ovládání elektroniky je vcelku snadné a dobře se v něm orientuje.

Nevím zda má smysl jej zde popisovat dopodrobna ale…

5x fire – vypnutí/zapnutí

4x fire (pouze v TC režimech) – umožní nastavit výkon který jde do spirálky pomocí +a –

3x fire umožní pomocí +a- volit pracovní režim

Podržení fire – žhavení

+ a – současně nás přesune do Menu, zde se pohybujeme pomocí + a -, pomocí kliknutí na tlačítko Fire vstoupíme do submenu dané položky.

Podržení Fire v menu nás z něj vyhodí.

Podržení Fire a + zamkne tlačítka plus a mínus, fire zůstane aktivní.

 

 

Vandy Vape Pulse 80W box se vyrábí hned v osmi provedeních, a tedy si máme z čeho vybrat.