Vandy Vape Phobia RDA – První dojmy

Vandy Vape Phobia RDA

 

Něco málo úvodem, než se podíváme na samotný atomizér.

Recenze moc často nepíšu, spíš je točím pro svůj kanál na Youtube, takže prosím za prominutí případných stylistických chyb (nebo jak se jim nadává).

To, co čtete, jsou první dojmy ze zařízení. Plnohodnotná recenze bude následovat s odstupem cca 14 dní.

Vandy Vape Phobia RDA je výsledkem společné tvorby společnosti Vandy Vape a Youtube recenzenta Alexe VapersMD.  Tyhle dva subjekty daly hlavy dohromady a vyplodily velmi solidní kapák.

Přiznám se, nesleduji na Youtube vape recenze, snažím se tím vyhnout ovlivnění mého názoru na produkt a minimalizovat tím tedy možné případné obšlehnutí někoho jiného.

Phobia je 24mm single i dualcoilový kapák s hned čtyřmi ofuky spirálek, dvěma pro každou. Vzduchu má tak akorát, ani utažené DL jak je v  poslední době v módě, a ani to není cloudchasingový atomizér. Přívody vzduchu nalezneme na spodu atíku, uvnitř jsou od sebe přepážkou rozděleny, a tedy vzduch směřuje rovnoměrně do sloupků v základně, jež jsou duté a právě jimi proudí vzduch ke spirálkám, které sedí přímo nad nimi.
Upřímně musím uznat, že tady nacházím první ne-úplně-dobrou vlastnost. Phobia nemá moc hluboký bazén pro vatu a tedy i pro liquid, snadno ji překápnete, nebo v mém případě, přesquonkujete, Pak se můžete těšit na zlitej mod, ruce, kalhoty, košili a podobné libůstky. A z toho mi začíná tak trochu overdrip/oversquonk-fobie

Když mi ji Stif půjčoval, zmínil se o tom, že pokud budu kapat skrz driptip, tak se bude dít to, že liquid po spirálce steče do sání vzduchu a tudy ven.  Mno, ano, stalo se mi to jednou, ale to jsem měl spirálky chladné. Jakmile mají provozní teplotu, tak si vata natáhla liquid okamžitě do sebe a bylo po prdeli.

 

Jak můžete vidět na fotografii výše (ano, je tam hodně vaty, ale nechci squonkovat co 5 potažení), jsou zde nožky spirálky uchycené pod poměrně masivní (masivní… tohle slovo fakt nemám rád) šroubky. V balení na mě čekaly hned dvě jejich varianty. A sice imbusy a křížové. Pro imbusy je přiložená imbusklička, no imbusklička, on je to spíš ohnutej roxor. A pro šroubky křížové je zde legendární MMŠ, tedy Malý Modrý Šroubováček.  V servicepacku dále najdeme nějaká ta těsnění a hlavně, HLAVNĚ!! squonk pin, to protože Phobia je i BF RDA.
Co se mi na ní líbí, jsou defaco dvě možnosti topcapu. No topcapu… celkově kotelny.
První možnost je celoplášť spojený s topcapem, na jehož vršku trůní ultemový náustek typu 810. Druhou variantu vidíte na fotkách dole. Samostatný plášť kotelny, na kterém sedí na jednom okroužku Chuff Cap (další uplně blbej název), který je defacto tocap pevně spojený s náústkem. Docela smyslupná věc na to, jak blbej to má název ?. Jde docela snadno dolů a hned má člověk přehled o stavu buildu a míře nacucání vaty liquidem.

 

Jak jsem psal někde úplně nahoře, tohle je jen takový preview Phobie. Ale už teď můžu říct že chuťově je sakramoc dobrá. Ještě pozkouším pár buildů včetně Stiff coils a pak se těšte na článek + video.

SPZ out 🙂

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!